„Kažkur Matyti“ – Lavrinovičiais ir L. Kisieliumi pasipildę žvaigždūnai, kurių jau bijo varžovai

Krepšinio komanda „Kažkur Matyti“ ilgą laiką buvo žinoma kaip Lietuvos pramogų pasaulio rinktinė, kuriai pergalių kelias pasibaigdavo prieš svarbiausias kovas.

Šiemet GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) čempionate jų ambicijos milžiniškos – prie komandos branduolio prijungę brolius Lavrinovičius ir Laimoną Kisielių, „Kažkur Matyti“ turi tik vieną tikslą – laimėti C lygą. Juos kaip vienareikšmius favoritus įvardina ir pagrindiniai varžovai.

„Kažkur Matytų“ sudėtyje šį sezoną bus net šeši LKL patirties turintys žaidėjai: be brolių Lavrinovičių ir L. Kisieliaus, komandai ir toliau atstovaus Paulius Joneliūnas, Tomas Černeckis ir Jonas Elvikis.

„Komandą formuoti pradėjome nuo stipriausio vadybininko rinkoje, – juokėsi naujokus pakvietęs „Kažkur Matytų“ narys Haris Zenkovas. – O jei rimtai, pernai pasikvietėme tai, ko mums labiausiai trūko – vidurio puolėjo. Įkalbėjome P. Joneliūną, ir kai 210 cm ūgio žmogus pasako, kad atsistos po krepšiu, daug problemų išsisprendžia.

Tuomet smagiai žygiavome iki finalo ketverto. Bet kai paskelbus datą paaiškėjo, kad trys iš penkių mūsų starto penketo žaidėjų išvyksta arba traumuoti, sugriuvome.“

„Kažkur Matyti“ pernai C lygoje liko treti, į priekį praleidę „Teltoniką“ ir KK „Fabai“.

„Šiemet tikslas – laimėti“, – ambicijų neslėpė H. Zenkovas.

Prieš sezoną jis susisiekė su L. Kisieliumi, kuris prieš pusantrų metų baigė profesionalo karjerą Virginijaus Šeškaus treniruojamoje Jonavos „CBet“ komandoje. Per paskutinį savo sezoną LKL jis rinkdavo po 9,3 taško. Tuo pačiu metu pasiūlymas prisijungti išsiųstas ir broliams Lavrinovičiams. H. Zenkovas neslėpė nesitikėjęs, kad teigiamų atsakymų sulauks iš visų.

„Dabar žiūriu, kad mūsų su tokia sudėtimi gali nemėgti C lygoje, – juokėsi H. Zenkovas. – Bet bandysime rasti kompromisą, kad broliai žais tuomet, kai jiems pavyks susiplanuoti, o į atkrintamąsias varžybas jų galbūt nekviesime. Kita vertus, smagu, kai trečiadienį žaisdamas sostinės C lygoje turi galimybę pasigrumti su broliais ar su jais nusifotografuoti.“

Zenkovas atskleidė, kad savo jėgą komanda pamatė draugiškose rungtynėse prieš B lygos komandą: „Laimėjome užtikrintai, o Laimonas rungtyniavo pirmą kartą po karjeros pabaigos, bet surinko beveik 30 taškų. Būdami vasarinės prastos formos patiesėme B lygos komandą, taigi laukiame sezono pradžios.“

Pats L. Kisielius su mėgėjų krepšiniu tik susipažįsta. Jis neslėpė nežinantis lygų pajėgumo, o ir apie komandos tikslus net nenutuokia.

„Šeimoje turime dviejų mėnesių lėliuką, tad žmonai nesakant reikia ištrūkti iš namų porai valandų, – priežastį, kodėl nutarė žengti į mėgėjų krepšinį, atskleidė 38-erių L. Kisielius. – Po karjeros sakiau, kad nebežaisiu, bet dabar noriu bent kartą per savaitę porai valandų pasižmonėti. Neateinu su tikslais, noriu tiesiog porai valandų atpalaiduoti galvą. O per draugiškas rungtynes ne tik pirmą kartą kamuolį po pertraukos paliečiau, tai buvo patikrinimas, ar sąnariai vis dar juda normaliai.“

Ne ką solidesnis pastiprinimas – broliai Lavrinovičiai. Abu jie pastarąjį sezoną atstovavo „Lidl Lietuva“ komandai sostinės A lygoje. Darjušas rinkdavo po 26,3 naudingumo balo, Kšištofas – po 19,7.

„Šiemet komanda, kuriai atstovavau, nusprendė nedalyvauti varžybose. Susisiekė „Kažkur Matyti“ – tai puiki chebra, su kuria galime ne tik gerų rezultatų pasiekti, bet ir smagiai praleisti laiką, – teigė Darjušas. – Pasiūlė prisijungti, ir įkalbėti mus nebuvo sunku.

Nejaučiame, kad C lygai mes per geri. Dabar turime daug darbų, sportinė forma ne geriausia, o komandoje visi vyrai rimti. Tai mums bus atsakomybė pasirodyti gerai.“

Bene rimčiausias varžovas kovoje dėl titulo „Kažkur Matytiems“ bus KK „Fabai“. Pernai pralaimėję finale, šiemet jie turi troškimą laimėti lygą. Bent jau tokį lūkestį išsakė iki žinių apie brolių prisijungimą prie „Kažkur Matytų“.

„Broliai žais C lygoje? – išgirdęs informaciją perklausė vienas KK „Fabai“ vedlių Deividas Dimbelis. – Tuomet neabejoju, kad „Kažkur Matyti“ bus finalo ketverte. Pasipildę tokiais naujokais jie konkretūs favoritai laimėti lygą. Bus labai įdomu išbandyti save žaidžiant su jais, bet kadangi rungsimės skirtingose grupėse, tai susitikimo lauksime jau kitame etape.“

Sudėties stiprumo „Kažkur Matytų“ vadovas H. Zenkovas nesureikšmino:

„Sudėtis yra sudėtis, kitas dalykas – kiek ji kartu atsiduria aikštelėje. Čia mėgėjų krepšinio klasika, kai registruojama 20 žaidėjų, bet vėliau reikia dirbti norint rungtynėms surinkti bent penkis.

Mes būsime viena vyriausių, jei ne vyriausia komanda. Dvidešimtmečių pas mus turbūt tik vienintelis Lukas Malinauskas, visi kiti virš 30-ties ir 40-ties metų.“

Veteranų būryje vyriausias bus Dainius Novickas. Mėgėjų lygos legenda ir Lietuvos 3x3 rinktinių treneris būdamas 44-erių praėjusį sezoną „Kažkur Matytiems“ rinko po 23,7 naudingumo balo.

„Kažkur Matytų“ gretose bus ir pramogų pasaulyje matytų veidų: radijo laidų vedėjas Žygimantas Gečas, dainininkas Tadas Juodsnukis, turinio kūrėjas Paulius Mikolaitis-Paul De Miko, komandą antrą sezoną treniruos žurnalistas, rašytojas Rytis Sabas.

„Anksčiau turėdavome daugiau žinomų vardų ir rezultatai nebuvo prasti, – teigė H. Zenkovas. – Bet, pavyzdžiui, Donatas Montvydas visai nebežaidžia krepšinio, Vaidas Baumila į tai irgi žiūri kaip į sportą su galima trauma. Antra vertus, ir C lyga dabar tokia, kurioje negali ateiti pasivaikščioti.

Mūsų rimčiausi varžovai – KK „Fabai“, puikus jaunimas, rimta chebryte. Visuomet smagiai žaidžia ir „Kiementas“. Vis dėlto su visa pagarba varžovams, mums ne į kitus reikia žiūrėti, o atsigręžti į save.“

„Kažkur Matyti“ sezoną sostinės C lygoje pradės spalio 25 d. rungtynėmis su Vilniaus KM-2005 komanda.