A lygoje - solidi „Vilniaus kolegijos“ pergalių serija ir „Sanit“ agonija

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergales šventė studentų ekipos.

Pirmojoje vakaro akistatoje gražią pasaką toliau pratęsė savo aikštėje žaidusi „Vilniaus kolegijos“ (6-6) ekipa antrą kartą šiame sezone nugalėjusi lygos favoritus SK „Ferimstos“ (3-9) atstovus ir pasiekusi jau ketvirtą (!) pergalę iš eilės.

Studentai iniciatyvą perėmė nuo pat pirmų susitikimo minučių ir tik kelias trumpas akimirkas leido varžovams atsidurti priekyje.

Vis tik, per likusią rungtynių dalį Gedimino Bražionio auklėtiniai žaidė gana užtikrintai, išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę - 87:81.

Įdomu tai, kad studentų ekipa šiame sezone jau iškovojo tiek pat pergalių, kiek per pastaruosius du kartu sudėjus!

Be to, pastarąjį kartą bent 6 pergales „Vilniaus kolegija“ buvo pasiekusi 2017-2018 m. pirmenybėse, tiesa tuomet jie šį rodiklį pasiekė per 22 dvikovas.

Sėkmingiausias, pergalių skaičiumi, sezonas šiai ekipai buvo 2015-2016 m., kuomet studentai laimėjo net 11 kartų, tiesa tuomet patyrė net 15 pralaimėjimų.

Vilniaus kolegija
SK Ferimsta
Aras Jukna 27 PTS 20 Edvinas Ruzgas
Aras Jukna 10 REB 10 Tomas Zaleckas
Karolis Bakanauskas 8 AST 6 Julius Ščipokas
KOMENTARAI
Gediminas Bražionis, Vilniaus kolegija

Visa VIKO bendruomenė džiaugiasi toliau nenutrūkstančia pergalių serija. Žaidėjai pradeda geriau komunikuoti aikštelėje, atrasti savo vietas, pasitikėti ir norėti žaisti, tai labiausiai džiuginantis dalykas. 

Vakar rungtynės buvo labai gražios, daug emocijų, tiek iš ,,Ferimstos" vyrų pusės, tiek iš mūsų. Džiugu, kad studentai nepasidavė emocijoms, davė fiziškumą, norėjo žaist krepšinį, o ne aiškintis santykius aikštelėje. Tai mane labiausiai džiugina. Ir pagaliau pradėjo pildytis dalykai, su kuriais dirbom. Žaidėjai įsiklauso ko mes norime, renkasi ne lengviausią būdą, o protingiausią.

Su nekantrumu laukiame sekančių rungtynių, nes ketvirtadienį laukia tikrai rimtas išbandymas su Vilniaus universitetu. 

Gintaras Plytnikas , SK Ferimsta

Visų pirmą noriu pasveikinti studentus ir jų trenerį Gediminą su pergale. Kaip jau su minėjęs, smagu matyti ką jis daro su šia komanda ir kiek įdeda įdirbio.

Vakar turėjome centimetrų trūkumą baudos aikštelėje, kuris išbalansavo komandą ir neleido visiems žaidėjams žaisti savose pozicijose. Žaidžiant tokį žaidimą be didesnės ugnelės (ji atsirado tik pabaigoje kai varžovas įspaudė į kampą) pergalę iškovoti sunku.

Šiemet turime dvi skirtingas komandas ir nusiteikimus. Vieną A lygoje, kitą Makulavičiaus taurėje. Tragedijos nedarome, bet liūdna, kad net būdami ne pilnos sudėties ir geresni ant "popieriaus" nesugebame to pademonstruoti aikštelėje. Ypatinga pagarba žaidėjams, kurie nepraleidžia rungtynių ir rodo norą atiduoti visą save. Lenkiu savo pradedančia žilti galvą.

Jei „Vilniaus kolegija“ šiuo metu išgyvena svajonių sezoną, tai „Sanit“ (2-10) kolektyvas vis dar negali pabusti iš baisiausio košmaro, nes vakar dvikovoje savo aikštėje pralaimėję „VILNIUS TECH“ (9-3) atstovams patyrė jau penktą nesėkmę paeiliui.

Pirmojoje dvikovos dalyje aikštės šeimininkai dar bandė kandžiotis, tačiau po didžiosios pertraukos Gintaro Šerkšno auklėtiniai pasiuntė varžovus į nokdauną (24:12) po kurio įgijo triškinamą pranašumą (66:50).

Lemiamame ketvirtyje aikštės šeimininkai apskritai nuleido rankas, tuo tarpu savų užduočių turėję „VILNIUS TECH“ auklėtiniai sužaidė dar vieną solidžią dešimties minučių atkarpą (27:14) ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę - 95:64.

Rudenį atrodė, jog „ant popieriaus“ nuostabią sudėtį turinti „Sanit“ ekipa bus viena lygos favoričių. Tačiau sezono eigoje Karolio Kuliūno auklėtiniai dažnai primindavo savo pačių šešėlį žaisdami pilna sudėtimi, o pastaruoju metu net ir ją sunku išvysti, nes kamšant skyles sudėtyje dvikovai priverstas registruotis net pats komandos treneris.

Sanit
VILNIUS TECH
Kristupas Čivilis 19 PTS 27 Ignas Bilinskas
Tomas Butrimas 11 REB 11 Rokas Petkevičius
Rapolas Raižys 5 AST 8 Benas Aleliūnas