"Dipolio" taurėje - trečioji iš eilės vilniečių pergalė

Sekmadienį Kaune vyko jubiliejinis, dešimtasis, "Dipolio" taurės turnyras, kuriame tarpusavyje varžosi stipriausios Vilniaus ir Kauno ekipos.

Jei profesionaliame sporte Vilnius jau pamiršęs didžiąsias pergales prieš Kauną, tai mėgėjuose viskas atvirkščiai, nes sostinės atstovai laimėjo jau trečią "Dipolio" turnyrą paeiliui!

Pirmojoje akistatoje ginklus surėmė Savivaldybių darbuotojų rinktinės. Nors akivaidžiais favoritais buvo laikomi vilniečiai, tačiau aikštės šeimininkai davė neblogą kovą ir tik lemiamame kėlinuke sekęs Vilniaus m. Savivaldybės darbuotojų spurtas leido jiems pasiekti pergalę rezultatu 72:48.

Vilniaus m. Savivaldybė: Gintas Petrikas 20, Raimondas Jacunskas 18, Mindaugas Gečas 12.

Kauno m. Savivaldybė: Audrius Vaivada 25, Algirdas Rimkus 7.

Iškart po šios dvikovos į aikštelę žengė stipriausia Kauno B lygos komanda Advokatų kontora "Konsus" ir Vilniaus "Visi kartu" kolektyvas.

Šiuo atveju viskas buvo atvikščiai: išankstinėse prognozėse favoritų statusą turėjo laikinosios sostinės atstovai.

Tačiau Tomo Keršio treniruojamas "Visi kartu" kolektyvas greitai primetė varžovams sau naudingas žaidimo sąlygas ir dar pirmoje susitikimo dalyje įgijo dviženklį pranašumą (56:40).

Po didžiosios pertraukos esminių pokyčių neįvyko, tad Vilniaus garbę gynęs jaunimas dar labiau padiino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 101:81.

"Visi kartu": Gustas Giedraitis 26, Ginas Mulevičius 14, Rapolas Raižys 13.

Advokatų kontora "Konsus": Mantas Žalgevičius 19, Povilas Mickūnas 18.

Tretieji turėjo žaisti A lygų čempionai, deja, stipriausia Vilniaus ekipa SK "Ferimsta" nesurinko žmonių turnyrui, tad centrinė "Dipolio" turnyro dvikova taip ir neįvyko.

Renginio pabaigoje laukė C lygų atstovų akistata, kuriose susigrūmė Kauno "Neveronys-LKK" ir Vilniaus "Teltonikos" komandos.

Svečiai itin prastai pradėjo rungtynes, tačiau Mykolo Mankevičiaus ir Antano Šegždos pastangomis greitai atsigavo ir pirmojo kėlinuko pabaigoje turėjo vos 4 taškų deficitą (25:29).

Antrajame ketvirtyje "Teltonika" išsitraukė savo pagrindinius ginklus - kibią gynybą ir žudančius tritaškius bei po puikios 10 minučių atkarpos dvikovos pusiaukelę pasiekė turėdama 3 taškų pranašumą (43:40).

Visgi, trečiajame ketvirtyje viskas vėl apsivertė aukštyn kojom. Ilgosios pertraukos metu varžovus po kaulelį išnarstę "Neveronių" krepšininkai trečiąjį kėlinuką sužaidė lyg iš natų (36:12) ir jo pabaigoje susikrovė triuškinamą 21 taško persvarą (76:55).

Nors lemiamame kėlinuke "Teltonika" bandė gelbėtis ir ženkliai priartėjo prie varžovų, tačiau tam, kad būtų pasiekta pergalė vilniečiams tiesiog pritrūko laiko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sudėtingą "Neveronių-LKK" ekipos pergalę rezultatu 96:87.

"Neveronys-LKK": Vytautas Žvirblis 22, Donatas Gudeliauskas 18, Justas Draudvila 17.

"Teltonika": Antanas Šegžda (2/13 trit.) 24, Agnius Savičiūnas 17, Paulius Mičėnas 11.

Pasibaigus šiai dvikovai paaiškėjo, jog Vilnius laimėjo 2018 m. "Dipolio" turnyrą rezultatu 2-1 ir tai buvo trečioji sostinės atstovų pergalė iš eilės. Prieš tai 2016 ir 2017 m. vilniečiai buvo laimėję "sausu" rezultatu 3-0.

Įdomu tai, jog per 10 įvykusių turnyrų 4 kartus (2010, 2016, 2017 ir 2018) laimėjo vilniečiai, 2 kartus (2012 ir 2013) pergalę šventė kauniečiai, o dar 4 kartus (2009, 2011, 2014 ir 2015) buvo užfiksuotos lygiosios.

Bendras šiame turnyre pasiektų komandų pergalių balansas taip pat vilniečių pusėje - 19 prieš 16.

Sėkmingiausiai Vilniaus garbę gina Savivaldybės administracijos darbuotojai pasiekę 7 pergales, jiems įkandin žengia C lygos atstovai su 6 laimėtomis rungtynėmis.