ERP-2 ir "Grigiškės LT" nesulaukia pasipriešinimo

[nuotrauka1]Ketvirtadienis (11 13) "Švyturio" čempionato C lygoje staigmenų neatnešė. Grupių lyderiai toliau skina pergales, tuo tarpu autsaideriams laimėjimų dar teks palaukti.

A grupė

Toliau be pralaimėjimų per A grupės mūšio lauką žengia "Grigiškės LT". Tiesa, vakarykštėse rungtynėse teko nemažai pavargti dėl trečiojo taško turnyrinėje lentelėje. Jiems iššūkį metė "Notum" krepšininkai.

Pirmąjį kėlinį puikiai pradėję svečiai turėjo 5 taškų persvarą (19:14), tačiau savų aistruolių palaikoma Grigiškių komanda netruko perimti iniciatyvos. Antrajame kėlinuke išlyginę rezultatą, trečiajame šeimininkai jau turėjo apčiuopiamą 6 taškų pranašumą. Po apylygio paskutiniojo kėlinuko - puiki "Grigiškių LT" pergalė rezultatu 65:58 (14:19, 23:18, 15:9, 13:12).

Šeimininkus į pergalę vedė Marius Kandrotas, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių.

Svečių ekipoje pasižymėjo Jonas Garšva (15 tšk. ir 5 rez. perd.) ir Marius Kavaliauskas (10 tšk. ir 12 atk. kam.).

B grupė

Vėlyvose grupės rungtynėse dar vieną pergalę iškovojo "Sraiginai". Namuose jie turėjo atsilaikyti prieš iššūkį metusius "A komandos" vyrus. Šeimininkai savo tvirtovę apgynė rezultatu 67:51 (10:16, 21:7, 21:23, 15:5). Po šios pergalės "Sraiginai" pakilo į penktąją vietą grupėje.

Nugalėtojus į pergalę vedė taiklūs Remigijaus Rastenio tritaškiai. Per rungtynes tikslą pasiekė net 5 taiklūs šūviai iš devynių. Iš viso komandos lyderis pelnė 23 taškus. Dar 19 prie pergalės pridėjo Aurimas Raišuotis (13 atk. kam.). Raimondo Vileikio sąskaitoje - 13 taškų.

C grupė

Antrą kartą C lygoje pergalės džiaugsmą patyrė Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) V-oji komanda. Krepšinio paslaptis dar tik pradedantys atrasti VKM auklėtiniai svečiuose po dramatiškos kovos minimaliu skirtumu palaužė "Yglės" krepšininkus. Susitikimas baigėsi rezultatu 46:45 (18:6, 5:11, 10:7, 13:21).

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę svečiai ketvirtajame kėlinuke atleido vadžias. Varžovai perėmė iniciatyvą ir iki pergalės jiems trūko visai nedaug. Likus 16 sekundžių iki mačo pabaigos "Yglė" pirmavo 1 tašku (45:44), tačiau paskutinėje atakoje svečių gynėjas Ignas Pagalys iš atakos krašto smeigė pergalingą dvitaškį. "Yglei" pavyko surengti sėkmingo išpuolio ir krepšinio mokyklos auklėtiniai šoko pergalės šokį.

"Didžiąją laiko dalį pirmavome, tačiau pavedė mūsų antroji sudėtis. Pabaigoje pagrindiniai žaidėjai turėjo gelbėti komandą. Jiems, kaip matome, tai pavyko", - padėties nedramatizavo nugalėtojų komandos strategas Raimundas Kairys.

Svečių komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Saulius Stančikas (10 tšk. ir 4 bl.) ir I.Pagalys (9 tšk.).

"Yglės" ekipoje pasižymėjo Olegas Muravskij (11 tšk.) ir Simas Ragauskas (9 tšk.).

E grupė

Toliau pergales skina ERP-2 krepšininkai. Vakarykštėse rungtynėse jie vilčių nepaliko aikštės pranašumą turėjusiems "FlyLAL-Lithuanian Airlines" atstovams.

Nors pirmąją rungtynių dalį ekipos kovojo kaip lygūs su lygiais, tačiau kur kas ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį turėję svečiai antroje rungtynių dalyje surengė spurtą.

Trečiąjį kėlinuką laimėję įspūdingų skirtumu 32:9 ERP dubleriai privertė varžovus uostyti dulkes. Paskutinė susitikimo dalis jau buvo tik formalumas. Rungtynės baigėsi rezultatu 74:47 (14:18, 9:9, 9:32, 15:15).

"Į šias rungtynes ėjome net tik nugalėti, bet ir leisti pažaisti antros ar net trečios sudėties žaidėjams. Tai lėmė, kad pirmoji rungtynių dalis buvo apylygė, - mintimis dalijosi ERP-2 komandos vadovas Jonas Mikalkėnas, - Trečiajame ketvirtyje parodėme, ką gali mūsų pagrindinė sudėtis. Tai akivaizdžiai atspindi kėlinuko rezultatas".

Nugalėtojų ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Andrius Steponavičius (18 tšk.) ir Vytautas Saikalis (17 tšk.).

"FlyLAL" gretose išsiskyrė Tomas Vyšniauskas (18 tšk.) ir Algis Akstinas (14 tšk.).

Antrąjį tašką užsidirbo "KK Maironis", vakar nesunkiai rezultatu 81:65 (11:15, 18:20, 12:28, 24:18) svečiuose palaužęs "Be on" pasipriešinimą. Visą susitikimą tvirtai pergalės link žengusi "dvidešimties litų" komanda po šios pergalės pakilo į penktąją turnyrinės lentelės poziciją.

Rungynėse nesustabdomi buvo Tadas Monkevičius ir Mantas Skipitis (8 rez. perd.), atitinkamai pelnę 26 ir 23 taškus.

"Be on" komandai Martynas Matulevičius įmetė 24, Dovydas Petraška (18 atk. kam.) ir Remigijus Naužemys pridėjo dar po 14 taškų.

Pergales toliau skina "Matavimo studija". Vakar ji Pagiriuose pirmą pralaimėjimą "padovanojo" vietinių sirgalių karštai palaikomai "BC Pagirių" komandai.

Nuo pirmųjų susitikimo minučių iniciatyvą įgiję "matuotojai" prieš ilgąją pertrauką turėjo solidų 15 taškų pranašumą, tačiau šeimininkai nė nemanė kelti baltos vėliavos. Per trečiąjį ketvirtį deficitą sumažinę iki 3 taškų, Pagirių rinktinės žaidėjai lyg šlapiu skudurų per veidą parbloškė varžovus. Paskutiniajame ketvirtyje svečiai pagaliau atsikvošėjo ir sukaupę visas jėgas neleido persverti rezultato. Rungtynės baigėsi rezultatu 92:86 (22:15, 23:15, 22:34, 25:22).

"Matavimo studijos" pergalės kalviu buvo Andrius Valčiukas, į varžovų krepšį sumetęs net 41 tašką. Jam aikštelėje geriausiai talkino Kęstutis Balčiauskas (15 tšk.), Agnius Ščerbavičius (13 tšk. ir 10 atk. kam.) bei Paulius Adomėnas (11tšk. ir 6 rez. perd.).

"BC Pagirius" į priekį vedė etatinis komandos lyderis Tomas Jonaitis, pelnęs 38 taškus ir 7 kartus rezultatyviai komandos draugams atidavęs kamuolį. Justo Urmanavičiaus sąskaitoje - 18 taškų.

Toliau nepajudinama lieka "BH ir aš" tvirtovė. Vakar į ją nesėkmingai kėsinosi "Idea" krepšininkai. Susitikimą rezultatu 77:67 (28:11, 16:17, 17:20, 16:19) laimėjo šeimininkai, kurie po šios pergalės įsitvirtino grupės lyderių trejetuke.

"BH ir aš" komandoje lyderio vardą užsitarnavo Artūras Giedraitis, savo 24 pelnytais taškais ir 12 atkovotų kamuolių padėjęs komandai iškovoti pergalę. Nugalėtojų ekipoje taip pat pasižymėjo Giedrius Pikturna (17 tšk.), Martynas Kulvinskas (10 tšk.) bei Saulius Karaliūnas (10 tšk.).

"Idea" gretose puikiai rungtyniavo Giedrius Kalinauskas (23 tšk.) ir Vytautas Malinauskas (22 tšk. ir 13 atk. kam.).