Finišo tiesiajai artėjant

[nuotrauka1]Savaitės pradžia B lygoje palanki buvo dvikovų favoritams. Pirmoje kovoje "Sąlytis-Lietuviai" savoje aikštelėje nelengvame mūšyje atsirevanšavo "Teo" ekipai 75:64 (6:19, 19:12, 25:14, 25:19). Po šios pergalės "lietuviai" praktiškai užsitikrino antrąją vietą B grupėje. Tuo tarpu "Teo" kėdė su numerėliu "3" pradėjo klibėti.

Apgaulinga pradžia

Pirmos "Teo" ir "Sąlytis-Lietuviai" komandų tarpusavio rungtynės baigėsi "telekomunikacininkų" pergale 15 taškų skirtumu (71:56). Pergalės atveju pastarieji galėjo pakilti į antrąją vietą, nustumdami priešininką laipteliu žemiau.

Rungtynių pradžia itin sėkmingai susiklostė svečiams. Ilgos, apgalvotos ir efektyvios "Teo" atakos stūmė į neviltį aikštės šeimininkus. Stengdamiesi palaikyti aukštą įvykių tempą pastarieji dažniau klydo ir priekaištavo patys sau nei priimdavo teisingus sprendimus. Tai lėmė, jog svečiai po pirmojo kėlinuko įgijo solidžią 13 taškų persvarą (6:19).

Po nedidelio dviejų minučių poilsio komandos pratęsė santykių aiškinimąsi. Antrojo kėlinuko pradžia vėlgi sėkmingiau pavyko svečiams, kurie surengė kelias rezultatyvias atakas iš eilės. Tačiau šįsyk šeimininkų atsakos buvo produktyvesnės. Kelios impulsyvios ir taiklios atakų bangos leido perimti rungtynių kontrolę. Deficitas iki didžiosios pertraukos siekė jau tik 6 taškus (25:31).

Per 15 minučių pertrauką aikštelės šeimininkai neužmiršo savo sėkmės recepto. Sėkmingai užbaigęs kelias atakas iš eilės Tomas Lenkimas leido savo ekipai net tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą savo naudai. Įsivėlusi į greitą, o kartais ir chaotišką žaidimą "Teo" ekipa vis sunkiau rasdavo kelius prie varžovo krepšio. Po trečiojo kėlinuko - 5 taškais priekyje jau Sąlytis-Lietuviai (50:45).

Ketvirtajame kėlinuke azarto netrūko, tačiau visą laiką priekyje žygiavo aikštelės šeimininkai, kurie nebesuteikė progos "Teo" ekipai pajusti kraujo skonio. Rungtynių pabaigoje dar padidinę savo pranašumą, "Sąlytis-Lietuviai" šventė užtarnautą pergalę (75:64).

Šeimininkų pergalės kalviais tapo Paulius Miškinis (10 atk.kam.) ir T.Lenkimas, atitinkamai pelnę 26 ir 23 taškus. Paulius Džiugelis pridėjo 10.

"Teo" komandoje išsiskyrė Saulius Daukša su 18 taškų (5 rez. perd.). Tadas Jucys atliko dvigubą dublį (14 tšk. ir 10 atk. kam.). Vaidas Beinoras "pribarstė" 13 taškų (8 atk. kam.).

Tikisi daugiau

Po rungtynių "Teo" komandos treneris Sigitas Martinonis nebuvo labai nusivylęs: "Neblogos buvo rungtynės. Labai gerai sužaidėme pirmąjį kėlinuką. Žaidėme ramiai ir užtikrintai. Privertėme varžovą daryti skubotus sprendimus ir nervintis. Antroje rungtynių pusėje nebesusitvarkėme su psichologija. Po kelių taiklių priešininkų atakų iš eilės pametėme galvas ir pradėjome šokti pagal jų dūdelę. Greitas žaidimo tempas, skubotos atakos mums - neparankūs. Gaila, kad ir šiandien neturėjome savo pagrindinio įžaidėjo. Tada rezultatas galėjo būti ir kitoks. Na, bet nieko baisaus nenutiko. Pakovojome tikrai neblogai. Jei tik būtume baudas metę taikliau...".

"Tikiuosi, kad po švenčių visi būsime jau sveiki, sugrįžę iš už jūrų marių. Praeitais metais nekaip pasirodėme antrajame B lygos etape, tad linkiu komandai pasiekti daugiau nei praėjusiame sezone" – reziumavo "Teo" komandos treneris S. Martinonis.

Be įžaidėjo

D grupės rungtynėse tarp namuose žaidusios "Concept-Stanevičiaus m-kla" komandos ir "Albikono" buvo laukta įnirtingos kovos. Visgi taip neįvyko. Svečiai iškovojo solidžią pergalę rezultatu 78:55 (15:10, 16:17, 20:9, 27:19). Po šių rungtynių "Albikonas" pakyla virš "conceptų", nublokšdamas pastaruosius į ketvirtąją vietą.

Svečių ekipoje nesulaikomas buvo Mindaugas Žilinskis. Jo sąskaitoje - net 30 taškų. Tomas Gineitis įmetė 13 taškų. Denisas Oliferas atliko net 10 rezultatyvių perdavimų.

Aikštelės šeimininkų gretose labiausiai "draskėsi" Karolis Laucė, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 17 kamuolių. Giedrius Mikaila pridėjo 10 taškų.

"Concept" komandos narys Valdas Paukštas po rungtynių nedaugžodžiavo: "Mūsų komandos stovykloje vėl apsilankė traumų epidemija. Šiandieną neturėjome nė vieno įžaidėjo. Kai kurie žmonės rungtyniavo sau neįprastose pozicijose. Nepaisant to, pirmoje rungtynių pusėje atsilaikėme. Po pertraukos pavargome, nes rotacija komandoje susidėjo tik iš 7 žmonių. Gaila, nedavėme geros kovos svarbiose rungtynėse".

Bangavimas

C grupėje vietą kitame etape užsitikrinti galėjo JBR ekipa. Vis tik namų sienos "juodai baltai raudoniems" nepadėjo. Vakar jie pripažino "Alnevinus-Rospo" komandos pranašumą rezultatu 67:74 (23:16, 10:24, 15:21, 19:13).

"Alnevinus" komandos žaidimas laikėsi ant trijų "banginių" – Egidijaus Vilimo (22 tšk.), Vitalijaus Griniuko (21tšk) bei Mindaugo Stoškaus (20 tšk.).

JBR gretose spindėjo "etatiniai" komandos lyderiai – Andrius Matiukas (16 tšk.), Vytis Nevedomskis (15 tšk. ir 9 atk. kam.) ir Laurynas Ralys (12 tšk.).

"Alnevinus-Rospo" komandos vadovui V. Griniukui nepatiko žaidimo kokybės bangavimas: "Šiandieną teko nemažai paprakaituoti. Pralaimėję pirmąjį kėlinuką, pakeitėme gynybos sistemą, kas iš kart davė vaisių - perėmėme žaidimo kontrolę. Paskutiniajame ketvirtyje vėl įkritome į duobę, tik gerai, kad išsikapstėme. Tikiuosi, kad tai bus mums gera pamoka, kad rungtynės tęsiasi iki finalinio švilpuko".

Praėjusios savaitės penktadienį (12 11), kaip ir buvo galima tikėtis, "Grigiškių SK" komanda nepaliko vilčių "Alkonai". Rezultatas - daugiau nei užtikrinantis 98:58 (26:17, 27:15, 21:11, 24:15).

Grigiškiečių pergalės vadai buvo Artūras Kasperskij (19 tšk.), Vladimiras Ablajevas (16 tšk.) ir Vitalijus Rancovas (15 tšk.)

"Alkonos" gretose "kariavo" Žilvinas Grušas, pelnęs 27 taškus. Paulius Vroblevičius pridėjo - 18.