IT lygoje - lyderių pergalės

[nuotrauka1]Vis labiau įsisukant Informacinių technologijų (IT) krepšinio lygos varžybų karuselei aiškėja turnyro lyderiai. Trečiąją pergalę iš tiek pat galimų vakar (12 15) iškovojo bendrovės pavadinimą pakeitusi "Tieto" (buv. "TietoEnator") ekipa, savo triuškmingų gerbėjų akivaizdoje 75:56 (22:16, 20:16, 9:19, 24:5) nugalėjusi IBM krepšininkus.

Palūžo tik pabaigoje

Tik aštuoniese į rungtynes atvykę svečiai susitikimą pradėjo spurtu 8:0, tačiau persvara IBM džiaugėsi neilgai. Simono Rambyno ir Arūno Stonio vedama "Tieto" komanda per kelias minutes persvėrė rezultatą ir po dviejų kėlinių pirmavo 10 taškų skirtumu - 42:32.

Įkvėptas sėkmingo auklėtinių žaidimo pirmoje mačo dalyje ir pernelyg anksti patikėjęs pergale "Tieto" treneris Helmutas Brakis trečiajame ketvirtyje į aikštelę išleido atsarginius komandos žaidėjus.

IBM krepšininkai greitai pastebėjo lengvo atsipalaidavimo požymius varžovų stovykloje ir daugiausiai Tomo Kaulakio ir aukštaūgio Justino Katkaus pastangomis pasivijo šeimininkus - 51:51 (po 3 kėl.).

Gerokai įsibėgėjusią IBM komandą sustabdė tik vieno ekipos lyderių netektis - ketvirtojo kėlinuko pradžioje arbitrai penktąją pražangą užfiksavo svečių aukštaūgiui J.Katkui.

Be pagrindinio vidurio puolėjo likę IBM atstovai nebesugebėjo rimčiau pasipriešinti varžovams. "Tieto" krepšininkai paskutiniajame ketvirtyje savo žiūrovams surengė tikrą krepšinio spektaklį, kurį vainikavo triuškinantis "Tieto" lyderio S.Rambyno dėjimas iš viršaus.

Treneris gyrė atsarginius

Po rungtynių kalbintas "Tieto" strategas H.Brakis džiaugėsi sėkmingu atsarginių komandos narių indėliu.

"Mūsų geriausias žaidėjas Simas (S.Rambynas, - aut. past.) šįvakar klimpo varžovų gynyboje ir prametė daugybę metimų. Tačiau susitikimo pabaigoje sėkmingai pasirodė kiti komandos nariai, ypač atsarginiai. Įrodėme, kad mūsų žaidimas nėra prikaustytas prie vieno žmogaus", - trečiąja pergale džiaugėsi H.Brakis.

31 tašką į varžovų krepšį įmetęs ir 12 kamuolių po krepšiais atkovojęs IBM lyderis Tomas Kaulakys teigė, kad susitikimo pabaigoje svečiams pritrūko jėgų.

"Daugelis mūsų komandos narių išvyko į komandiruotes, todėl į kovą stojome tik aštuoniese. Neturėjome nė vieno nominalaus įžaidėjo, todėl man teko imtis neįprasto atakų organizatoriaus vaidmens, - tvirtino krašto puolėjas. - Susitikimo pabaigoje pritrūkome jėgų. Be to, dėl pražangų limito rungtynių nebaigė mūsų pagrindinis vidurio puolėjas".

Debiutavo mergina

Rezultatyviausiai "Tieto" komandoje tradiciškai rungtyniavo S.Rambynas - 22 taškai (7/20 dvitaškių, 12 atk. kam.). A.Stonis ir Povilas Kačinskas į varžovų krepšį įmetė po 14 taškų.

Šiose rungtynėse IT krepšinio lygoje pirmą kartą debiutavo ir dailiosios lyties atstovė. "Tieto" gynėja Reda Petrulytė istorinėse rungtynėse 3 kartus atakavo varžovų krepšį ir pataikė tritaškį, kuris ant kojų pakėlė visus komandos gerbėjus.

Svečių ekipoje be T.Kaulakio rezultatyvumu pasižymėjo J.Katkus (14 tšk.) ir Tomas Stankevičius (9 tšk.).

Pergalė - po pratęsimo

[nuotrauka2]Itin dramatiškai klostėsi sekmadienio (12 14) dvikova tarp "Blue Bridge" ir "Sintagma-Asseco" krepšininkų. Tikrą krepšinio trilerį, kuriame prireikė ir pratęsimo, rezultatu 77:72 (14:16, 16:17, 13:16, 23:17, 11:6) laimėjo svečiuose rungtyniavusi "Sintagma".

Paskutiniojo ketvirčio pabaigoje po dviejų Dmitrijaus Syčiovo baudos metimų aikštės šeimininkė "Blue Bridge" ekipa pirmavo 66:64, tačiau "Sintagmos" puolėjas Donatas Navickas išplėšė pratęsimą. Po netaiklaus komandos lyderio Jaroslavo Klimaševskio metimo jis sugriebė kamuolį po varžovų krepšiu, pelnė 2 taškus ir išlygino rezultatą - 66:66.

Per papildomą laiką sėkmė galutinai nusigręžė nuo "Blue Bridge" penketuko. Arenos šeimininkai nerado būdų, kaip sulaikyti varžovų kapitoną J.Klimaševskį. "Sintagmos" atakų lyderis pratęsime pataikė du tritaškius bei 3 baudos metimus ir atvedė savo komandą į antrąją pergalę IT lygoje.

J.Klimaševskio sąskaitoje iš viso net 28 taškai (2/9 tritaškių), 11 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvūs perdavimai. Prie pergalės svariai prisidėjo ir D.Navickas (22 tšk. ir 10 atk. kam.) bei Rytis Krušinskas (11 tšk. ir 11 atk. kam.).

Antrąją nesėkmę patyrusioje "Blue Bridge" komandoje rezultatyviausiai žaidė Julius Gregorauskas (19 tšk. ir 4 rez. perd.). Sigitas Bičiūnas į varžovų krepšį įmetė 14 taškų (14 atk. kam. ir 7 rez. perd.), D.Syčiovas - 13 (4 rez. perd.).