Karščiausia savaitės E lygos dvikova: super Sajano Poškos vedamai „NP Grupei“ – alkanų „vanagų“ išbandymas

Gargždiškis Tadas Poška – viena ryškiausių šio sezono E lygos žvaigždžių (nklyga.lt/MatoBaranausko nuotr.)
Gargždiškis Tadas Poška – viena ryškiausių šio sezono E lygos žvaigždžių (nklyga.lt/MatoBaranausko nuotr.)

GEALAN-Sostinės E lygoje lieka vis mažiau komandų, kurios šiame sezone dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. D grupės lyderės „NP Grupė“ (6-0) ir „SKM-Vanagai“ (6-0) kol kas žengia koja kojon, tačiau jau šį pirmadienį Maironio progimnazijoje 19:40 val. paaiškės, kuri iš jų yra geriau pasiruošusi pratęsti svaiginantį žygį.

Perspektyviems Sostinės krepšinio mokyklos šešiolikmečiams tai bus neeilinis susitikimas ne tik dėl to, kad šie pagaliau grumsis su savęs vertais varžovais. Ypatingas jis bus ir dėl to, kad į jų ginamą tvirtovę atvyksta naudingiausias visos E lygos žaidėjas Tadas Poška (40 naud, 25 tšk.). Dar prieš kelerius metus šis 23-ejų gargždiškis atstovavo Šilutės ir Gargždų klubus NKL pirmenybėse, kur nebuvo vien suolelio šildytojas ir dėl savo efektingo žaidimo stiliaus nuolatos patekdavo į gražiausių savaitės epizodų dešimtukus.

Renginių organizatorių super Sajanas neabejotinai patikrins alkanųjų „SKM-Vanagų“ komandinės gynybos niuansus, nes turbūt nėra tokio žaidėjo lygoje, kuris vienas galėtų sustabdyti šį galingai sudėtą gynėją. Geriausiai komandos žvaigždei talkina aikštę išlpečiantis sunkusis kraštas Šarūnas Miklaševičius, varžovams atseikėjantis po 20 taškų (27,3 naud.)

Tačiau sunerimti „NP Grupės“ trenerių štabas tikrai turi dėl ko, nes spausti savo varžovus nevengiantys Laimono Veličko auklėtiniai vidutiniškai per rungtynes perima po 23,7 kamuolius, kai tuo tarpu jie patys vos po 9. Krepšinio mokyklos auklėtiniai taip pat geriau dalinasi kamuoliu ir kiekvienas rungtynes baigia savo sąskaitoje turėdami 9-ių rezultatyvių perdavimų pranašumą palyginus su pirmadienio varžovais.

„SKM-Vanagus“ į priekį veda Ervinas Trusilo. Nors 188 cm lengvasis kraštas nėra lyderis pagal pelnytus taškus (11 tšk.), tačiau puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių (7 atk. kam.) ir gerai mato aikštę (3,4 rez. perd.), kas jam padeda būti naudingiausiu komandos žaidėju (20,2 naud).

Puolime geriausiu žaidėju sezono pradžioje galima laikyti 186 cm. atakuojantį gynėją Žygimantą Kauryną, kuris pelno po 15,3 taško, o dvitaškius realizuoja 54,2 proc. taiklumu (13,8 naud.).

Prieš savaitės dvikovą „vanagų“ strategas L. Velička teigė, kad jo auklėtiniai tikrai neketina sudėti ginklų anksčiau laiko ir sieks septintosios pergalės.

„Treniruojamės įprastu ritmu. Kol kas daugiau koncentruojamės į savo žaidimo tobulinimą, o ne į tai kaip laimėti atskiras rungtynes. Tikimės sunkių rungtynių, kadangi tiek varžovai, tiek mes nesame pralaimėję, o kažkam pralaimėti teks, tad reikia nusiteikti sunkiai kovai“, – atskleidė 26-erių krepšinio treneris.

Kuri iš šių lygos debiutančių geriau primes savo žaidimo planą sužinosime jau šį pirmadienį!

Lygos prognozė: „NP Grupė“ - „SKM-Vanagai“: 60%-40%