I.Juškevičius pakartojo rekordą, o jo vedama „Ferimsta“ šventė lengvą pergalę

Ketvirtadienio vakarą įvyko vienerios GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose svečiuose žaidusi „Ferimsta“ (6-2) palaužė „Ryto-MRU“ (4-4) jaunimą ir iškovojo jau trečią pergalę iš eilės.

Nors daugelis tikėjosi lengvos favoritų pergalės, tačiau pavydėtiną kovingumą ir drausmę žaidime pademonstravęs jaunimas dvikovos pradžioje metė rimtą iššūkį varžovams.

Didžiulę spartą pademonstravę „Ryto-MRU“ krepšininkai pusę rungtynių žengė koja kojon su varžovais, neleisdami jiems įgyti solidesnės persvaros, o įpusėjus dvikovai atsiliko vos penkiais taškais (41:46).

Visgi, trečiajame kėlinuke aikštės šeimininkai ėmė dažniau klysti, jaunimo metimai vis dažniau skriejo pro šalį, tuo aukščiausią klasę parodęs „Ferimstos“ snaiperis Edvinas Ruzgas pataikė net 5 sudėtingus tolimus metimus ir iniciavo svečių spurtą, po kurio Gintaro Plytniko auklėtiniai įgijo triuškinamą persvarą (63:46).

Nors jaunimas bandė aktyviai spausti varžovus bei kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, tačiau šaltą protą išlaikę svečiai be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 85:73.  

Rytas-MRU
SK Ferimsta
Aras Valenta 12 PTS 27 Ignas Juškevičius
Lukas Valantinas 4 REB 16 Ignas Juškevičius
Mykolas Abrutis 5 AST 8 Linas Valatkevičius
RUNGTYNIŲ FAKTAI

I.Juškevičius surinko 54 naudingumo balus ir pakartojo prieš keletą dienų pasiektą D.Lavrinovičiaus sezono rekordą

E.Ruzgas šioje dvikovoje pataikė 6 tolimus metimus iš 7

L.Valatkevičius nepelnė nė taško, tačiau atliko net 8 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 pražangas. Abi technines

KOMENTARAI
Gintautas Regina, „Rytas-MRU“

Daug taškų praleidome baudos aikštelėje, kuomet mus baudė varžovų vidurio puolėjas Ignas Juškevičius. Kita vertus, mes nebuvome akcentavę prieš rungtynes, kad jį reikia dvigubinti.

Bėda buvo kitur. Šiandien „Ferimstos“ snaiperis Edvinas Ruzgas pelnė daug taškų atakuodamas nuo trijų taškų zonos, nors žaidėjams buvo sakyta, kad jį prižiūrėti reikia itin atidžiai.

Tačiau jaunystė daro savo. Dėl patirties stokos maniškiai nesugeba pilnai įvykdyti jiems skirtų užduočių ir įsivaizduoja, kad tokio lygio krepšininką galima uždengti dirbant gynyboje ne maksimaliai susikoncentravus.

Tiesiog šiuo metu svarbiausia, kad jaunimas pats suprastų, kokiam lygmenį jis yra. Norint kovoti kaip lygūs su lygiais su tokiom komandom reikia išeiti iš komforto zonos ir padaryti kažką geriau nei darei iki šiol. Tik taip gali išlikti kovoje.

Pirmus du kėlinukus tai vyko ir mes laikėmės, tačiau paskui atsirado nuovargis, tad mastymas sulėtėjo, padaugėjo blogų sprendimų, o tai iškart atsispindėjo rezultate.

Tokios rungtynės yra geras mokomasis procesas, kuriame gali pamatyti, kaip reikia išlaikyti koncentraciją nepaisant nuo to, kiek turi jėgų ir kokia dvikovos stadija. Šiandien buvo daug atvejų, kai žaidėjai nesugebėdavo susiorientuoti ir priimti teisingo sprendimo tam tikrose situacijose, ypač gynyboje.

Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Palinkėsiu FIBA kategorijos teisėjams stengtis megėjų krepšinyje švilpti taip, kaip stengiasi žaisti Gintauto Reginos treniruojama „Ryto-MRU“ komanda.