Fizikai iškopė į aštuntfinalį

[nuotrauka1]Šį savaitgalį šurmuliuosiančios Fiziko dienos proga C lygoje rungtyniajantys "VU Fizikai" pasidovanojo sau dovaną. Antrose šešioliktfinalio rungtynėse jie dar kartą įveikė "Arivelos" pasipriešinimą ir užsitikrino vietą stipriausių lygos komandų šešioliktuke.

Pranoko dvigubai

Nuo pat susitikimo pradžios šventinių nuotaikų genami fizikai įgijo iniciatyvą ir kontroliavo žaidimo vadžias. Tad aidint pirmojo kėlinuko švilpukui švieslentė rodė, jog svečiuose rungyniavę VU studentai varžovus pranoko beveik dvigubai - 29:15.

Nepaisant jau pirmajame ketvirtyje 4 pražangas surinkusio ir ant atsarginių žaidėjų suolelio prisėdusio fizikų lyderio Karolio Gulbino netekties, svečiai ir antrajame kėlinuke diktavo sąlygas. Tempas, tiesa, kiek sumažėjo, tačiau rungtynių pusiaukelėje fizikai jau mėgavosi 18 taškų persvarą - 49:31.

Po ilgosios pertraukos komandų žaidimas kiek išsilygino, tačiau "Arivelai" norint perimti iniciatyvą to buvo maža. Iki lemiamo ketvirčio fizikai sutiko "atiduoti" tik du taškus (65:48). Paskutinis ketvirtis jau geriau nusisekė šeimininkams. Tačiau fizikai, kad ir galvodami apie šeštadienį vyksiančias linksmybes, pergalę išsaugojo savo rankose.

Neslėpė nusivylimo

"VU Fizikų" strategas Eduardas Kairys po rungtynių nepmiršo pagirti varžovų: "Džiaugiamės, kad du kartus įveikėme tą pačią labai stiprią komandą. Trijų kėlinių žaidimu esu patenkintas. Na, o ketvirtame labai gerai sužaidė priešininkai. Galima juos pagirti, kad kovojo iki galo ir neatsipalaidavo iki pat pabaigos".

"Arivelos" vadovas Ramūnas Bagdonas teigė, kad komandai tiesiog pritrūko sėkmės: "Varžovai labai gerai gynėsi, o mums truputį nesisekė. Tiek pirmose, tiek šiose rungtynėse žaideme lyg ne savo žaidimą, buvome lyg ne savo vietose. Be abejo, pritrūko ir šiek tiek sėkmės".

Paprašytas įvertinti praėjusį sezoną R.Bagdonas neslėpė nusivylimo: "Tikėjomės šiek tiek geriau pasirodyti. Norėjome būti bent vienu laipteliu aukščiau. Nors kaip pirmam mūsų sezonui gal ir neblogai. Iš tikrųjų gaila, kad papuolė toks neparankus varžovas. Atrodo, kad su stipresniais priešininkais žaidėme kur kas geriau. Na, bet jie laimėjo dvi rungtynes iš eilės, tad gal ir stipresni buvo".

Neabejotinas lyderis "VU Fizikų" gretose buvo Gražvydas Girniukaitis. Jis prie pergalės pridėjo net 34 taškus ir po krepšiais atkovojo 11 kamuolių. "Arivelos" komandoje išsiskyrė 20 taškų pelnęs R.Bagdonas.

BH mobilizavosi

[nuotrauka2]Kitose ketvirtadienio (04 02) rungtynėse įtikinamą pergalę iškovojo "BH ir aš" komandą. Savo arenoje pirmąjį šešioliktfinalio susitikimą su "Ekspertize.com" ji laimėjo rezultatu 73:56.

Mačo pradžia žadėjo rimtą ir intriguojančią kovą. Abi ekipos aršiai kibo viena kitai į atlapus ir rungtynes pradėjo gana rezultatyviai. Tačiau jau pirmojo kėlinuko pabaigoje ėmė siautėti BH lyderis Giedrius Pikturna. Per kelias minutes pelnęs 10 taškų jis padėjo šeimininkams atsiplėšti ir į antrąjį kėlinuką keliauti su 8 taškų bagažu (24:16).

Po pertraukėlės ir kiti BH krepšininkai patikėjo savo jėgomis. Sėkmingi jų reidai po krepšiu ir tvita gynyba neleido "ekspertams" atrasti savojo žaidimo, tad rungtynių pusiaukelėje šeimininkų persvara išaugo iki 12 taškų - 41:39.

Po pertraukos "BH ir aš" krepšininkai galutinai patikėjo pergale, o Sauliaus Karaliūno raginami ėmė triuškinti varžovus - pranašumas perkopė 20 taškų ribą. Tačiau paskutiniajame ketvirtyje šeimininkai, matyt, atsiminę, kad paauglystės amžius jau senokai praėjo, apsūkas kiek sumažino. Tad galutinis rungtynių rezultatas - 73:56.

"Kaip ir minėjau po atrankos rungtynių, kad prireikus sugebėsime mobilizuotis ir pademonstruosime, ką iš tiesų galime. Tačiau varžovas buvo labai stiprus, tad laukia išties sunkios atsakomosios rungtynės", - trumpai reziumavo "BH ir aš" komandos vadovas Martynas Kulvinskas.

"Ekspertizės" strategas Almantas Indriliūnas pyko dėl prasto pataikymo: "Žaidžiant krepšinį pirmiausia reikia pataikyti tiek baudas, tiek tritaškius. Be to, į krepšinio aikštelę turi būti einama kovoti, o ne lengvai pabėgioti pavasarėjančiu oru. Jei savo salėje pataikysime, turime galimybę laimėti, nepaisant to, kad varžovas pirmose rungtynėse ir buvo stipresnis."

Nugalėtojus į priekį vedė nenuilstatntis G.Pikturna. Jis į pergalės kraitį įmetė daugiausiai - 29 taškus. "Ekspertize.com" gretose išsiskyrė Modestas Miciukevičius, surinkęs 13 taškų.