Antrus metus paeiliui vyksiančiame Moterų lygos turnyre - trys naujos ekipos ir intrigą visame sezone žadanti turnyro sistema

Jau antrus metus iš eilės GEALAN-Sostinės krepšinio lyga (SKL) organizuos pernai su trenksmu į Vilnių grįžusias moterų mėgėjų pirmenybes, kuriame dėl čempionių titulo varžysis aštuonios komandos.

Kalbėdamas apie Moterų lygos pirmenybes SKL direktorius Vaidas Indriliūnas teigė, jog po praėjusio sezono buvo kiek neramu, dėl tolimesnės čempionato atities: „Praėjusiame sezone turėjome net devynias komandas, tačiau visa tai buvo dėka sporto klubo „Oaks“ laimėto Sporto rėmimo fondo (SRF) projekto, kuris moterų ekipoms suteikė galimybę nemokamai varžytis čempionate bei dar gauti nemokamas aprangas ir kamuolius.

Supratome, jog pasibaigus projektui teks daryti komercinį turnyrą, tad buvo labai neramu dėl dalyvių skaičiaus. Visgi, panašu, jog merginoms patiko varžytis miesto pirmenybėse ir nepaisant kelių iširusių ar dėl kitų priežasčių negalinčių dalyvauti komandų, šiame sezone turėsime net tris naujus klubus.“

Kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šiame Moterų lygos ekipos kovos dėl dviejų taurių: stipriausios čempionato ekipos pavasarį vyksiančiame finalo ketverto turnyre varžysis dėl čempionių titulo ir trijų medalių komplektų, tuo tarpu  apatinėje turnyro lentelės dalyje likusios ekipos bandys sezoną baigti iškovodamos Mažąją taurę.

Toks sezono formatas, kuris yra įprastas tarp vyrų mėgėjų čempionatuose suteiks galimybę visoms komandoms išlaikyti susidomėjimą ir konkurenciją viso sezono metu.

Viena iš trijų naujų komandų šiame sezone yra sporto klubo „Oaks“ moterų ekipa.  Nors tai – nauja komanda, tačiau jos garbę praėjusiame sezone SKL pirmenybėse žaidusios ir naudingu žaidimu pasižymėjusios krepšininkės.

Šios ekipos ambicijas puikiai pabrėžia komandos vyr. treneris Patrikas Žala, kuris teigia, jog kolektyvas turi potencialo nuveikti daug ką, juolab kad dalyvavimas mėgėjų pirmenybėse yra tik apšilimas, nes „Oaks“ siekia ilgalaikių tikslų ir ateityje sieks dalyvauti MLKL B diviziono kovose.

Antroji naujokė „Gender Wrongs“ ekipa. Tai – bendruomenė, kuri veikia jau daugiau nei 10 metų ir priima visas moteris ir nebinarines lyties asmenis, nepriklausomai nuo jų sportinio pasirengimo lygio.

Anot komandos vadovės Viktorijos Rakejevaitės, prie kompanijos prisijungus labiau patyrusioms žaidėjoms, merginos nusprendė išbandyti savo jėgas SKL pirmenybėse.

Ši komanda turi bene unikaliausią sudėtį visoje lygoje, o tarp pavardžių galima pastebėti net kelias legionieres – serbę, juodkalnietę, italę ir čekę. Bendruomenė sezono metu sieks tobulėti ir pasitikrinti savo jėgas krepšinio aikštelėje, o komandos vadovė akcentuoja bendruomenės augimą ir erdvės, kurioje visos gali jaustis gerai, kūrimą.

Paskutinioji nepaminėta komanda yra vienintelė, kuri nėra iš Vilniaus regiono, tai - Druskininkų „Deivės“, kurios žada užkariauti sostinės krepšinio lygą ir siekti savo užsibrėžto tikslo – puoselėti unikalią moterų krepšinio kultūrą, augini aukščiausio lygio krepšininkes, kurios taptų pavyzdžiu Lietuvos ir užsienio komandoms.

Komandos pavadinimas – tai ne tik žodžiai, nes deivės lietuvių mitologijoje simbolizuoja stiprybę, pasitikėjimą savimi ir moters galią, o būtent tai organizacija nori parodyti krepšinio aikštelėje.

Didelis susidomėjimas moterų krepšinio lyga džiugina, nes tai rodo, jog merginų krepšinis Lietuvoje populiarėja ir sparčiai auga. Todėl tikimės, jog tai bus ne vienadienis projektas ir po kelių metų turėsime dar didesnę lygą, kurioje varžysis tiek Vilniaus, tiek aplinkinių rajonų ekipos!