Lengvą pergalę pasiekusi „Ferimsta“ - ketvirtame AMTT finale iš eilės!

Trečiadienio vakarą NBA Basketball School arenoje įvyko antrasis Alekso Makulavičiaus taurės turnyro pusfinalis, kuriame susitiko savo aikštėje žaidusi SK „Oaks-Tirola“ komanda ir šio trofėjaus specialistai SK „Ferimstos“ atstovai.

Abi komandos į rungtynes delegavo gausų krepšininkų būrį, o tai tik parodė kokia svarbi ši dvikova buvo abiems kolektyvams.

Aikštės šeimininkams tai - apkritai pirmasis elitinio turnyro finalo ketvertas, svečiams - principo reikalas neužleisti pozicijų ten, kur jie dominuoja jau daugiau nei keturis metus.

Dvikova prasidėjo tikrai aukšto lygio krepšiniu, kuomet abi komandos demonstravo greitą krepšinį, kupiną taiklių metimų iš sudėtingų padėčių.

Kurį laiką kova aikštėje vyko taškas į tašką, tačiau pirmo kėlinuko pabaigoje „Ferimsta“ spurtavo ir per keletą minučių pabėgo į priekį (27:19).

Nors atrodė, kad skirtumas tarp komandų nėra didelis, tačiau būtent tai leido svečiams nusimesti įtampos naštą nuo pečių ir žaisti gerokai laisviau ir atvirkščiai - gerokai sukėlė spaudimą „ąžuolų“ galvose.

Apskritai, jautėsi, kad „Oaks-Tirola“ vyrai turbūt pirmą kartą sezone sutiko varžovą demonstruojantį gerokai aukštesnio lygio krepšinį ir reikalaujanti visiškai kitokio taktinio bei psichologinio pasiruošimo.

Tad nepaisant gana kokybiško puolimo Valdo Paukšto auklėtiniai buvo gana lengvai „maudomi“ gynyboje, o būtent tai neleido „ąžuolams“ atkurti intrigos.

Aikštės šeimininkai visas viltis dėjo į antrąją susitikimo dalį, tačiau trečiąjį kėlinuką „Ferimsta“ pradėjo atkarpa 5:0 po kurios įgijo 16 taškų persvarą (62:46) ir uždavė toną likusiai rungtynių daliai.

Per likusį dvikovos laiką svečiai žaidė užtikrintai, gana lengvai išsaugojo solidžią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai iškovojo bilietą į ketvirtąjį iš eilės AMTT finalą - 107:90.