Naujiena

Pirmadienio vakarą į arenas sugrįžo GEALAN-Sostinės A lygos kovos ir jau pirmąją antrojo rato dieną buvo užfiksuoti du sensacingi rezultatai.

Savo aikštėje žaidusi „Riviles-Steko“ (6-6) nepasipriešino geriausias sezono rungtynes sužaidusiai „Losritai“ (4-8), tuo tarp „ISM universitetas“ (10-2) parodė savo jėgą ir netikėtai lengvai parbloškė „Ferimstos“ (8-4) komandą.

Spalio viduryje vykusioje pirmojo rato akistatoje „Rivile-Steko“ komanda buvo pažeminusi „Losritos“ vyrus net 29 taškų skirtumu – 91:62.

Visgi keli mėnesiai ir begalinis keršto troškimas padarė save. Nepaisant to, jog Antano Viparto auklėtiniai surinko kone pajėgiausią sudėtį antradienio vakarą jie buvo bejėgiai prieš pagaliau pražydusią „Losritos“ komandą.

Svečiai dar pirmajame kėlinuke įgijo 9 taškų pranašumą (19:8), o išlaikę žaidimo ritmą po trumpos pertraukėlės dar labiau padidino savo persvarą ir įpusėjus dvikovai įgijo dviženklę persvarą (35:22).

Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino. Visgi susitikimo vadžias tvirtai savo rankose laikę Genadijaus Kuliomino auklėtiniai gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė saldų revanšą – 75:60.

Abi komandos gana prastai atakavo iš dviejų taškų zonos, visgi „Losritai“ kelią pergalės link nusitiesė neįtikėtinas snaiperių, kurie pataikė net 15 tritaškių ir 36 bandymų (41,6%) pasirodymas.

Mindaugas Lapėnas, „Rivile-Stekas“

Susitikimą pradėjom itin prastai ir tai uždavė toną visom rungtynėms. Nebegalime nei įmesti laisvi, nei surasti gero sprendimo puolime, nei pasistumdyti po krepšiu. Vienas kitas žaidėjas traukia visą vežimą, o kur dingo kiti man sunku paaiškinti. Gal atsimušam į galimybių ribas, gal trūksta fizinio pasirengimo, gal trūksta IQ, gal treneriai blogi, o gal visko po truputį. Nors, tiku, kad vienos kitos geros rungtynės ir - viskas gali kardinaliai apsiversti aukštyn kojom.

Kas pasikeitė nuo to momento kai „Losritą“ suvalgėm ant 30 taškų? Akivaizdžiai galiu pasakyti, kad komandos emocija. Jos nebėra, akys nebedega, neturim nė vieno emocinio lyderio, o kiekvieną kartą vis skirtingą rotaciją ir bandymą prisitaikyti prie varžovo, kai sąlygas galėtume diktuoti mes. Daug išsidarkymo šiuo metu, daug nesusipratimų tad gerai, kad komandos vadovas laiku užpirko antigripino ir savaitgalį bandysim gydytis.

Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Vyrai sakė, kad po Naujų pradės žaisti. Ir panašu, kad nemelavo. Aišku, kai 2-3 savaites nesimatai ir nesportuoji, tai negali žinoti ko tikėtis. Bet pirmoje pusėje gynyboje neblogai atstovėjome, antroje pusėje pritrūko jėgų.

Vos 60 praleistų taškų turbūt geriausias mūsų rezultatas. Puolime toliau ieškome optimalaus derinio, kad Domantas pataikytų iš po krepšio. Kitą savaitę žaidžiame prieš lygos lyderius ir pasimatys kur mes esame.

Puikią formą pastaruoju metu demonstruojanti „ISM universiteto“ ekipa dar kartą įrodė, kad talento stoką puikiai galima kompensuoti sunkiu darbu treniruotėse bei komandiniu žaidimu, daugeliui netikėtai svečiuose 80:70 palaužė favorite laikytą „Ferimstos“ komandą ir šventė jau šeštąją pergalę iš eilės.

Dvikovą kiek geriau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau pirmojo kėlinuko viduryje „ISM universitetas“ spurtavo, pabėgo į priekį ir per likusią dvikovos dalį neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Tiesa, antrojo kėlinuko pabaigoje „Ferimstai“ dar buvo kilusi mintis apie iniciatyvos susigrąžinimą, kuomet Gintaro Plytniko auklėtiniai priartėjo iki pavojingos dviejų taškų ribos (36:38), tačiau tuomet svečiai pelnė 5 taškus be atsako ir susigrąžino apčiuopiamą 7 taškų persvarą (43:36).

Maža to, po didžiosios pertraukos Gintaro Pociaus auklėtiniai šovė į priekį rezultatu 8:0 ir sužaidus kiek daugiau nei 22 minutes studentai jau mėgavosi dviženkle persvara (51:38).

Nors aikštės šeimininkai dar bandė priešinti, tačiau lemiamo ketvirčio viduryje už dvi technines pražangas iš aikštės buvo išvarytas Eduard Rogačiov, o be vedlio likęs „Ferimstos“ kolektyvas nesugebėjo sukurti stebuklo ir nuaidėjus finalinei sirenai buvo priverstas pripažinti „ISM universiteto“ atstovų pranašumą.

Įdomu tai, kad „Ferimsta“ surinko daugiau naudingumo balų (78-76) nei varžovai, tačiau koją G.Plytniko auklėtiniams pakišo pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (36-42) ir prastesnis dvitaškių pataikymas (17/44 dvit., 38,6% - 24/56 dvit., 42,8%).