A lygoje staigmeną pateikė "Lietuvos ryto" gerbėjai

[nuotrauka1]Trimis pergalėmis iš eilės "Švyturio" krepšinio čempionate startavusi "Oro navigacijos" ekipa vakar (11 13) patyrė fiasko. "Oreiviai" savo aikštelėje 60:79 (17:21, 9:22, 14:22, 20:14) turėjo pripažinti įtikinamą "LR Fanų" pranašumą ir prarado C grupės lyderių poziciją.

Per trejas rungtynes tik kartą laimėję "Lietuvos ryto" krepšinio komandos gerbėjai šiame mače buvo pasiryžę iškovoti ir antrąjį tašką. Užsidegusiems ir kovingai nusiteikusiems svečiams "Oro navigacija" rimčiau priešinosi tik pirmajame kėlinyje, kurį "LR Fanai" laimėjo 4 taškų skirtumu (21:17).

Vėliau šeimininkų deficitas tik augo ir susitikimo pusiaukelėje "Lietuvos ryto" sirgaliai pirmavo triuškinamai - 43:26. Per didžiąją pertrauką "Oro navigacijos" treneris Arūnas Lebednykas bandė mobilizuoti savo auklėtinius, tačiau visos stratego pastangos nuėjo šuniui ant uodegos.

Lietuvos vicečempionų komandos aistruoliai ir trečiajame ketvirtyje žaidė užtikrintai bei atitrūko dar 8 taškais. Sužaidus 30 minučių "LR Fanai" priekyje net 65:40. Paskutinysis kėlinukas šiame mače tebuvo formalumas ir svečiai šventė netikėtą, bet gražią pergalę.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Žilvinas Rubliauskas ir Eduardas Rogačiovas (10 atk. kam.), į varžovų krepšį įmetę atitinkamai 25 ir 19 taškų. 9 taškus prie pergalės pridėjo Laurynas Žilinskas.

"Oro navigacijos" komandoje pasižymėjo Tomas Kairavičius (13 tšk.), Andrius Vdovenko (12 tšk.) ir Donatas Galinis (11 tšk. ir 10 atk. kam.).

Sėkmė šypsojosi vicečempionams

Sveiką kailį iš Vilniaus krepšinio mokyklos sporto salės vos išnešė "Sostinės" pirmenybių vicečempionė Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda. Tik sėkminga rungtynių pabaiga padėjo MRU studentams svečiuose 77:74 (25:16, 15:20, 13:18, 24:20) išplėšti pergalę iš C grupės autsaiderės Vilniaus KM ekipos rankų.

Po trijų kėlinukų krepšinio mokyklos auklėtiniai pirmavo 1 tašku (54:53), bet paskutiniame ketvirtyje prarado iniciatyvą ir leido varžovams išsiveržti į priekį. Tomas Urbelionis dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau tolimas Vilniaus KM gynėjo šūvis iki rungtynių pabaigos likus 3 sekundėms skriejo pro šalį.

MRU į pergalę vedė Vaidas Bendikas, kuris pelnė 26 taškus. Alfredas Lukaševičius į savo sąskaitą įsirašė 23, Žygimantas Stungurys - 10 taškų (6 rez. perd.).

Pralaimėjusių gretose 28 taškus įmetė Vytautas Baločka, 11 - Simas Liepinaitis, 10 taškų - Algirdo Palaimos sąskaitoje.

Suklupo antrąsyk iš eilės

B grupės dvikovoje "Time Team-Šviesos" komanda savo aikštėje 92:73 (20:15, 29:21, 13:27, 30:10) įveikė "Blue Bridge" krepšininkus, kuriems tai buvo jau antroji iš eilės nesėkmė po dviejų pirmųjų laimėtų rungtynių.

Šeimininkams pergalę atnešė lyg iš natų sužaistas ketvirtasis kėlinys, kurį Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) studentai laimėjo 30:10. Po trijų ketvirčių priekyje buvo tik septyniese rungtyniavę "Blue Bridge" krepšininkai - 63:62.

Naudingiausiai "Time Team" gretose rungtyniavo Lukas Chmieliauskas (29 tšk., 4/5 tritaškių), Vaidotas Jatulevičius (22 tšk.) ir Ramūnas Račkauskas (18 tšk. ir 14 atk. kam.).

"Blue Bridge" ekipai Edmundas Rodzevič įmetė 19 taškų, Aurimas Špiliauskas - 16, Andrius Mieldažis - 14.