Karščiausiame A lygos derbyje - dramatiška „VILNIUS TECH“ pergalė

Antradienio vakarą jau 32 kartą istorijoje GEALAN-Sostinės A lygoje susigrūmė dvi turbūt aršiausios varžovės Vilniaus mieste - „VILNIUS TECH“ ir „Vilniaus universiteto“ ekipos, kurių derbis jame vyraujančia įtampa kone kaskart prilygsta Lietuvos grandų akistatai.

Karšta buvo ir šįkart, kuomet savo aikštėje žaidę Gintaro Šerkšno auklėtiniai tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis įrodė pranašumą prieš principinius varžovus ir šventė jau 24 pergalę tarpusavio dvikovose.

Susitikimą geriau pradėjo svečiuose žaidę VU studentai, kurie iškart išsiveržė į priekį, iki pat ilgosios pertraukos tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankos, o sužaidus dvidešimt minučių turėjo apčiuopiamą penkių taškų persvarą (35:30).

Visgi, trečiajame kėlinuke „VILNIUS TECH“ studentai perkando varžovų žaidimą, tad trečiojo kėlinuko viduryje rezultatas išsilygino, o po kelių minučių aikštės šeimininkai jau buvo priekyje (45:40).

Tačiau tai buvo tik įdomiausių įvykių pradžia. Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje VU studentai greit išsibudino, beregint apkarpė turėtą deficitą ir sužaidus trisdešimt minučių jau alsavo varžovams į nugaras (59:61).

Lemiamame kėlinuke aikštėje jau vyko tikras nervų karas, kuriame rezultatas nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, o abi komandos kiekvieną akimirką tikrino savo nervų tvirtumą.

Atskiros istorijos verta dvikovos kulminacija. Likus žaisti 10 sek. po Vytauto Saulio „floaterio“ svečiai išsiveržė į priekį 65:64, tačiau netrukus Tautvydas Rimkus prasižengė, o prie baudų metimų linijos stojęs Mantas Vavilovas šaltakraujiškai realizavo abi baudas (66:65).

Svečiai dar turėjo laiko tam, kad suorganizuotų lemiamą ataką, tačiau itin prastas rungtynes žaidusio Kipro Urbanavičiaus dvitaškis skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „VILNIUS TECH“ ekipos pergalę - 66:65.