Karščiausia D lygos dvikova: ar septyniolikmečio Kristupo Čivilio šėlsmas nustelbs SKL legendos dominavimą?

Darius Dudėnas - vienuoliktas rezultatyviausias visų laikų SKL kepšininkas
Darius Dudėnas - vienuoliktas rezultatyviausias visų laikų SKL kepšininkas

GEALAN-Sostinės D lygoje antrajo etapo kovos darosi vis intensyvesnės ir pamažu aiškėja turnyrinių lentelių kontūrai. Viena iš visos D lygos favoričių galima laikyti „KK Kariūnas“ (2-0) ekipą, kurią į priekį vedą po 30 naudingumo balų renkanti ilgametė A ir B lygos žvaigždė Darius Dudėnas. Dvi pergales antrajame etape jau spėję sugriebti kariai bangavo pirmajame etape, kur patyrė tris nesekmes, tačiau laimėję šį ketvirtadienį galėtų galutinai palikti visas negandas užmarštyje. Lengva nebus, nes jų varžovė - penktosios pergalės iš eilės sieksianti „Bekupė“ (2-0).

C grupėje neabejotinai vyks daugiausiai intriguojančių akistatų, nes iš jos šešios kapelos keliaus į pagrindines atkrintamąsias, o dvi iškris į Mažąją taurę. Šioje grupėje taip pat svarbu nelikti šeštiems arba penktiems, nes tai komandoms iškopus į kevirtfinalį grėstų potencialiu susitikimu su iš C lygos iškritusia komanda.

Molėtų rajono atstovai savo sudėtyje neturi dominuojančių aukštaūgių, o pagrindinis jos žaidimo variklis, kuriam suteikta nekontroliuojama laisvė - 187 cm įžaidėjas Kristupas Čivilis (32,3 tšk, 38,6 naud.). Šiuo metu jaunuolis demonstruoja neįtikėtiną stabilumą ir psichologinę brandą. Net penkiose rungtynėse iš aštuonių jis viršijo 30 pelnytų taškų ribą, o tai leidžia jam užimti antrą vietą naudingiausių lygos krepšininkų sąraše ir pirmą pagal pelnomus taškus.

Prasčiausios K. Čivilio rungtynės buvo prieš „Joniškio baldus“, kai šis tepelnė 20 tašų, o kas galėtų apsiginti prieš šį vijurką kariūno ekipoje tikrai netrūks, žinant, kokie fiziški ir disciplinuoti yra Lietuvos kariai.

Geriausiai jam puolime talkina 178 cm atakuojantis gynėjas Laurynas Putna, pelnantis po 16,4 taško ir tritaškius metantis 33,9 proc. taiklumu.

Nors SKL legenda D. Dudėnas pasižymi didžiule fizine jėga, tačiau taip pat turi preciziškai įvaldęs metimą atsilošus iš dviejų taškų zonos, o pristabdyti šį lygos dinozaurą gali nebent 191 cm. sunkusis kraštas Gediminas Balčius (8 naud.), kuriam tai taps didžiuliu iššūkiu, nes daugiau fiziškai surestų vyrukų savo sudėtyje molėtiškiai nelabai turi.

Ne ką mažiau svarbus „KK Kariūno“ gretose ir 200 cm sunkusis kraštas Arnas Žukauskas (18,8 tšk, 24,6 naud.). 22-ejų metų krepšininkas kiekvienose rungtynėse grasina varžovams dvigubais dubliais ir pagal atkovotus kamuolius (12,3 atk. kam.) užima devintą vietą visoje lygoje.

Žvelgiant į komandinę statistika matosi, kad kariai pergales raško sėkmingai dominuodami kovoje dėl atšokusių kamuolių (49,7 atk. kam.), o vieninteliu „Bekupės“ koziriu galima laikyti geresnį šios komandos pataikymą iš trijų taškų zonos (28 proc. trit.).

Ar „KK Kariūnas“ pateisins favorito statusą sužinosime jau šį ketvirtadienį, 19:45 val. Lietuvos karo akademijos sporto salėje.

Lygos prognozė: „KK Kariūnas“ - „Bekupė“: 65%-35%