Fantastiški SKL archyvai: R. Skaisgirys žaidė mėgėjų lygoje, net ir būdamas rezultatyviausias LKL

Kovo pirmoji šiemet žymi ne tik pavasario pradžią. Krepšinio mylėtojai ir visa mėgėjų krepšinio bendruomenė sulaukė puikių naujienų – eteryje (o tiksliau „Facebooke“) pasirodė pirmoji „Smuklės lygos“ tinklalaidė.

„Smuklės lyga“ Kovo 1 dieną socialinėje erdvėje praneša: „Jei galvojate, kad jau neturime kuo nustebinti, tai klystaste! Pristatome pirmą smukliečių tinklalaidę“.

Ir žodis „nustebinti“ čia tikrai tinka.

Jau pirmajame epizode, pirmoje 33 minučių trukmės tinklalaidėje, pasirodė išties įdomūs ir žodžio kišenėje neieškantys svečiai: vedėjo poziciją užima visada nuotaikingas SKM įkūrėjas Andrius Čerškus, gyva Vilniaus krepšinio legenda, televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys ir nuo pat Sostinės krepšinio lygos (GEALAN-SKL) pradžios joje esantis „Oro navigacijos“ vadovas Ramūnas Stundžia.

Svečiai atskleidžia ir netikėtų istorijų. Viena tokių – kaip R. Skaisgirys, būdamas profesionalus krepšininkas ir LKL fiksuodamas įspūdingus skaičius, vis tiek sugebėjo išprašyti lygos administracijos leidimo žaisti joje.

„Mano prisiminimas ryškiausias yra vienas – kai žaidžiau Vilniaus „Statyboje“, po to ir Alytaus, ir Vilniaus profesionaliose komandose (…) tai buvo 1995-1996 metai, susikūrė LKL ir man uždraudė žaisti mėgėjų lygoje. Man tuo metu buvo 27, gal 28 metai, tai kažkaip nukoviau juos visus, sakydamas, kad aš čia turiu žaisti. Man vieninteliam leido žaisti. Profesionaliam krepšininkui leido žaisti toje megėjų lygoje (…) Išskirtinai kažkodėl leido. Gal dėl to, kad rėkiu geriausiai“, – juokdamasis prisimena TV prodiuseris.

Su R. Stundžia jiedu pažįstami jau ne vieną dešimtį metų. Pastarasis apie kairėje sėdintį tinkalaidės svečią  R. Skaisgirį atsiliepia ir šiltai, ir ironiškai.

„Kas šitame žmoguje man imponuoja, tai kad jis niekada nenori būti antras. Kaip ir aš – aš irgi niekada nenoriu būti antras. Tai faktas, kad nutinka visko, visko būna tarp mūsų. Bet ačiū Rolandui, jo deka turime kelias aktyvias komandas“, – sako R. Stundžia.

R. Skaisgirys – antras LKL žaidėjas pagal atliktus rezultatyvius perdavimus per visą istoriją – prisimena ir išskiria 4 asmeninius faktorius, kaip jo akimis augo jau 27 sezoną šiemet pasitikusi SKL nuo pat jos įkūrimo pradžios.

„Pirma – tai, kaip jau ir minėjau, kad būdamas profesionalus žaidėjas, ir netgi būdamas vieną sezoną rezultatyviausias LKL žaidėjas, vis tiek žaidžiau čia, mėgėjų lygoje.

Antras dalykas – savo sportinę karjerą šioje lygoje pradėjo ir Antanas Guoga. Kęstutis Girštautas jį priviliojo iš Maskvos į Vilnių. Privertė Antaną sukurti komandą, o ji turi daug istorijų. Dabar – liberalas – o realiai jo kelias čia ir prasidėjo

Trečias dalykas, 2006 metais buvo mano Vestuvės ir jos vyko tą pačią dieną, kaip ir finalas. Manau, kad čia pirmą kartą istorijoje – turiu omenyje viso krepšinio visame pasaulyje istoriją – lyga paankstino finalą dėl žaidėjo Vestuvių. Atvariau šlapias į tą bažynčią, bėga prakaitas, juokinga prisiminti. Pralaimėjome mes tą finalą. Pralaimėjau vėliau ir santuoką.

Ketvirtas – reformacija „Oro navigacijos“ į „Sporto namus“. Tai leidžia gerai praleisti laisvalaikį, pabūti su draugais“.

Visą tinklalaidės įrašą rasite čia, šiame tekste. Joje per 33 minutes aptariama ir SKL pradžia, ir dabartis, ir dar niekur negirdėtos istorijos.

Tinklalaidę žiūrėkite čia