"Martonas" vos nepaleido pergalės

[nuotrauka1]Kiek neįprastu metu, sekmadienį (12 13), A lygoje įvyko vienas kvapą gniaužiantis susitikimas. Kova jame virė iki paskutinio kraujo lašo. Kone visas rungtynes pirmavę "Martono-Ego Forte" krepšininkai vos nepaleido pergalės iš rankų.

Geležinė gynyba

Rungtynes namuose žaidę "Martono" vyrai pradėjo susikaupę. Geležine gynybos uždanga užtvėrę savo baudos aikštelę šeimininkai neleido varžovams atakuoti iš patogių padėčių, versdavo juos klysti, o patys išnaudodavo kone visas susikurtas progas. Po pirmo kėlinuko "Martonas" priekyje jau buvo dviženkle persvara (18:7).

Po trumpos pertraukėlės atsigavo jau ir svečiai. Pradėję žaisti pozicinį žaidimą greičiau rasdavo atsidengusius komandos draugus ir progas metimui paversdavo taškais. Tačiau šeimininkai irgi nesnaudė. Nemažindami apsukų puolime iki didžiosios pertraukos sugebėjo išsaugoti dviženklį pranašumą (34:22).

Antroje rungtynių dalyje atrodė, jog "Martonas" iškovos triuškinamą pergalę. Demonstruodami kone pavyzdingą puolimą šeimininkai tik didino persvarą ir likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos pirmavo net (57:38). Tačiau tada išmušė "Dailu-siaureslietuva.lt" valanda. Prabilus toliašaudei svečių artilerijai skirtumas ėmė tirpti, o savo jėgomis patikėję bei papildomos energijos įgavę svečiai pradėjo aktyviau gintis ir išmušė "Martono" krepšininkus iš vėžių.

Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos svečiams buvo pavykę persverti rezultatą, tačiau jau sekančioje atakoje Andrius Giedraitis pelnė du taškus, sugrąžino pasitikėjimą šeimininkams ir likusį rungtynių laiką priekyje buvo "Martonas-Ego Forte". Paskutinėje atakoje Marius Kugauda dar pelnė du taškus ir pridėjo vieną baudą, tačiau esmės tai jau nekeitė. Sunki šeimininkų pergalė rezultatu 68:67.

Pradėjo žaisti futbolą

Po rungtynių kalbintas "Martono-Ego Forte" vadovas Robertas Brazys negailėjo kritikos savo komandos nariams: "Kai tris kėlinius žaidžiamas gražus krepšinis, o ketvirtajame pradedama galvoti, jog viskas baigta ir prasideda futbolas, nebelieka vietos ir erdvės didesniems komentarams. Žinoma, smagu, kad žaidėjai kovojo iki galo ir sugebėjo laiku atsibusti. Norėtųsi, kad ateityje visąlaik būtų žaidžiama iki galo, nepriklausomai kokį rezultatą rodytų šviestlentė".

Tuo tarpu "Dailu-siaureslietuva.lt" vadovas Juozas Tumėnas buvo nusiminęs komandos pasirodymu: "Eilinis pralaimėjimas. Komanda yra nauja, žaidėjai dar nesupranta vienas kito, blaškosi aikštelėje ir neranda savojo žaidimo. Komandos žaidimą vertinčiau trejetu. Šiandien pradėjome rodyti tikrąjį savo veidą tik ketvirtajame kėlinyje ir tai parodo rezultatas. Po šių rungtynių į komandą ateis pastiprinimas. Tikiuosi, po naujų metų komanda susižais, pateks į atkrintamąsias varžybas, o jau tada - parodysime, ką sugebame".

"Martono-Ego Forte" komandoje naudingiausiai žaidė veteranas Andrius Giedraitis, pelnęs 23 taškus. Jo komandos draugas Tomas Lukoševičius pridėjo 11 taškų.

"Dailu-siaureslietuva.lt" ekipoje išsiskyrė Audrius Vasiliauskas, pelnęs 18 taškų ir Andrius Knezys, pridėjęs 16.

Iškovoję penktą pergalę "Martono-Ego Firte" komandos vyrai turnyrinėje lentelėje pakilo į trečiąją vietą. Tuo tarpu "Dailu-siaureslietuva.lt" komandai tai buvo ketvirtoji nesėkme per septynias rungtynes, nustūmusi ją į 10 vietą.