„Ferimsta“ iškovojo pirmąjį kelialapį į finalo ketvertą, „Oaks-Tirola“ pasiekė skambų revanšą

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaisti net trys ketvirtfinalio susitikimai, po kurių paaiškėjo viena finalo ketverto dalyvė.

Ja tapo reguliariajame sezono vos 7 vietą užėmusi „Ferimstos“ ekipa, kuri dvikovoje savo aikštėje rezultatu 99:80 palaužė „Vėl Tie Patys“ (VTP) atstovus ir tiesiausiu keliu pateko į stipriausios miesto lygos pusfinalį.

Kaip ir pirmojoje „Ferimstos“ ir VTP akistatoje, taip ir atsakomojoje intriga rungtynėse laikėsi vos dvidešimt minučių po kurių svečiai dar turėjo trapią persvarą (53:49).

Visgi antroje susitikimo dalyje vos šešis krepšininkus turėjusių VTP atstovų baterijos ėmė sekti, tad puikiai žaidimui dirigavusio Andriaus Gaidžio traukiami „Ferimstos“ krepšininkai ne tik persvėrė rezultatą savo naudai, bet ir ėmė pamažu tolti nuo varžovų.

Likus žaisti 10 minučių aikštės šeimininkai jau turėjo septynių taškų pranašumą (74:67), tačiau jau lemiamo kėlinuko viduryje „Ferimsta“ mėgavosi dviženkle persvara (84:71).

Susitikimo pabaiga abiems komandoms tebuvo formalumas, o žiūrovams - tarsi desertas, nes buvo galima išvysti ne tik emocingų momentų, bet ir seniai matytą Edvino Ruzgo dėjimą.

SK Ferimsta
Vėl Tie Patys
Ignas Juškevičius 25 PTS 25 Robert Subotkevič
Ignas Juškevičius 11 REB 11 Edvinas Jezukevičius
Andrius Gaidys 12 AST 5 Robert Subotkevič
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, SK „Ferimsta“

Visų pirma labai smagu, kad serijoje neprireiks trečiųjų rungtynių ir užsitikrinom vietą finalo ketverte. Dvigubas džiaugsmas, kad tai padarome prieš tikrai pajėgią ir stiprią komandą, kuri po kelių laimėtų rungtynių sezono stare pasiskelbė čempionais.

Po tokių pasisakymų žaidėjų papildomai motyvuoti nereikėjo. Antroje pusėje sužaidėme ko gero geriausią rungtynių dalį sezone, kuomet pradėjom gerai gintis, bėgti į greitą puolimą ir išnaudoti varžovų trumpą suolą.

Nepamenu rungtynių, kuomet komandoje net trys skirtingi žmonės įdėtų per rungtynes, o dėjo taip, kad vertė už galvos imtis net komandos atsarginių žaidėjų suolą, kuris taip pat visas rungtynes buvo užsivedęs ir įdėjo savo indelį į pergalę.

Džiaugiamės rezultatu, su nekantrumu laukiame finalo ketverto, kuriame kovosime tik dėl aukščiausio trofėjaus, bandydami laimėti ir Rudens Taurę, ir A.Makulavičiaus taurę, ir svarbiausią sezono trofėjų - A lygą.

P.S. varžovui Zupkei linkime greičiau pasveikti ir ant parketo grįžti dar stipresniam!

Praėjusią savaitę savos aikštės pranašumą perėmę „VILNIUS TECH“ (5) krepšininkai iškart jį iššvaistė ir dabar dėl kelialapio į pusfinalį vėl turės kautis varžovų aikštėje.

Savų sirgalių palaikomi studentai priėmė SK „Oaks-Tirola“ (4) atstovus, kuriems jau nebebuvo kur trauktis.

Pirmose serijos rungtynėse nedrąsiai žaidė ir daug metimų prametę „ąžuolai“ patyrė apmaudžią nesėkmę.

Vis tik, antrojoje dvikovoje „Oaks-Tirola“ vyrai pademonstravo kur kas geresnę gynybą, pagaliau suderino savo taikiklius ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (21:11).

Tiesa, antrajame kėlinuke viskas buvo apvirtę aukštyn kojom, kuomet „VILNIUS TECH“ ekipa sukaustė varžovus savo gynybos pančiais ir dvikovos pusiaukelėje sugebėjo išlyginti rezultatą (34:34).

Tačiau po didžiosios pertraukos „ąžuolai“ vėl įjungė aukštesnę pavarą, gana greitai susigrąžino dviženklį pranašumą ir jau nuo ketvirto kėlinuko vidurio galėjo mėgautis žaidimu.

Lemiamo kėlinuko pabaigoje abi komandos jau ruošėsi trečiosioms serijos rungtynėms, tad aikštėje jau žaidė abiejų komandų atsarginiai, o pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „ąžuolų“ pergalę rezultatu 89:65.

Šioje dvikovoje „Oaks-Tirola“ pataikė net 14 tolimų metimų, kuomet varžovai įmetė tik 4, taip pat svečiai atliko žymiai daugiau rezultatyvių perdavimų (21-11) ir padarė dvigubai mažiau klaidų (7-15).

Tiesa, vertinant galutinį rezultatą verta pažymėti, kad „VILNIUS TECH“ ekipai trūko Evaldo Rastenio, kuris pirmosiose serijos rungtynėse pridarė daugiausia bėdos „ąžuolų“ ekipai.

Tad panašu, jog trečiadienį laukia itin įdomios ir intriguojančios lemiamos ketvirtfinalio serijos rungtynės.

VILNIUS TECH
SK Oaks-Tirola
Ignas Bilinskas 21 PTS 20 Justas Maceikis
Ignas Bilinskas 8 REB 12 Ernestas Umbra
Mantas Vavilovas 4 AST 6 Žygimantas Žiukas
KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Atėjo varžovai nusiteikę kautis, o maniškiai - atėjo pergalės pasiimti. Tai kas labiau norėjo, tas ir laimėjo.

Šiandien studentai tiesiog „neatėjo“ į rungtynes. Neturėjome nei galvų, nei noro kažką daryti. Tad tikiuosi, kad komanda turi ambicijų ir jas parodys trečiadienį.

Valdas Paukštas, SK „Oaks-Tirola“

Vakar sužaidėme neblogas rungtynes. Išskirčiau komandos charakterį, nes procentai pataikymo nebuvo labai geri, bet maksimalus atsidavimas davė rezultatą.

Labai džiaugiuosiu su kokiu nusiteikimu atėjome į rungtynes, kokią energiją ir kovą rodėme, manau tai buvo pagrindinė pergalės priežastis.

Dar labai džiugina koks gyvas buvo suolas, koks užsivedimas ir palaikymas nuo jo, labai gerai.

Džiaugiamės pergale, tačiau reikia suprasti, kad trečiadienį viskas prasideda iš naujo ir kas buvo prieš tai - nesvarbu. Laukia įdomi kova.

Pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje šventė „Taupos“ (3) ekipa dvikovoje savo aikštėje 88:78 palaužusi „Nol Semkers-Oaks“ (6) atstovus.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo svečiai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (51:43).

Vis tik, po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai daugiau dėmesio skyrė gynybai, o sėkmingai atidirbus ten atsirišo rankos ir puolime, tad Gintaro Pociaus treniruojami „Taupos“ vyrai ne tik likvidavo turėtą deficitą, bet ir patys išsiveržė į priekį (67:65).

Lemiamame kėlinuke „Taupos“ vyrai toliau akylai prižiūrėjo varžovų lyderius, patys demonstravo akiai malonų puolimą ir sulig kiekviena minute didino savo pranašumą, kuris susitikimo pabaigoje pasiekė dviženklę ribą.

Taupa
Nol Semkers
Rokas Balbierius 21 PTS 21 Andrej Tichonov
Domantas Pipiras 9 REB 10 Justas Šukelis
Karolis Bielskis 6 AST 6 Justas Šukelis