"Biovela" sulaukė pasipriešinimo

[nuotrauka1]Antradienio (12 15) vakarą C lygoje nestigo atkaklių kovų. "Biovela Group" pagaliau sulaukė rimtesnio pasipriešinimo, o dvikovoje Trakuose "Merkurijus-TRIOBET" vos nepaleido pergalės iš rankų.

Šokas pradžioje

"BC Šarpėjus" savo aikštėje priėmė grupės lyderę iki šiol pralaimėjimų nepatyrusią "Biovela Group" ekipą ir nusileido jai rezultatu 46:50. Svečiai jau pirmosiomis rungtynių minutėmis šokiravo "BC Šarpėjaus" krepšininkus. Puikiai dirbadami gynyboje "Biovela Group" vyrai išmušė šeimininkus iš vėžių. "BC Šarpėjaus" krepšininkai nesuprato vienas kito, nebrangino kamuolio, o atakas baigdavo skubotais bei netaikliais metimais. Tuo tarpu svečiai žaidė savą žaidimą. Ramiai ir užtikrintai baigdami atakas didino pranašumą ir po pirmojo kėlinuko turėjo solidžią septyniolikos taškų persvarą (19:2).

Pertrauką tarp kėlinukų šeimininkai išnaudojo prasmingai. Į aikštę jie sugrįžo visai kitokios nuotaikos, tarsi pabudę. Puolime atrodydami kiek grėsmingiau, darbą aikštelėje akcentavo ties gynyba. Kibiau ir agresyviau gindami savo krepšio prieigas šeimininkai išlygino žaidimo tempą, tačiau sumažinti skirtumo iki didžiosios pertraukos jiems nepavyko (16:32).

Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštėje neką tepasikeitė. Šeimininkai arė gynyboje, tuo tarpu "Biovela Group" atrodė apsnūdę, tarsi tikėdami, jog rungtynių baigtis jau yra aiški. Likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos švieslentė rodė kuklų rezultatą (28:42).

Tuomet galutinai išsibudino rungtynių šeimininkai. Pradėję tiksliau žaisti puolime, pataikyti metimus iš patogių padėčių ir matyti atsidengusius savo komandos draugus "BC Šarpėjaus" vyrai ėmė tirpdyti pranašumą. Svečiai, jausdami artėjantį pavojų, ėmė panikuoti. Nebeliko sklandaus puolimo, kamuolys tapo it karšta bulvė svečių rankose. Ketvirto kėlinio pabaigoje svečių pranašumas visiškai ištirpo, tačiau tam, kad iškovotų pergalę "BC Šarpėjaus" krepšininkai tiesiog pritrūko laiko.

Po rungtynių kalbintas "Biovela Group" vadovas Jonas Garšva džiaugėsi, jog pavyko išsaugoti pergalę: "Rungtynes pradėjome gerai, tačiau paskui kiek atsipalaidavome ir vos nebuvome už tai nubausti. Nustebino labai grubus varžovų žaidimas. Jis išmušė mus iš vėžių ir dėl to antroje rungtynių pusėje sunkiai sekėsi rinkti taškus. Labai smagu metus baigti be pralaimėjimų, tad dabar laukiame švenčių ir susitikimų su kitomis komandomis ateinančiais metais".

"Biovela Group" komandai Martynas Krulis, pelnė 17 taškų. Marius Kavaliauskas pridėjo 10 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

"BC Šarpėjaus" gretose pasižymėjo Arūnas Ūsavičius (13 tšk. ir 8 atk.). Žydrūnas Nenartavičius ir Nerijus Bielčius pridėjo po 9 taškus.

"Biovela Group" komandai tai buvo aštuntoji pergalė iš eilės, leidusi jai išlikti pirmoje D grupės vietoje. "BC Šarpėjaus" vyrams tai buvo trečioji nesėkmė, stumtelėjusi juos į 8 poziciją.

Sustiprins vicečempionas

Rungtynėse Trakuose TS-LKD nesugebėjo įveikti "Merkurijaus-TRIOBET" atstovų ir nusileido jiems rezultatu 78:82. Susitikimo pradžioje virė lygių varžovų kova. Nė vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo, nors abi demonstravo kone pavyzdingą puolimą. Svečiai sugebėjo pabėgti antro kėlinuko pradžioje. Sėkmingiau sužaidę gynyboje ir neutralizavę šeimininkų lyderį Andrių Galdiką svečiai įpusėjus rungtynėms jau pirmavo dešimčia taškų (42:32).

Antroje rungtynių dalyje "Merkurijaus-TRIOBET" žaidimas tapo gyvesnis, svečiai daugiau improvizavo, žaidė greitai ir tiksliai. Visa tai tapo neįkandamu riešutu TS-LKD komandai. Po trijų kėlinukų svečiai priekyje solidžia šešiolikos taškų persvara - 66:40.

Šeimininkai įšsijudino ketvirtajame kėlinuke. Aistringai palaikomi salėje susirinkusių žiūrovų TS-LKD krepšiningai sustygavo savo puolimą ir uždengė svečių lyderius. Skirtumas ėmė tirpti ir rungtynių pabaigoje atgimė intriga. Visgi fortūna šį vakarą buvo palankesnė svečiams, kurie protingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė dar vieną pergalę.

Pasibaigus rungtynėms "Merkurijaus-TRIOBET" vadovas Rytis Stiklius džiaugėsi pergale: "Šiandien žaidėme visai kitokį krepšinį nei rungtynėse su "Teltonika". Esant Pauliui Šermukšniui mūsų žaidimas skiriasi kaip diena ir naktis. Su juo esame labiau susikaupę, žinome, ką turime daryti aikštelėje, labiau pasitikime savimi ir savo jėgomis. Artimiausiu metu komandą papildys C lygos vicečempionas (E.Jonkus aut. past.), kuris komandai turėtų atnešti dar daugiau pasitikėjimo. Šiandien išryškėjo dar viena mūsų bėda. Jau kelintose rungtynėse įgyjam solidžią persvarą, su kuria galėtumėm ramiai užbaigti rungtynes, tačiau ketvirtame kėlinuke atsipalaiduojame, iššvaistome sukauptą pranašumą ir vos nepralaimime susitikimo".

"Merkurijaus-TRIOBET" komandoje Darius Petrulaitis pelnė 21 tašką, P.Šermukšnis pridėjo 17 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų.

TS-LKD gretose bene geriausias rungtynes sezone sužaidė Vaidas Malūnavičius, pelnęs 34 taškus, atkovojęs 9 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Andrius Galdikas pridėjo 22 taškus (9/25 dvitaškių) ir 12 atkovotų kamuolių.

Rezultatas neatspindi eigos

Banguotai vykusiose rungtynėse vakar "Teltonika" palaužė "Prelude Force" komandą rezultatu 73:55. Šeimininkai tarsi taikydami savo geros pradžios strategiją jau pirmosiomis minutėmis surengė tikrą spurtą, laimėdami atkarpą rezultatu 9:0. Tačiau neilgai trukus svečiai atsakė tuo pačiu - sėkmingai sužaista atkarpa 11:2 ir rezultatas jau lygus (11:11). Pirmajame kėlinuke "Prelude Force" atrodė kiek geriau. Drausmingesnis žaidimas ir labiau paruošti metimai leido svečiams kontroliuoti rungtynių eigą. Tačiau "Teltonikos" komandoje siautėjo jos vadovas Antanas Šegžda. Pirmo kėlinuko pabaigoje pataikyti trys iš eilės tolimi metimai leido šeimininkams įgyti penkių taškų pranašumą (18:13).

Po pertraukėlės šeimininkai nemažino tempo - A.Šegžda savo tolimais metimais toliau varė į neviltį varžovus, tuo tarpu svečių žaidimas pakriko. Pradėję nervintis "Prelude Force" krepšininkai dažnai klysdavo, o po netaiklių metimų leisdavo varžovams atsikovoti kamuolius. Įpusėjus rungtynėms - "Teltonika" priekyje rezultatu 47:32.

Antrą rungtynių dalį svečiai pradėjo susikaupę. Sustoję į tvarkingą zoninę gynybą bei uždengę šeimininkų lyderį A. Šegždą "Prelude Force" krepšininkai pamažu ėmė mažinti deficitą. "Teltonikos" vyrai kiek pasimetė. Matydami, kad jų lyderis yra neutralizuotas, pradėjo ieškoti naujų žmonių, galinčių pelnyti taškus. Tai šeimininkams sekėsi gana sunkiai. Tačiau visa tai jie atpirko puikia kova dėl atšokusių kamuolių.

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje vyravo lengvas chaosas. Šeimininkai klimpo "Prelude Frce" gynybos gniaužtuose, o svečiai niekaip nesugebėjo pelnyti taškų baudų metimais ir nepataikydavo iš elementarių padėčių kontraatakų metu. Matydami, jog laikas senka, o skirtumas - vis dar dviženklis, svečiai palūžo, o tuo puikiai pasinaudojo "Teltonikos" krepšininkai. Surengę spurtą rungtynių pabaigoje padidino pranašumą iki aštuoniolikos taškų ir šventė užtikrintą pergalę.

Pasibaigus susitikimui kalbintas "Teltonikos" lyderis ir vadovas Antanas Šegžda tikėjo savo komandos sėkme: "Rezultatas neatspindi rungtynių eigos. Kone visą susitikimą vyko atkakli kova, o nepadorus skirtumas atsirado tik rungtynių pabaigoje. Tikėjomės lengvesnės kovos, tačiau varžovai mus nustebino ir kovojo su mumis kaip lygūs su lygiais. Mes neturime tikro vidurio puolėjo, todėl žaidžiant su komandomis, kuriose yra tvirti ir fiziškai stiprūs žaidėjai, mums yra sunku. Iškovojome jau ketvirtą pergalę iš eilės ir tikiu, jog ši serija dar tęsis. Sužaidėme bene su visais grupės lyderiais, todėl tikimės, kad žaisdami savo žaidimą sugebėsime įveikti ir kitus varžovus".

"Teltonikos" vedlys į pergalę buvo Antanas Šegžda (26 tšk. ir 6 rez.). Gvidas Aleksandravičius prie pergalės prisidėjo pelnydamas 15 taškų.

"Prelude Force" komandoje pasižymėjo Marius Jasinskas (15 tšk. ir 9 atk.) ir Audrius Česnakas (13 tšk.).

Iškovojusi ketvirtą pergalę iš eilės "Teltonika" pakilo į devintą vietą A grupėje. "Prelude Force" komandai tai buvo jau penktoji nesėkmė, stumtelėjusi ją į 15 poziciją.

Užsiplieskė

Vis sunkiau pergales skinti einasi "Ereliams". Šįkart savo aikštėje jaunieji krepšininkai tik po atkaklios kovos palaužė "KK Maironio" komandą 77:66. Apčiuopiamą pranašumą "Ereliai" įgijo pirmajame kėlinuke. Likusį rungtynių laiką svečiai neleido jauniesiems krepšininkams didinti skirtumo, tačiau ir patys nieko nesugebėjo padaryti.

"Erelių" komandoje rezultatyviausiai žaidė Skirmantas Letukas, pelnęs 23 taškus, Gaudentas Puškorius pridėjo 18.

"KK Maironio" gretose išsiskyrė Mantas Ambrakaitis (18 tšk.) ir Mantas Skipitis (17 tšk.). Pastarasis rungtynėse pasižymėjo ne tik rezultatyvumu, bet ir emocijomis. Po incidento su varžovais M.Skipičiui buvo skirtos net dvi techninės pražangos, o šiam neapsiraminus arbitrai buvo priversti išprašyti jį iš aikštės.

Nors "Avia Solutions Group" savo aikštėje palaužė "LR Liberalų sąjūdį" rezultatu 77:62, tačiau koją nugalėtojams pakišo nesumokėta bauda už techninę pražangą. Šiose rungtynėse žaidė Artūras Klangauskas, kuris negalėjo šiame sustikime išbėgti į aikštelę. Vadovaujantis nuostatais, komandai skiriamas techninis pralaimėjimas - 0:20.

Kitose E grupės rungtynėse "Wienerberger" savo aikštėje parklupdė "Meno miestą" 79:72. Rungtynes kiek geriau pradėjo svečiai, tačiau jau po pertraukėlės "Wienerberger" krepšininkai perėmė iniciatyvą, susikrovė pranašumą ir išlaikė jį iki rungtynių pabaigos.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Kęstutis Vanagas, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių. Jo komandos draugas Julius Mackevičius pridėjo 17 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

"Meno miesto" komandoje Linas Zenavičius ir Audrius Gurskis (9 atk.) pelnė po 18 taškų.

Iškovoję keturias pergales per aštuonis susitikimus "Wienerberger" krepšininkai dalinasi 9-10 vietomis, tuo tarpu "Meno miesto"komanda su trimis pergalėmis yra viso labo 15 pozicijoje.

"Baltų tinklas" pagaliau nutraukė šešių iš eilės nesėkmių seriją ir įveikė "Domipos" komandą rezultatu 94:82. Rungtynes kiek geriau pradėjo svečiai. Tačiau jau antrame kėlinuke "Baltų tinklas" išlygino rezultatą, perėmė iniciatyvą ir iškovojo ilgai lauktą pergalę.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Martynas Plikusas (23 tšk.) ir Rimantas Jankauskas (20 tšk.).

"Domipoje" dominavo Tadas Matiliūnas (30 tšk.) bei Remigijus Glinskas (23 tšk.).

"Baltų tinklo" ekipai tai buvo pirmoji pergalė čempionate, kuri kilstelėjo komandą į 17 poziciją D grupėje. "Domipa" šįkart patyrė trečią nesėkmę ir dabar yra 6 turnyrinės lentelės vietoje.

"MRU Magistrai" neturėjo vargo kovoje su Vilniaus SMK komanda nugalėdami ją rezultatu 100:37. Šeimininkai varžovus nukautavo jau rungtynių pradžioje, po dviejų kėlinių įgydami triuškinamą pranašumą (49:17). Likusį rungtynių laiką "MRu Magistrai" žaidė savo malonumui ir siekė vienintelio tikslo - pelnyti šimtą taškų. Šį tikslą, nors ir sunkiai, tačiau pavyko įgyvendinti.

"MRU Magistrų" komandoje puikiai žaidė Tomas Šunskis, pelnęs 30 taškų, Mindaugas Kulvinskis pridėjo 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Vilniaus SMK gretose išsiskyrė Rolandas Kivylius, kuris įmetė 17 taškų, ir Vitalij Viduto, pridėjęs 14.