A lygoje: stringančios „Sanit“ ir „Ferimstos“ ekipos

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergales šventė svečiuose žaidusios ekipos.

Dieną pavojaus signalus dėl žaidėjų trūkumo siuntusi „Taupa“ (2-1) vis tik surinko devynis krepšininkus ir negana to įveikė praėjusio sezono finalininkę SK „Ferimstos“ (0-2) ekipą, kuriai tai buvo antrasis pralaimėjimas per dvejas rungtynes.

Tuo tarpu kitoje akistatoje „VILNIUS TECH“ (2-0) studentai po dramatiškos kovos palaužė kelio į pergales niekaip nerandančią „Sanit“ (0-3) komandą.

Savo aikštėje žaidusi „Sanit“ ekipa siekė pirmosios pergalės sezone bandydama įveikti „VILNIUS TECH“ studentus.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Susitikimą geriau pradėjo svečiuose žaidę Gintaro Šerkšno auklėtiniai, kurie pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (23:15).

Vis tik vėliau aikštės šeimininkai išsibudino ir iki pat didžiosios pertraukos abi komandos žengė koja kojon.

Tikros įdomybės prasidėjo antroje dvikovos dalyje. Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas Karolio Kuliūno treniruojami aikštės šeimininkai beveik visiškai neutralizavo varžovų puolimą ir per dešimt minučių praleidę vos 7 taškus trečio kėlinuko pabaigoje išsiveržė į priekį - 52:47.

Įgytą persvarą aikštės šeimininkai išlaikė kone visą lemiamą kėlinuką, o likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes dar pirmavo 66:61.

Tačiau rungtynių pabaigoje antrą kvėpavimą įgiję „VILNIUS TECH“ studentai finišavo įspūdinga atkarpa rezultatu 10:1 ir nuaidėjus finalinei sirenai sugebėjo iš balos išlipti būdami visiškai sausi - 71:67.

Šioje dvikovoje „Sanit“ žymiai taikliau atakavo iš dviejų taškų zonos (19/31 dvit., 61%-15/35 dvit., 42%), tačiau koją aikštės šeimininkams pakišo itin prastas snaiperių, pataikiusių vos 4 tolimus metimus iš 32, 12% taiklumas, pasirodymas.

Sanit
VILNIUS TECH
Andrej Tichonov 18 PTS 24 Mantas Vavilovas
Andrej Tichonov 7 REB 13 Dominykas Mikalajūnas
Kipras Urbanavičius 4 AST 3 Dominykas Mikalajūnas
Karolis Kuliunas, Sanit

Trečią pergalę iš eilės patys padovanojame varžovams.

Trūksta koncentracijos svarbiausiu momentu, nes per anksti pradedam patikėti pergale. Aišku panikos nekeliame, nes remiantis praeitų sezonų tendecijomis, visada startuodavom labai sunkiai. Todėl vis dar laukiam kai kurių žaidėjų, kurie įeis į formą ir pradės demonstruoti savo įprastą žaidimą. Kaip sakant, viščiukus skaičiuosim pavasarį.

Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Kaip atrodom toks ir žaidimas, koks pasiruošimas, toks ir žaidimas. Atsarginių suolelis 6 taškai, indėlio didesnio reikia, tad kol važiuojame vienu penketu.

Sezono pradžioje neturėjome jokių draugiškų, žaidėme vos antras rungtynes, tai natūralu, kad trūksta susižaidimo ir stringa mūsų puolimas. Juolab, kitos komandos irgi panašiai atrodo puolime.

Dar nebuvo Džiugo Masleniko šiandien, nežinia ar dažnai šiame sezone turėsime Evaldą Rastenį, tad sudėtinga situacija. Džiaugiuosi bent tuo, kad nors iš naujų įdomių studentų turiu.

Panašu, jog „Taupos“ komandai „Ferimstos“ ekipa yra gana parankus varžovas. Per visą SKL istoriją legendiniai klubai susitiko 12 kartų, o žymiai daugiau titlų turintys „stogdengiai“ turi tik nežymią tarpusavio rungtynių persvarą 7-5.

Maža to, per pastarąsias ketverias rungtynes Igno Pagalio treniruojami „Taupos“ atstovai varžovus įveikė net tris kartus.

Pirmadienio vakarą nė viena komanda nebuvo stipriausios sudėties, vis tik talento šiose A lygos rungtynėse tikrai buvo galima pamatyti.

Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova. Vėliau „Taupos“ vyrai pirmojo ketvirčio pabaigoje šiek tiek pabėgo į priekį (19:12), tačiau po puikiai sužaistos kelių minučių atkarpos 12:3 antrojo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį (24:22).

Tačiau tai buvo paskutinis kartas, kuomet „Ferimstos“ kolektyvas buvo pirmaujančiojo vaidmenyje. Netrukus svečiai susigrąžino pranašumą, o dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (44:32).

Antroje susitikimo dalyje „Ferimsta“ bandė kurti stebuklą, tačiau „Taupos“ jaunimas buvo labiau užsivedęs, geriau dirbo tiek gynyboje, tiek puolime, tad gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė antrą pergalę šiame sezone - 75:66.

Įdomu tai, jog „Ferimsta“ taikliau už varžovus metė tiek dvitaškius, tiek baudų metimus ir turėjo tik vos prastesnį tritaškių pataikymo procentą.

Visgi, svečiai savo pranašumą įgijo tiesiog triuškinama persvara laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių (55-37).