Antrajame „SKL taurės“ pusfinalyje sensacingas ir saldus „Narestos“ revanšas

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo antroji „SKL taurės“ finalo dalyvė, kuria kiek netikėtai tapo Sostinės C lygoje žaidžianti „Narestos“ ekipa „ant menčių“ paguldžiusi vieną iš B lygos lyderių „Dussmann“ komandą ir atsirevanšavusi jai už nesėkmę praėjusio sezono finale.

Kovo pradžioje vyksiančioje finalo dvikovoje „Naresta“ varžysis su „VedejasRenginiui.LT“ komanda, kuri taip pat dalyvauja aukštesnėje B lygoje.

Susitikimo pradžia „Dussmann“ vyrams nieko bloga nežadėjo. Svečiuose žaidę Mindaugo Lapėno auklėtiniai kontroliavo rungtynių ritmą ir mėgavosi trapia, tačiau užtikrinta persvara.

Pirmieji pavojaus ženklai ėmė ryškėti antrajame kėlinuke, kuomet puolime atsiskleidę „Narestos“ lyderiai iniciavo spurtą, po kurio aikštės šeimininkai ne tik pavijo varžovus, bet ir įgijo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (35:29).

Tai išbudino svečių komandą, kuri dar pirmoje dvikovos dalyje apkarpė savo deficitą (41:42), o trečiajame kėlinuke pati pademonstravusi savo sugebėjimus puolime vėl pabėgo į priekį 58:53.

Likus žaisti dešimčiai minučių „Dussmann“ vyrai turėjo keturių taškų persvarą (61:57), tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai – jos buvo gerokai per mažai.

Lemiamame kėlinuke antrąjį kvėpavimą įgiję „Narestos“ vyrai pelnė net 29 taškus, tuo tarpu ritmą pametę ir pernelyg daug skubotų sprendimų priėmę svečiai sugebėjo įridenti vos 16 taškų ir rungtynių pabaigoje galėjo tik stebėti kaip su plačiomis šypsenomis veide varžovai pasitinka savo triumfo akimirką.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „Dussmann“ vyrai dar buvo priartėję vieno metimo atstumu (77:80), tačiau per likusį susitikimo laiką taškus rinko tik aikštės šeimininkų ekipa, kuri pakiliai pabaigė rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sensacingą pergalę rezultatu 86:77.

Naresta
Dussmann
Deividas Aukštuolis 27 PTS 15 Ridas Pulkauninkas
Arūnas Pranevičius 10 REB 6 Deimantas Pavlovskis
Otas Majeras 11 AST 4 Marius Taparauskas
KOMENTARAI
Artūras Minevičius, „Naresta“

Pergalė buvo planuota.

Kadangi virusas ir traumos išguldė dar bent kelis pagrindinės sudėties žaidėjus, tai smagu, kad parodėme, jog galime gerai sužaisti ir šešiese.

Jeigu varžovų lyderiai, neseniai perėję iš aukštesnės lygos tikėjosi lengvo pasibėgiojimo, numetant šiek tiek papildomų kg, tai mūsų veteranai į aikštelę išbėgo su kitais tikslais.

Krepšinyje, pasirodo, neužtenka teisėjams aiškinti, koks tu buvai geras, ir po rungtynių bandyti įžeisti, bent jau šiai dienai stipresnį varžovą.

Svarbu galutinis rezultatas, kuris vakar parodė mūsų komandos užsidegimą ir norą kovoti kiekviename aikštės centimetre, prieš B lygos komandos favoritus.

Stipriai „Dussmann“ komandai su puikiu treneriu priešaky, linkiu ir toliau išlikti pirmiems B lygoje, o saviems ir toliau būti vieningiems ir kautis kaip kumštis žaidžiant labai stiprioje C lygoje, ir SKL taurės finale.

Ačiū būriui „Narestos“ sirgalių, kurie sukūrė puikią atmosferą tribūnose.

Mindaugas Lapėnas, „Dussmann“

Man toks vaizdas, kad pusė komandos net nesuprato rungtynių svarbos. Čia buvo lyg mini finalas, kur reikia kabintis dėl kiekvieno kamuolio, griūti, jei reikia, lipti per galvas ir visi kiti dalykai.

Visi 50/50 kamuoliai praktiškai sukrito varžovams. Kodėl? Klausimas ne man. Už šitą kolektyvą kurį pats ir susirinkau esu atakingas visom prasmėm, ieškodamas visiem palankių situacijų puolime, užtušuodamas jų minusus ir atrasdamas naujus pliusus. Bet dvasios aš negalių įpūsti. Va šito mums ir pritrūko - pusei komandos.

Kadangi tai komandinis sportas, nukentėjom visi.

Žaidžiant su „Naresta“ buvo aišku kaip dieną, kad reikės gero patraikymo iš toli, deja, šitas mums nepagalbėjo. Po krepšiu mes paranšumo neturėjom, per skystos blauzdos, bandėm variuot kitais sprendimais, bet ir čia neblizgėjom.

Galėjo ištraukt gynyba, tačiau šitoj vietoj buvo per daug komandos taisyklių laužymo, interpretacijų, koncentracijos stokos, o patyręs varžovas tuo puikiai pasinaudojo. Niekaip negaliu susitaikyti su Aukštuolio 27 taškais, kai gynyba būtent buvo pastatyta jam stabdyt. Visi jo metimai buvo praktiškai laisvi, vis dar nemokam kontroliuoti bonuso situacijų.

Vienu žodžiu - pralaimėjom vakar tiem, kurie aikštėj paliko širdį. „Naresta“ tikrai sulošė gerą mačą tai belieka juos su tuo ir pasveikinti.