A lygoje - (ne)pavykęs „el classico“ ir jėgą pademonstravusi „Ferimsta“

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose buvo pasiektos triuškinamos pergalės.

Savotišką staigmeną pateikė „VILNIUS TECH“ (7-2) ekipa dvikovoje savo aikštėje sutriuškinusi savo pagrindinę konkurentę „Vilniaus universiteto“ (6-4) ekipą rezultatu 88:70.

Tai buvo jau 36 šių komandų akistata, kuri jau senokai spėjo įgauti „studentų el classico“ titulą.

Visgi, derbiai ne visuomet būna tokie, kokius daugelis įsivaizduoja, o ir pergales juose pasiekia komandos neturinčios favoritės statuso.

Pastaruoju metu „Vilniaus universitetas“ tiek miesto, tiek LSKL pirmenybėse demonstravo neblogą formą, o vos prieš savaitę studentų lygoje įveikė oponentus triuškinama persvara (83:65).

Visgi tai užgavo „VILNIUS TECH“ ekipos ambicijas, tad A lygoje kiek įvairesnę sudėtį turintys Gintaro Šerkšno auklėtiniai pasiekė saldų revanšą.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinuke pasiuntė VU atstovus į nokdauną (26:11), o per likusį dvikovos laiką tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose ir neleido varžovams ne tik pagalvoti apie pergalę.

Tai buvo jau dvidešimt penktoji „VILNIUS TECH“ ekipos pergalė „el classico“ akistatose, tiesa pirmoji po daugiau nei metus trukusios trijų pralaimėjimų serijos.

VILNIUS TECH
Vilniaus universitetas
Ignas Bilinskas 30 PTS 15 Dovydas Rimkus
Ignas Bilinskas 11 REB 7 Kristupas Kenešis
Mantas Vavilovas 8 AST 3 Dovydas Rimkus
KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Tokia šiemet jau mūsų komanda yra, kuri gali įveikti bet ką, tačiau gali bet kuriai A lygos komandai ir pralaimėti.

Nuo rotacijos daug kas priklauso, jei nebus vieno kažkurio starto penketo žaidėjo, gali daug kas keistis. Tad išvadų nedarome. O pergalė yra pergalė ir ja džiaugiamės.

Turėjome visą sudėtį, o varžovai Dominyko Bučo ir Vincento Adomaičio neturėjo, bet šįkart gal suveikė tai, kad pas mus daugiau noro buvo.

Džiaugtis nėra ko, treniruočių procesas nevyksta, sausio mėnesį žaidžiam daug, dar mokslai užpuolė. Tad laimėjom, džiaugiamės, tačiau tikrai nepuolame į euforiją.

Antrosiose vakaro rungtynėse susitiko dvi „ant popieriaus“ fantastiškas sudėtis turinčios ir dėl čempionų titulo galinčios kovoti ekipos, kuomet savo aikštėje žaidusi „Sanit“ (2-6) priėmė SK „Ferimstos“ (3-7) kolektyvą.

Nors artrodė, kad ambicingi, jauni ir jėgų kupini aikštės šeimininkai drąskysis dėl pergalės ir mes rimtą iššūkį varžovams, tačiau šįkart Karolio Kuliūno auklėtiniai priminė savo pačių šešėlį.

Pirmajame kėlinuke „Sanit“ vyrai dar bandė priešintis (23:27), tačiau vėliau tarsi nuleido rankas ir įpusėjus dvikovai jau atsiliko triuškinama persvara (32:51).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje dar labiau ėmė priminti intensyvią treniruotę, o ne A lygos rungtynes, nes abi komandos tik gausiai rinko taškus ir visai nesidomėjo gynyba.

Toks žaidimo stilius buvo žymiai parankesnis „Ferimstai“, kuri per dešimt minučių dar labiau nutolo nuo varžovų (81:55).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos greitai ir neskausmingai sutvarkė likusius formalumus, o nuaidėjusi inalinė sirena paskelbė lengvą svečių pergalę - 100:73.

Sulig šia pergale „Ferimsta“ nutraukė net 4 pralaimėjimų iš eilės seriją A lygoje ir pakilo į šeštąją turnyro lentelės vietą.

Tuo tarpu reguliariajame sezone ypač prastai atrodanti „Sanit“ ekipa liko su dviem pergalėmis ir nusmuko į paskutinę turnyro lentelės vietą.

Justas Šukelis 23 PTS 23 Edvinas Ruzgas
Andrej Tichonov 8 REB 12 Eduard Rogačiov
Kipras Urbanavičius 5 AST 8 Julius Ščipokas
KOMENTARAI
,
Gintaras Plytnikas, SK Ferimsta

Visų pirma noriu pasveikinti mūsų komandą ir pasidžiaugti nutrūkusia keturių pralaimėjimų serija lygoje.

Rungtynės pavyko, jose galima buvo padalinti laiką mažiau žaidžiantiems žaidėjams ir pajusti žaidimų ritmą. Tikėjomės kitokių rungtynių ir rimto ,,Sanit'' iššūkio, nes mano manymu tai tikrai viena stipriausių komandų ,,ant popieriaus" lygoje, tačiau liūdna kai varžovai būdami dar sąlyginai jauni, rungtynes renkasi septyniese, o dar blogiau, kad neturi visiškai jokios ,,kovos ugnelės", kurią privalo turėti kiekviena mėgėjų lygos komanda, kelianti aukštesnius tikslus sezone.

Atskiro paminėjimo vertas į rikiuotę grįžęs Spriufkė, kuris mūsų komandai duoda labai daug universalumo bei pergalių alkio, kuris padeda sutelkti komandą pergalių link.