A lygoje: įsibėgėję kariai ir lengvos favoritų pergalės

Nauja savaitė GEALAN-Sostinės A lygoje prasidėjo trejomis dvikovomis, kurios visos pasibaigė gana įtikinama persvara.

Jei šis straipsnis būtų rašomas prieš mėnesį sakytume, kad didžiausią staigmeną pateikė „LKA-Karys“ (6-6) ekipa svečiuose gana lengvai 84:69 palaužusi „Taupos“ (8-6) atstovus.

Vis tik, dabar kariai yra pasiekę keturias pergales iš eilės iš kurių trys, prieš turnyro rikiuotės viršuje esančias komandas, tad pergalę prieš realius pretendentus į finalo ketvertą galima laikyti tiesiog tendencinga.

Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai demonstravo kur kas energingesnį ir brandesnį krepšinį, tad sužaidus dešimt minučių Gintaro Pociaus auklėtiniai buvo priekyje (24:19).

Visgi, antrajame kėlinuke kariai daugiau dėmesio ėmė skirti gynybai, pradėjo pataikyti iš toli, o tai leido jiems pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme ir dvikovos pusiaukelėje atsidurti pirmaujančiųjų vaidmenyje (46:38).

Nors „Taupa“ turėjo daugybę laiko tam, kad ištaisyti savo klaidas ir susigrąžinti iniciatyvą, tačiau po didžioios pertraukos aikštės šeimininkams viskas slydo iš rankų, tad net ir nežaisdami gero žaidimo kariai tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje „LKA-Karys“ ekipa įgijo aštuoniolikos taškų persvarą (65:47) ir pasiuntė varžovus į nokdauną.

Lemiamamo ketvirčio pradžioje „Taupa“ dar buvo prartėjusi iki 11 taškų (56:67), tačiau vos pavojų pajutę svečiai greitai susigrąžino tai ką praradę bei per likusį susitikimo laiką neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Turbūt pagrindine svečių pergalės priežastimi tapo puikus karių snaiperių pasirodymas, kurie iš toli atakavo net 47,8%  taiklumu pataikydami net 11 tolimų metimų iš 23 bandymų.

Taupa
LKA-Karys
Karolis Bielskis 22 PTS 19 Gytis Sutkus
Ignas Lukošius 16 REB 12 Raimondas Ambrulaitis
Rokas Balbierius 7 AST 9 Raimondas Ambrulaitis
Arturas Jasinskas , LKA-Karys

Puiki pergalė net ir žaidžiant be žaidžiančio trenerio bei kitų dvejų pagrindinių žaidėjų.

Komanda laimėjo ketvirtas rungtynes iš eilės dėka tvirto charakterio, komandinio žaidimo, patirties ir kovingumo. Matomas susižaidimas bei geri sprendimai tiek puolime, tiek gynyboje neutralizuojant stiprias varžovų vietas.

Vėl atrodome kaip karių komanda. Lipame turnyrinėje lentelėje aukštyn, ten kur ir turime būti pagal sudėtį.

Saldų revanšą už nesėkmę pirmojo rato akistatoje pasiekė SK „Ferimstos“ (8-5) ekipa kuri savo aikštėje be didesnio vargo rezultatu 115:87 palaužė „Vilniaus kolegijos“ (2-11) studentus.

Skirtingai nei rudenį vykusioje akistatoje „Ferimsta“ pateikė atsakymus į didžiąją dalį vakaro klausimų (31:17).

Per likusį susitikimo laiką studentai dar bandė kovoti, tačiau skylėta gynyba ir užsikirtęs pagrindinis „Vilniaus kolegijos“ ginklas (6/33 trit., 18,1%) neleido svečiams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

Maža to, ketvirto kėlinuko viduryje už dvi technines pražangas iš aikštės buvo pašalintas vienas studentų lyderių Povilas Gancevičius, tad per likusią rungtynių dalį abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus.