„Ferimsta“ trečią kartą iš eilės žais A.Makulavičiaus taurės finale!

Pirmadienio vakarą buvo sužaistas pirmasis GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo A.Makulavičiaus taurės turnyro pusfinalis, kuriame susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Nol Semkers-Oaks“ ekipa ir titulą ginantis „Ferimstos“ kolektyvas.

Šių rungtynių foto galeriją rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Abi komandos surinko kone optimalias sudėtis, o svečiai susirinko taip gausiai, kad net turėjo „atkabinti“ vieną žaidėją. Tad nieko nuostabaus, jog salėje susirinkę žiūrovai išvydo itin įdomią kovą.

Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkams pavyko įkalmpinti varžovus savo „zoninėje“ gynyboje, tad taikiklių niekaip nesusiderinę „Ferimstos“ vyrai per pirmąsias septynias minutes pelnė vos 2 taškus ir buvo pasiųsti į nokdauną - 2:12.

Vis tik, dar pirmajame kėlinuke Lino Valatkevičiaus treniruojama ekipa sugebėjo pakilti ant kojų ir nežymiai sumažinti turėtą deficitą (7:15).

Antrajame ketvirtyje svečiai pradėjo geriau išaudoti priekinę liniją, ėmė vis dažniau pataikyti metimus „iš žaidimo“ ir per dešimt minučių pelnę net 27 taškus dvikovos pusiaukelėje išlygino rezultatą (34:34).

Po didžiosios pertraukos „Nol Semkers-Oaks“ kolektyvui dar buvo pavykę atitrūkti (42:36), tačiau tuomet svečiai laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 11:2 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (47:44).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „nol semkeriai“ pradėjo skubėti, dažniau klysti, o tuo pasinaudoję svečiai įgavo daugiau laisvės puolime ir dar trečiojo ketvirčio pabaigoje susikrovė apčiuopiamą pranašumą (54:46).

Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai kovėsi iš paskutiniųjų, tačiau „Ferimstos“ kolektyvas išlaikė šaltą protą, gana ramiai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 77:69.

Alekso Makulavičiaus taurės finalą „Ferimsta“ pasiekė jau trečią kartą iš eilės ir ketvirtą kartą klubo istorijoje.

Beje, Stasio Kurmino vadovaujama ekipa iki šiol laimėjo visus žaistus šios taurės finalus!

Įdomu tai, kad „stogdengiai“ antrus metus iš eilės finale gali varžytis su tuo pačiu varžovu. O ar taip bus, paaiškės jau šį vakarą po „VILNIUS TECH“ ir „LKA-Karys“ komandų akistatos.

Nol Semkers
SK Ferimsta
Mantas Jančiauskas 15 PTS 22 Ignas Juškevičius
Rapolas Raižys 9 REB 23 Ignas Juškevičius
Rapolas Raižys 9 AST 5 Julius Ščipokas
KOMENTARAI
Karolis Kuliūnas, „Nol Semkers-Oaks“

Geros rungtynės, žaidėme su, mano manymu, stipriausia A lygos komanda, kuriai pavyko surinkti stipriausios sudėties, bet pamatėme, jog galim žaisti su jais ir finalas tikrai buvo pasiekiamas ranka.

Vis tik, keletas klaidų gynyboje rungtynių pabaigoje prieš patyrusius „Ferimstos“ žaidėjus nulėmė, jog vakar jie iškovojo pergalę.

Tačiau nepaisant pralaimėjimo ir žaidziant be dviejų startinių žaidėju pavyko pademonstruoti solidų žaidimą gynyboje ir gaila, kad daug patogių metimų nesukrito.

Visgi, prieš artėjančias atkrintamąsias esame tikrai pozityvūs, nes dar turim neišnaudotų rezervų.

Laukiam ir linkim kuo greičiau grįžti traumuotiems žaidėjams, kurie tikiu, kad komandą gali pakelti į dar aukstesnį lygį. Ačiū varžovams už gerą kovą bei teisėjams už gerą darbą.

Linas Valatkevičius, SK „Ferimsta“

Visų pirma norėčiau pasveikinti savo komandą su iškovota pergale ir pasiektu taurės finalu!

Manau, kad 3 metus iš eilės būti ten, kur dabar esame ir rodyti tokį pastovumą, yra fenomenalu, kuo mes, kaip komanda, didžiuojamės.

Kalbant apie pačias varžybas, tai visi žinom kokia neparanki priešininkų komanda yra mums, todėl buvom pasiruošę rimtai kovai, ką ir pamatėme aištelėje. Visas rungtynes turėjome problemų su pataikymu iš tolimo nuotolio, kas neleido jaustis kiek laisviau, nes turėjome rinktis pakankamai sunkius taškus.

Teko kažkiek keisti braižą ir akcentuoti pranašumus baudos aikštelėje, ką Juškė puikiai išnaudojo ir leido susikurti pranašumą, o ketvirtajame kėlinyje savo žodį tarė Edvinas Ruzgas, kuris, galime sakyti, uždarė rungtynes. Tačiau svarbūs buvo visi, kurie žengė ant parketo ir kurie palaikė nuo suolo, visi įdėjo savo indėlį.

Na o dabar lauksim sekmadienio finalo, kad ir koks varžovas lauktų, nes nuo to tikslai nesikeis, bandysim apginti titulą. Pabaigai ,ačiū varžovams už kovą ir žinoma, pagarba 3 teisėjų brigadai, kurie sušvilpė tikrai geras rungtynes.