71 - savaitgalio pergalės skaičius

[nuotrauka1]"Švyturio" krepšinio čempionato C lygoje nejučia prabėgus trims turams ryškėja grupių lyderiai. Po savaitgalio kovų tarp turnyrinių lentelių favoritų įsitvirino "ISM universitetas", "Lazdynai", "Hermis" ir "BC Pavilnys". Simboliška, tačiau visos sekmadienio šeimininkų pergalės iškovotos surinkus 71 tašką.

A grupė

"Lazdynų" krepšininkai toliau mėgaujasi salžiu pergalės skoniu. Šeštadienį (11 15) jie be vargo rezultatu 81:44 (26:6, 16:11, 21:14, 18:13) į miltus sutrynė "Lingės"komandą. Namuose rungtyniavę lazdyniečiai po šios pergalės įsitvirtino ketvirtoje A grupės pozicijoje.

Rezultatyviausi nugalėtojų ekipoje buvo Marijus Šeibokas (13 tšk.), Liudvikas Rukšėnas (12 tšk.) ir Marijonas Radžiūnas (12 tšk.).

"Lingės" komandoje pasižymėjo Egidijus Kalinauskas, pelnęs 17 taškų ir 11 kartų sugriebęs kamuolį. 9 taškus pridėjo Raimondas Paukštė.

Dar vieną pergalę sekmadienį iškovojo "BC Pavilnys", svečių arenoje rezultatu 79:57 (17:20, 27:15, 18:7, 15:15) įveikęs "SKM-ORTOPRO" jaunuosius krepšininkus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Pavyzdingai regzdami atakas "Sostinės" krepšinio mokyklos auklėtiniai pirmavo 20:10, tačiau vėliau jų žaidimas pakriko. Dalį antrojo ketvirčio "Sostinės" krepšinio mokyklos auklėtiniams dar pavyko išlaikyti iniciatyvą, tačiau neilgam. Pavilniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir ėmė tolti nuo varžovų. Valerijaus Rybako ir Audriaus Veriko taiklios atakos iki pat susitikimo pabaigos neleido šeimininkams priartėti.

"Trečias rungtynes iš eilės stringa žaidimas pirmuosius du kėlinius. Visa laimė, kad vėliau susikaupiame ir sugebame laimėti, - po rungtynių kalbėjo Pavilnio ekipos kapitonas Kęstutis Krištopaitis, - O mūsų tikslai C lygoje yra gana nekuklūs. Planuojame patekti į aštuntuką".

"SKM-ORTOPRO" komandos strategas Justas Jankauskas po rungtynių buvo nusiteikęs optimistiškai: "Žaidimas sulig kiekvienomis rungtynėmis gerėja, tačiau trūko nusiteikimo. Žaidėjai žinojo, jog reikės rungtyniauti prieš grupės lyderius, todėl buvo psichologinis barjeras. Nepaisant visko, šios dienos rungtynes vertinu teigiamai. Deja, tik apie teisėjų darbą to negalėčiau pasakyti".

Rezultatyviausiai "BC Pavilnio" komandoje rungtyniavo A.Verikas (20 tšk.), V.Rybak (19 tšk. ir 12 atk. kam.) ir Artūras Pūkys (13 tšk. ir 14 atk. kam.).

Šeimininkų gretose išsiskyrė Vaidas Žemaitis (15 tšk.) ir Povilas Šermukšnis (10 tšk.).

Antrą pergalę iš tiek pat galimų sekmadienį pavyko iškovoti "Prelude force" karštakošiams. Jie, per rungtynes sugebėję gauti net tris technines pražangas, įveikė "Be šansų" ekipą. Susitikimas baigėsi rezultatu 71:59 (25:15, 17:10, 20:16, 9:18).

Nugalėtojų komandoje rezultatyvumu pasižymėjo Marius Jasinskas. Jis pelnė 18 taškų ir 22 kartus atkovojo kamuolį. Prie pergalės svariai prisidėjo ir Linas Supronas (18 tšk.) bei Justinas Bagdonavičius (14 tšk.).

"Be šansų" nuo pralaimėjimo aktyviausiai gelbėjo Paulius Vilda (19 tšk.) ir Ainius Ramoška (13 tšk.).

B grupė

Pirmojo pralaimėjimo C lygoje vėl išvengė "ISM universiteto" studentai. Šeštadienį jie namuose gana sunkiai įveikė "Baltų tinklo" atstovus.

Po 7 taškais pralaimėto pirmojo kėlinio atrodė, jog iniciatyvą tvirtai į rankas paėmė svečiai. Tačiau jau po pirmosios pertraukos šeimininkai spurtavo ir laimėjo kėlinuką rezultatu 25:13. Antrąją susitikimo dalį "Baltų tinklas" buvo priverstas vytis varžovus, bet to jiems iki finalinės sirenos padaryti taip ir nepavyko. Susitikimas baigėsi rezultatu 69:64 (10:17, 25:13, 14:16, 20:18).

Svariausiai prie pergalės ISM ekipoje prisidėjo Mantas Puidokas (15 tšk.), Mindaugas Kieža (11 tšk. ir 5 rez. perd.) ir Ignas Kropas (11 tšk.).

"Baltų tinklo" komandoje naudingiausiai rungtyniavo Martynas Plikusas (17 tšk.), Dovydas Lukšas (15 tšk. ir 15 atk. kam.), Vaidas Medeišis (13 tšk.) bei Mindaugas Juodka (12 tšk. ir 12 atk. kam.).

Kitose šeštadienio grupės varžybose dėl pirmojo taško kovojo "Atsipūtę" ir "Kladas." Po itin sunkios kovos "atsipūtusiems" rezultatu 65:62 (18:17, 13:13, 15:12, 19:20) pavyko išnešti sveiką kailį iš varžovų arenos. Visą susitikimą taškas į tašką kovojusiems priešininkams pirmos pergalės turnyre reikėjo kaip oro. Vis dėlto nusimesti autsaiderių etiketę pavyko svečiams.

"Atsipūtę" komandos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Ąžuolas Naujikas, įmetęs 19 taškų. Maksimo Ostapenko sąskaitoje - 13, Rolando Mečkausko - 12 taškų.

"Klado" ekipos vedliu buvo Kęstutis Kaziūnas, pelnęs 20 taškų ir 11 kartų atkovojęs kamuolį. Viliaus Kasperavičiaus indėlis - 15, Tomo Mažinto - 11 taškų.

Po nesėkmingo starto pamažu atsigauna "BC Friends" krepšininkai. Jie sekmadienį namuose šventė antrą pergalę iš eilės. Šįkart jų auka tapo "Inkariukų" atstovai. "Draugų" komanda susitikimą laimėjo rezultatu 71:60 (26:14, 21:23, 11:11, 13:12).

Naujininkų rajone esantys "Lietuvių namai" varžovus pasitiko žiūrovų būriu. Sirgaliai turėjo didelę palaikymo amuniciją, kuri pranašavo atkaklią ir emocingą kovą. Šįkart pranašystė išsipildė.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių svečiai nieko nelaukę pasiuntė kelis taiklius metimus į "draugų" krepšį, tuo tarpu šeiminkai - niekaip nesugebėdavo sklandžiai užbaigti atakų. Tai varė į neviltį jų komandos trenerį. Visgi po keletos minučių emocingasis "BC Friends" strategas Justas Černiauskas paėmė minutės pertraukėlę, po kurios "draugai" pakilo į šturmą bei laimėjo pirmą kėlinį užtikrinta persvara - 26:14.

Atrodė, kad dar dešimt minučių ir rungtynių baigtis niekam nekels abejonių, tačiau daugybė šeimininkų pražangų ir gana geras "Inkariukų" baudų metimo pataikymas neleido jiems atsilikti nuo emocingų šeiminkų. Vien pirmoje rungtynių dalyje svečiai metė 17 baudos metimų, iš kurių 9 buvo taiklūs - visus įmetė Paulius Žurauskas. Po dviejų kėlinių trapi šeiminkų persvara 47:37.

Antroje rungtynių pusėje aikštelėje virė aistros. Nors kone visą trečiąjį kėlinį "BC Friends" persvara siekė 6-8 taškus, tačiau negalėdami atsiplėšti šeimininkai nervinosi, tad daugybė metimų skriejo pro šalį.

Viską į savo vietas sudėliojo ketvirtas kėlinys - keletas nesėkmingų "Inkariukų" atakų, po jų sekusios rezultatyvios šeiminkų kontratakos ir pagaliau - išsibaudavę svečių žaidėjai. Salėje susirinkusi publika galėjo šėlti iš džiaugsmo - 71:60 "BC Friends" komandos pergalė!

"BC Friends" ekipoje rezultatyviausias buvo Algirdas Grybauskas, pelnęs 19 taškų. Dar po 12 į pergalės kraitį įmetė Edgaras Linkus, Dominykas Lakis ir Šarūnas Uzialo.

"Inkariukus" į priekį tempė P.Žurauskas (24 tšk.), Andrius Daukšas (19 tšk.) bei Mantas Galinis (16 tšk.).

C grupė

Įspūdingai antrąjį tašką iškovojo "Čiančia". Atvykusi pasisvečiuosti pas "KK Sėklų" krepšininkus, ji nesvetingai tėškė antausį šeimininkams. Rungtynes "Čiančia" laimėjo rezultatu 113:65 (37:8, 30:12, 25:25, 21:20).

Uraganišką krepšinį pirmajame kėlinyje demonstravę svečiai jau po pirmųjų dešimties minučių leido nuspėti rungtynių baigtį. Pirmajame ketvirtyje 37 įmesti ir tik 8 praleisti taškai leido likusią susitikimo dalį jaustis tvirtai ir užtikrintai.

"Čiančia" gretose net penki žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių. Daugiausiai pelnė Mantas Kukulskis - 24, Egidijus Ralikauskas - 21 bei Sigitas Zinkevičius - 18 taškų.

"KK Sėklos" ekipą į priekį vedė Viktoras Azarkovas, kurio kraityje - 24 taškai.

Dar dviejuose sekmadienio susitikimuose savo varžovus įveikė favoritais laikytos ekipos. Antrąjį tašką turnyre sėkmingu žaidimu užsidirbo "B tribūna", kuri, matyt, "Lietuvos ryto" pergalės įkvėpta pasekė savo "dievukų" pėdomis ir svečiuose palaužė "United" pasipriešinimą. Susitikimas baigėsi rezultatu 64:54 (13:13, 11:16, 19:9, 21:16).

"B tribūną" puikiu žaidimu į priekį vedė Ignas Jackūnas, kurio sąskaitoje - 27 taškai, 19 atkovotų kamuolių, 2 blokuoti metimai ir 2 rezultatyvūs perdavimai. Po šio įspūdingo pasirodymo jis neabejotinai tapo savaitės naudingiausiu žaidėju. Komados vedliui aikštelėje talkino Justinas Sviklas ir Mantas Mikalauskas, surinkę po 14 taškų.

"United" nuo trečiojo pralaimėjimo bandė išgelbėti Egidijus Plynius (17 tšk.), Žilvinas Paliukas (11 tšk.).

Sekmadienį parklupdyti buvo ir "BC Šeškinės-Triobet" krepšininkai. Trečiąjį tašką iš jų atėmė į svečius atvykę "MRU-Magistrų" vyrai.

Pusantro kėlinio - tiek truko šeškiniečių optimizmas šiame susitikime. Toliau svečiai pasitelkė savo toliašaudę artileriją. Jau įpusėjus antrajam kėlinukui taiklūs Mariaus Žymanto ir Tomo Šunskio tritaškiai išvedė magistrus į priekį, o susitikimo pusiaukelėje pranašumą svečiai padidino iki dešimties taškų.

Antra rungtynių dalis neparodė aiškaus lyderio. Mindaugo Gecevičiaus ir Marijaus Ravoičio taiklūs atsakymai į varžovų sėkmingas atakas neleido MRU atstovams padidinti pranašumo. Tačiau įspūdingas svečių pataikymas iš toli (14/29 tritaškių) sužlugdė paskutines "BC Šeškinės" viltis pasivyti varžovus. Susitikimas baigėsi rezultatu 76:88 (16:11, 11:26, 21:23, 28:28).

"Labai džiaugiamės pergale prieš tokį stiprų varžovą. Mums šis laimėjimas labai svarbus psichologiškai, mat esame patyrę skaudžią nesėkmę sezono pradžioje", teigė "MRU-Magistrų" komandos siela Ryšardas Gotovt.

"Pagrindinė pralaimėjimo priežastis buvo tiek psichologiškai, tiek taškų atžvilgiu žlugdantys varžovų tritaškiai. Be to, iš rikiuotės kol kas iškritęs pagrindinis mūsų įžaidėjas Justas Jankauskas", - po rungtynių kalbėjo šeimininkų treneris Tomas Urbelionis.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė MRU snaiperis M.Žymantas, kuris pataikė net 7 tritaškius iš 8. Iš viso jo sąskaitoje - 25 taškai. Dar 17 taškų įmetė Mindaugas Kulvinskis, T.Šunskio indėlis į pergalę - 13 taškų.

"BC Šeškinė-Triobet" ekipoje nesulaikomi buvo M.Gecevičius (23 tšk.), Vilius Aleksandravičius (16 tšk.) bei M.Ravoitis (15 tšk.).

D grupė

Į pralaimėjimų liūna toliau grimzta "Pramogų banko" atstovai. Šeštadienį jie dar kartą triuškinamai pralaimėjo. Šįkart "bankininkams" kailį iškaršė "KK Aedilis", kuris namuose rezultatu 86:43 (27:2, 22:9, 12:9, 25:23) iškovojo pirmąjį tašką.

Rezultatyviausi šeimininkų gretose buvo Ąžuolas Čekanavičius (19 tšk. ir 8 rez. perd.), Ignas Kazlauskas (16 tšk. ir 12 atk. kam.) bei Giedrius Misiūnas (13 tšk.).

"Pramogų bankui" Robertas Liutkus pelnė 11, Darius Jarašūnas - 9 taškus.

Tikras nervų karas vyko Šv. Kristoforo mokykloje, kur "TM ZET" po įtemptos kovos savo aikštelėje išplėšė pirmąją pergalę turnyre. Jų varžovais sekmadienį buvo "Ferimstos" vaikinai.

Nors pirmą kėlinį šeimininkai pralaimėjo, tačiau rankų nuleisti jie nė neketino. Didžiąją susitikimo dalį vijęsi varžovus, po trečiojo ketvirčio jie jau turėjo 3 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinuke kova vyko taškas į tašką, tačiau Fortūna šįkart šypsojosi šeimininkams - susitikimas baigėsi rezultatu 71:68 (13:20, 18:13, 20:15, 20:20).

Rungtynių akimirkas rasite "Youtube.com" svetainėje, paspaudę čia.

Rezultatyviausi "TM ZET" gretose buvo Danielis Neviadomskij (22 tšk.), Paulius Jagelavičius (18 tšk.) bei Tadas Kiallo (14 tšk.).

"Ferimstos" komandoje pasižymėjo Dainius Kurminas (17 tšk.), Kastytis Grigonis (14 tšk.) ir Adomas Venskus (12 tšk.).

E grupė

Vienintelėse savaitgalio grupės varžybose "Hermis" dar kartą įrodė esąs pranašesnis už varžovus. Šįkart jo auka tapo "Erelių" komanda. Ši po itin dramatiškos kovos turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą vos vieno taško skirtumu - 71:70 (6:17, 17:17, 22:16, 26:20).

Rungtynes užtikrintai pradėjo "Ereliai". Puikiu žaidimu nepasiruošusius varžovus užklupę jaunieji krepšininkai laimėjo pirmą kelinuką 17:6. Po tokio šalto dušo šeimininkai atsipeikėjo, bet pasivyti varžovus pavyko tik pačioje rungtynių pabaigoje. Septyniese kovoję "Ereliai" paskutinėmis sekundėmis išleido pergalę iš rankų.

Pergalę "Hermiui" atnešė puikus Roberto Krejero (21 tšk. ir 16 atk. kam.), Mindaugo Lapėno (15 tšk.) ir Tomo Šiškevičiaus (14 tšk.) žaidimas.

"Erelių" ekipoje Tomas Narkun pelnė 21 tašką, Skirmantas Letukas - 17, Rokas Ramanauskas - 13 taškų.