"Ekspertize.com" ir "Alnevinus" - grupių lyderiai

Gausiausioje "Švyturio" krepšinio čempionato C lygoje trečiadienį (11 12) sužaistos dar 6 rungtynės. Be pralaimėjimų toliau žengia "Ekspertize.com" ir "Alnevinus" komandos.

B grupė

Vienintelėse trečiadienio grupės rungtynėse "Alnevinus" ekipa svečiuose dar kartą parklupdė varžovus. Šįkart po jų kojomis atsidūrė "Liukstatos" krepšininkai.

Didesnę susitikimo dalį šiokią tokią persvarą turėjo svečiai, tačiau varžovai neleido jiems atsiplėšti. Ypač rezultatyviose ir dideliu tempu pasižymėjusiose rungtynėse "Liukstatos" atstovams taip ir nepavyko pasivyti varžovų. Padėtį šeimininkams dar apsunkino rungtynių viduryje Eimanto Kirkliausko gauta techninė pražanga.

Dramatiškas trileris baigėsi rezultatu 90:96 (23:21, 24:30, 25:24, 18:21).

"Alnevinus" į pergalę vedė puikusis Eugenijaus Tuskenio (23 tšk.), Algirdo Macijausko (22 tšk.) ir Vitalijaus Griniuko (20 tšk.) trio.

"Liukstatos" gretose rezultatyvumu pasižymėjo Aivaras Keršys (21 tšk.), Mantas Bartuška (16 tšk.), Darius Paškauskas (14 tšk.) ir Vytautas Palevičius (14 tšk.).

C grupė

Trečią pergalę iš eilės iškovojo "Ekspertize.com" krepšininkai, svečiuose po atkaklios kovos palaužę IVNT komandą.

Nors varžybos prasidėjo ypač vėlų metą, abiejų komandų atstovams minčių apie miegą nebuvo. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių užvirė tikras nervų karas. Iš pradžių svečiai surengė kelias sėkmingas atakas, tačiau IVNT vyrai netruko atsakyti ir žaidimas išsilygino. Pirmas kėlinukas pasibaigė minimalia šeimininkų persvara - 16:15.

Antrame ketvirtyje vaizdas nesikeitė - abi komandos drausmingai gynėsi, bandydavo žaisti per vidurio puolėjus, o šie - visomis priemonėmis apsiginti nuo savo oponento. Nieko nuostabaus, kad iki pat pertraukos nebuvo įmanoma atspėti, kas bus priekyje. Visgi įpusėjus mačui dviejų taškų pranašumą turėjo šeimininkai.

Po pertraukos svečiai kiek pagreitino žaidimo tempą ir greit įgijo 5 taškų persvarą, tačiau vėliau prarado kelis kamuolius, po kurių sekė greitos ir rezultatyvios šeiminkų atakos, ir persvara ištirpo. Po trijų ketvirčių svečiai priekyje kuklia 2 taškų persvara.

Ketvirtame kėlinuke "Ekspertizės" treneris išleido į aikštę pagrindinius žaidėjus. Šie drausmingai gindamiesi ir sėkmingai puldami pradėjo didinti pranašumą. Kelios sėkmingos komandos lyderio Modesto Miciukevičiaus atakos, keli sunkūs, bet labai reikalingi "centro" Mindaugo Grebliausko metimai ir persvara pagaliau pasiekė dviženklę ribą.

Šeimininkai dar bandė galbėtis, tačiau pavargus jų "puolimo ašiai" Viliui Čižauskui, taškus pelnyti buvo sunkiau, o svečiams atsirado galimybė "įkvėpti oro" po krepšiais. Galutinis rungtynių rezultatas - 62:71 (16:15, 16:15, 18:22, 12:19) "Ekspertize.com" komandos naudai.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Modestas Miciukevičius (20 tšk.), šiandien 20-ąjį jubiliejų švenčiantis Aurimas Bulkis (18 tšk.) ir M.Grebliauskas (14 tšk. ir 11 atk. kam.).

IVNT gretose puikiai rungtyniavo V.Čižauskas (18 tšk. 14 atk. kam.), Vytautas Kasperavičius (12 tšk.) ir Deividas Ridikas (11 tšk.).

D grupė

Antrą pergalę turnyre iškovojo ŠMKA VI jaunieji krepšininkai. Namuose jie rezultatu 63:55 (23:12, 7:15, 19:20, 14:8) įveikė "Ferimstos" atstovus.

Pirmą kėlinį susikrovę solidų pranašumą "marčiulioniukai" neišbarstė jo iki pat rungtynių pabaigos. Ši pergalė kilstelėjo ŠMKA VI komandą į septintą turnyrinės lentelės poziciją.

Nugalėtojams Dominykas Palšis pelnė 13, Paulius Naraškevičius - 8 taškus.

"Ferimstos" komandą į priekį tempė Kastytis Grigonis, įmetęs 28 taškus ir 10 kartų sugriebęs atšokusį kamuolį. Lino Vitkausko sąskaitoje - 10 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

Trečiąją pergalę iš eilės iškovojo "Schmitz Cargobull" vyrai. Į sečius pas "Erelius 1" atvykę D grupės lyderiai nepasigailėjo jaunųjų krepšininkų. Rungtynes jie laimėjo triuškinančiu rezultatu 90:56 (19:16, 28:19, 18:8, 25:14).

Kęstutis Bagdanavičius "Schmitz Cargobull" ekipai pelnė 22, Martynas Impolis - 14, Donatas Kucevičius - 12 taškų.

"Ereliai 1" gretose pasižymėjo Arnoldas Vagneris (15 tšk.), Mantas Štikelis (14 tšk.) ir Julius Kubertavičius (11 tšk.).

Paskutinėse vakaro rungtynėse antrą pergalę iškovojo "Out'o" komanda. Ji svečiuose tašką atėmė iš "Patikimos praktikos" atstovų. Visą susitikimą iniciatyvos nepaleidę svečiai pergalę šventė rezultatu 62:49 (11:14, 10:16, 12:10, 16:22).

Martynas Pečkaitis nugalėtojams pelnė 26 taškus, Paulius Maciulevičius komandai pridėjo 13. Andriaus Bogvilos sąskaitoje - net 17 po krepšiais atkovotų kamuolių.

"Patikimos praktikos" ekipoje išsiskyrė Ričardas Uzelka, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 10 kamuolių.

E grupė

"Lietuvos geležinkeliai" toliau grimsta į turnyrinės lentelės dugną. Antradienio rungtynėse jiems šįkart vilčių nepaliko "BC Šarpėjaus" krepšininkai. Aikštės pranašumą turėję "Šarpėjaus" vyrai pirmą kėlinį žaidė vangiai ir pralaimėjo jį 2 taškų skirtumu.

Antrajame ketvirtyje supratę, kad be gynybos šio mūšio nelaimės, jie leido "geležinkeliečiams" įmesti vos 5 taškus, o patys papustė padus. Rungtynės baigėsi rezultatu 64:39 (12:14, 18:5, 21:8, 13:12).

Svečiams Nerijus Bielčius pelnė 15 taškų. Arūno Ūsavičiaus sąskaitoje - 9 taškai ir 7 atkovoti kamuoliai.

"Lietuvos geležinkelių" komandai Arvydas Dveilys įmetė 12, Tadas Sinkevičius - 7 taškus.