"Liukstata" taikosi į antrąją vietą

[nuotrauka1]"Švyturio" krepšinio čempionato C lygoje toliau verda kovos dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje. Komandos žūtbūt bando patekti į pirmąjį aštuntuką ir keliauti tiesiai į trečiąjį etapą. Ne išimtis ir viena B grupės lyderių "Liukstata", kuri vakar šventė jau dešimtą pergalę ir lipa savo artimiausiems varžovams ant kulnų.

Išėjo pakelta galva

Ketvirtadienio (01 22) vakarą "Liukstata" išvykoje susigrūmė su "Arivelos" atstovais. Šiame jėgų išbandyme sėkmė lydėjo svečius - jie pergalę šventė rezultatu 86:79.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmajame kėlinuke buvo įgiję 10 taškų persvarą. Tačiau po pirmosios pertraukėlės svečiai susigriebė ir netruko persverti rezultato.

Trečiajame ketvirtyje "Liukstata" toliau nemažino apsūkų, o pražangų limitą pasiekus dviems pagrindiniams "Arivelos" žaidėjams, dar rusenančios viltys laimėti ėmė gesti. Lemiamo kėlinuko metu svečiai jau buvo patikėję pergale ir leido sau kiek atsipalaiduoti, tačiau galutiniam rezultatui tai reikšmės jau neturėjo.

"Mums padėjo tai, kad varžovai susirinko nepilnos sudėties, o kaip lygūs su lygiais kovoti galėjo tik startinis penketukas. Trečiajame kėlinuke, kai išsibaudavo pagrindiniai žaidėjai, tapo lengviau žaisti, - pergalės priežastis vardijo "Liukstatos" komandos vadovas ir idėjinis vadas Donas Račius. "Padėjo ir rungtynių metu pakeista gynybos taktika".

Po šios pergalės "Liukstata" tvirtai žengia trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje, tačiau tikisi pakilti dar aukščiau: "Esam kupini pasitikėjimo ir laukiam "Alnevinus" ir "Grigiškių SK" susitikimo. Po šių varžybų tikimės pakilti į antrąją vietą".

"Arivelos" vadovas Ramūnas Bagdonas pralaimėjimo piežastimi laiko nuovargį: "Ne visi galėjo atvykti į rungtynes, todėl buvę žaidėjai greit pavargo. Susirinkome daug bereikalingų pražangų, sunkiai sekėsi apsiginti, o ir varžovas neblogai pataikė".

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Tadas Matiliūnas, įmetęs 22 taškus (6/10 tritaškių). Dar 15 pridėjo Aivaras Keršys.

"Arivelos" gretose sunkiai sustabdomas buvo Rytis Benaitis. Jis komandai pelnė 35 taškus (14/18 baudų). Justinas Vencevičius surinko 19.

Broliai šaunuoliai

C grupėje dešimtą pralaimėjimą patyrė autsaiderių etiketės vis neatsikratantys "KK Sėklų" krepšininkai. Svečiuose pas "Ekspertize.com" komandą jie turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 82:64.

Pirmame kėlinyje svečiai demonstravo greitą žaidimą, o "ekspertams" nelabai sekėsi jų stabdyti be pražangų, tad didžiąją dalį taškų "Sėklos" sumetė baudos metimais. Antrame ketvirtyje šeimininkams kiek pakeitus gynybos schemą gintis tapo paprasčiau. Svečiai sunkiau rasdavo kelius link krepšio ir vis daugiau metimų skriejo pro šalį, tad prieš pertrauką persvara pasiekė gana saugią dviženklę ribą.

Trečiame kėlinyje "Ekspertize.com" padidino apsukas, pradėjo žaisti greičiau, drausmingiau, tad skirtumas nuosekliai didėjo. Daugiausiai taškų komandas skyrė ketvirtame kėlinyje, kai šeimininkų pranašumas buvo šoktelėjęs iki 33 taškų ribos. Tačiau tuomet šeimininkų treneris ant suolelio pasodino lyderius, o svečiai susikaupė ir norėdami pralaimėti garbingai kovojo iki paskutinės rungtynių sekundės.

"Ekspertize.com" komandos vadovas Vaidas Indriliūnas po susitikimo džiaugėsi pergale: "Smagu, kad komanda pasirodė gerai. Visi žaidėjai, atėję į rungtynes, gavo pažaisti gana daug ir savo progą puikiai išnaudojo. Dar smagiau, kad abu komandą papildę naujokai buvo tikri "broliai šaunuoliai" ir įrodė, kad ateities kovose bus labai reikalingi".

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo neseniai iš B lygoje rungtyniaujančios "Hansab" komandos į "Ekspertize.com" perėję broliai dvyniai - Andrius bei Vidas Braziuliai, atitinkamai pelnę 22 ir 21 tašką.

"KK Sėklų" komandoje pasižymėjo Viktoras Azarkovas (19 tšk.). Dviejomis techninėmis ir galiausiai diskvalifikacine pražanga buvo nubaustas karštasis "Sėklų" įžaidėjas Turalas Kerimli, kuris necenzūriniais žodžiais išplūdo teisėjus ir buvo priverstas palikti sporto salę. Už tokius veiksmus jam gresia diskvalifikacija ir piniginė bauda.

Kitose C grupės rungtynėse įtikinamą pergalę iškovojo IVNT krepšininkai, kurie svečiuose rezultatu 91:76 palaužė "43 Studios" pasipriešinimą. Po šio susitikimo su septyniomis pergalėmis bei keturiais pralaimėjimais IVNT rikiuojasi pirmajame grupės šešetuke.

Nugalėtojams po 22 taškus pelnė Vytautas Kasperavičius ir Žygintas Markevičius. Dar 16 prie pergalės pridėjo Vilius Čižauskas. "43 Studios" ekipoje daugiausiai taškų pelnė Deividas Rukas (21 tšk.).

Pagiriečiai vėl neatsilaikė

Antrą pralaimėjimą iš eilės E grupėje buvo priversti pripažinti Pagirių krepšininkai. Vietinių sirgalių palaikomi pagiriečiai nesugebėjo atsilaikyti prieš "Medea" krepšininkų šturmą. Nuo pat susitikimo pradžios vadžias savo rankose turėję medikai aštuntąją pergalę šventė rezultatu 78:67.

Prie "Medea" triumfo daugiausiai prisidėjo Rimvydas Ivaškevičius (19 tšk. ir 10 atk. kam.), Juozas Ravinskas (18 tšk. ir 16 atk. kam.) bei Rytenis Šerėnas (14 tšk.).

"BC Pagirių" komandoje tradiciškai blizgėjo Tomo Jonaičio (20 tšk.) bei Justo Urmanavičiaus (19 tšk.) tandemas.

Dar viename E grupės susitikime jėgas išmėgino lentelės apačioje besirikiuojantys klubai. "Be on" komanda savo aikštelėje priėmė "Lietuvos geležinkelių" atstovus. Pergalių kaip oro ištroškę šeimininkai privertė varžovus pasiduoti triuškinančiu rezultatu 85:47. Tai buvo primasis "Be on" taškas šiame sezone, kuris komandai padėjo kiek kilstelėti savo pozociją grupėje.

Prie pirmosios pergalės daugiausiai prisidėjo Martynas Matulevičius, kurio sąskaitoje - 28 taškai. "Lietuvos geležinkelių" komandoje išsiskyrė po 13 taškų pelnę Arvydas Dveilys (13 atk. kam.) bei Aleksandras Karnijevskij.