"KK Aedilis" parklupdė fizikus

[nuotrauka1]Pirmadienis C lygoje nepasižymėjo susitikimų gausa, tačiau netikėtų rezultatų ir atkaklių kovų netrūko. "VU Fizikai" savo aikštėje kiek netikėtai nusileido "KK Aedilio" krepšininkams, o jaunieji "Justitia junior" auklėtiniai įveikė "Be šansų" komandą.

Palūžo po pertraukos

"VU Fizikai" savo aikštėje priėmė "KK Aedilį" ir nusileido jam rezultatu 91:100. Dviejų D grupės turnyrinės lentelės viršuje esančių komandų susitikimą geriau pradėjo šeimininkai. Išnaudodami savo progas puolime jie netruko įgyti kelių taškų persvaros. Tiesa, svečiai irgi buvo ne iš kelmo spirti. Jų atakos buvo sklandžios, greitos, tad svečiai neleido namuose žaidusiems fizikams įgyti apčiuopiamesnės persvaros. Po pirmo kėlinuko šeimininkai priekyje - 25:21.

Kiek pailsėjusios komandos toliau tęsė žaidimą be gynybos - taiklūs tolimi metimai bei puikūs įkirtimai į baudos aikštelę baigdavosi taikliais metimais. Rezultatas sparčiai augo, tad įpusėjus susitikimui - vis dar trapi "VU Fizikų" persvara (51:47).

Lūžis įvyko antroje rungtynių dalyje. Suaktyvinę gynybą svečiai perėmė kontrolę. Tęsdami greitas atakas ir rinkdami lengvus taškus "KK Aedilio" vyrai išmušė šeimininkus iš vėžių ir trečiojo kėlinuko metu susikrovė apčiuopiamą persvarą (70:61). Lemiamame ketvirtyje vėl vyravo žaidimas be gynybos. Komandos puikiai puolė, tačiau visiškai nesirūpino savo krepšio gynyba. "KK Aedilis" išsaugojo pranašumą ir iškovojo šeštą pergalę turnyre.

"Aedilio" komandos vadovas Tomas Urban džiaugėsi iškovotu tašku ir gyrė varžovų komandą: "Rungtynės buvo labai banguotos. Pirmavo tai viena, tai kita ekipa. Tačiau trečiame kėlinuke sužaidėme sėkmingą atkarpą, apsigynėme ir įgijome pranašumą. Rungtynių pabaigoje varžovai greičiausiai pavargo, o mes sugebėjome išlaikyti reikiamą pranašumą. "VU Fizikų" komanda yra puikiai sukomplektuota, žaidžia komandinį krepšinį ir, jei dar turėtų pajėgų "centrą", būtų rimtas varžovas bet kuriai grupės komandai. Mūsų ekipoje tiesiog fantastiškai žaidė Gediminas Matelis, kuris buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių".

Apie G.Matelio nesustabdomą žaidmą byloja skaičiai. Jis pelnė 44 taškus (10/12 dvit., 5/6 trit.). Jo komandos draugas Ąžuolas Čekanavičius pridėjo 22 taškus, 8 atkovotus kamuolius ir 7 rezultatyvius perdavimus.

"VU Fizikų" komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Rokas Kondrotas (23 tšk.) ir Gražvydas Girniukaitis (22 tšk.).

Iškovoję šeštą pergalę per aštuonis susitikimus "KK Aedilio" vyrai pavijo "VU Fizikus" ir D grupėje dalinasi su jais 3-4 vietomis.

Jaunimo pergalė

Jaunieji "Justitia junior" auklėtiniai savo aikštėje po itin atkaklios kovos įveikė "Be šansų" komandą 91:90. Rungtynes geriau pradėjo svečiai. Išnaudodami savo susikurtas progas ir dominuodami kovoje dėl atšokusių kamuolių svečiai netruko įgyti pranašumo ir po pirmų dešimties minučių pirmavo rezultatu 29:21. Antrame kėlinuke jaunimas pradėjo aktyviau gintis. Svečiams tai buvo netikėta, tad daugelis jų metimų buvo neparuošti ir skriejo prošal. Tuo tarpu šeimininkai pamažu tirpdė skirtumą. Įpusėjus rungtynėms - kukli "Be šansų" persvara (45:42).

Po didžiosios pertraukos žaidimas tapo dar labiau banguotas. Trečiame kėlinyje dominavo svečiai. Visiškai supančioję "Justitia junior" krepšininkus savo gynybos gniaužtuose svečiai užtikrintai laimėjo trečią kėlinuką ir įgijo dviženklę persvarą (67:54). Tačiau užtikrintai svečiai pasijautė kiek per anksti. Ketvirtajame kėlinuke "Justitia junior" pakilo į lemiamą šturmą. Visą ketvirtąjį kėlinuką tirpdę skirtumą jie pavijo savo varžovus, o užtikrintai sužaidę rungtynių pabaigą - šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.

"Justitia junior" komandoje nesulaikomas buvo Julius Kubertavičius, pelnęs 25 taškus ir po krepšiais sugriebęs 14 kamuolių, Arnoldas Vagneris pridėjo 23 taškus.

"Be šansų" ekipoje išsiskyrė Benas Razmus, kuris pelnė 21 tašką. Tomas Žemgulis, Vaidas Butrimas ir Remigijus Pranskaitis (11 atk.) pelnė po 15 taškų.

Jaunesni ir greitesni

WWIAFTM komanda iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę. Šįkart buvo įveikta "Medea" rezultatu 91:61. Šeimininkai rungtynes pradėjo gana vangiai. Puolime nerasdami komandos draugų ir nesugebėdami įmesti net paruoštų metimų WWIAFTM vyrai leido svečiams įgyti pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo keturių taškų deficitą (10:14). Po pertraukėlės šeimininkai pradėjo žaisti aktyviau ir greičiau, puolime ėmė išnaudoti susikurtas progas, tačiau gynyboje sekėsi sunkiai. Varžovai rasdavo kelius link šeimininkų krepšio ir neleido jiems įgyti pranašumo. Įpusėjus susitikimui - kukli WWIAFTM persvara (36:34).

Visgi antroje rungtynių dalyje jaunesni ir greitesni šeimininkai spurtavo. "Medea" krepšininkai pradėjo nespėti gynyboje, o tai buvo labai paranku jų varžovams. Trečiajame kėlinuke įgiję triuškinamą persvarą (67:49) likusį rungtynių laiką šeimininkai ją tik didino ir iškovojo dar vieną triuškinamą pergalę.

Po rungtynių kalbintas WWIAFTM vadovas Lukas Vilkončius sakė: "Tikslas vėl buvo laimėti trisdešimčia taškų. Tikėjomės, kad varžovai bus stipresni, todėl du kėlinius buvo panika, o trečiame tiesiog pradėjome žaisti".

Tuo tarpu "Medea" atstovas Vytautas Dambrava gyrė varžovų jaunystę: "Mes buvome vyresni ir be savo centrų, o jie jaunesni, greitesni ir tiesiog mus apžaidė".

WWIAFTM komandoje išsiskyrė Renatas Bliuvas, pelnęs 23 taškus, ir Tomas Laurinavičius (9 rez.), surinkęs 20.

"Medea" komandoje pasižymėjo Lukas Janėnas (15 tšk. ir 11 atk.). Ignas Zasimavičius ir Darius Ališauskas (10 atk.) pelnė po 13 taškų.

WWIAFTM komanda iškovojusi aštuonias pergales iš tiek pat galimų tvirtai žengia B grupės viršuje. Tuo tarpu "Medea" ekipa su keturiomis pergalėmis per aštuonis susitikimus yra 11 vietoje.

D grupės lyderė "Matavimo studija" savo aikštėje nepasigailėjo TM ZET komandos ir sutriuškino varžovus rezultatu 124:59. "Matuotojų" pranašumas išryškėjo jau pirmajame kėlinyje, likusią susitikimo dalį šeimininkai žaidė atsipalaidavę, mėgavosi žaidimu ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

"Matavimo studijos" komandoje nesulaikomas buvo Vismantas Čepliauskas (30 tšk. ir 8 rez.). Paulius Adomėnas pridėjo 24 taškus.

TM ZET ekipoje Tadas Kiallo pelnė 17 taškų, o Jonas Tirevičius pridėjo 15.

"Strategija sėkmei" ekipa vakar patyrė dar vieną pralaimėjimą. Šįkart ji rezultatu 62:76 nusileido "Projekto PX" atstovams. Svečiai pranašumą įgijo jau rungtynių pradžioje. "Strategija sėkmei" komanda priešinosi, tačiau svečiai kiekviename kėlinuke buvo per plauką geresni.

"Projektui PX" Donatas Rubcovas pelnė daugiausiai - 22 taškus, be to, jis pridėjo ir 17 atkovotų kamuolių. Petras Matulaitis įmetė 15 taškų.

"Strategija sėkmei" komandoje rezultatyviausi buvo Mindaugas Zalatoris (15 tšk.) ir Aurimas Kleveckas (14 tšk. ir 16 atk.).