"Medea-VU" pirmieji sustabdė "Martono" krepšininkus

[nuotrauka1]Sensacija užfiksuota "Montavit" Vilniaus krepšinio čempionato A lygos VI-ojo turo rungtynėse. "Medea-VU" krepšininkai po dramatiškos kovos rezultatu 78:76 (13:22, 24:17, 22:21, 19:16) įveikė iki tol nenugalėtą praėjusio sezono vicečempioną "Eramos-Martono" klubą.

Vilniaus universiteto komanda tragiškai pradėjo rungtynes ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui atsiliko net 17 taškų skirtumu - 19:2. Katastrofiška susitikimo pradžia sutelkė šeimininkus, kurie iki ilgosios pertraukos likvidavo dviženklį deficitą. Po dviejų kėlinukų "Martono" ekipa pirmavo vos 2 taškais (39:37).

Trečiajame kėlinuke šeimininkų pranašumas aptirpo iki 3 taškų, o paskutiniajame ketvirtyje "Medea-VU" pirmąkart išsiveržė į priekį. Iki rungtynių pabaigos likus 20 sekundžių "Martono" įžaidėjas Giedrius Kulbis rezultatą išlygino (76:76), o paskutinėje šeimininkų atakoje iniciatyvos ėmėsi "Medea-VU" aukštaūgis Tadas Janušaukauskas.

Drąsiai po varžovų krepšių nėręs 200 cm ūgio puolėjas nepataikė iš po krepšio, tačiau pirmasis sugriebė kamuolį ir pataisė savo paties netikslų metimą.

"Prieš rungtynes širdis kuždėjo, kad šįvakar laimėsime. Gal pirmojo kėlinuko pradžioje tai atrodė neįtikėtina, tačiau aš visąlaik tikėjau savo vyrais", - pasakojo "Medea-VU" treneris Rimantas Kaminskas.

"Martono" strategas Robertas Brazys kaltę dėl nesėkmės prisiėmė sau. "Dėl šio pralaimėjimo labiausiai kaltas esu aš pats. Man nepavyko nuteikti krepšininkų kovai. Vyrai net nebesirenka į treniruotes, nes mano, kad A lygoje mums nėra ką veikti".

"Gal ir gerai, kad šiandien mums prikirpo sparnus. Kai kurie žaidėjai per daug gerai apie save galvoja", - pridūrė R.Brazys.

"Medea-VU": A.Naruševičius - 19, A.Gorskovas - 14 (1/9 tritaškių), T.Janušaukauskas, E.Matusevičius ir G.Ramonas - po 11.

"Erama-Martonas": T.Lukoševičius - 24 (3/3 tritaškių), L.Samėnas - 13, G.Kulbis - 12.

Kiti antradienio (11 21) rungtynių rezultatai:

A lyga

B grupė

"ŠMKA I - Fortas" - "VGTU-Vaidora" 71:98 (M.Zimnickas - 21, M.Meilūnas - 19, G.Trilikauskis - 11 (7 rez. perd.)/A.Fiodorovas - 21, M.Norkus - 15 (10 atk. kam.), T.Lenkimas - 14 (6 rez. perd.);

C grupė

Vilniaus KM-1 - "SEB VB - United Sharks" 50:68 (O.Varanauskas - 10,E.Kairys, V.Baločka ir D.Tarvydas - po 8/P.Pališkis - 15, V.Juzikis - 12, V.Radzevičius ir N.Patiejūnas - po 10);

B lyga

B grupė

"Big Brother" - "KK Žaibas" 88:73 (V.Ostrauskas - 30 (7/13 tritaškių), A.Pliauckys ir L.Veikalas - po 12/E.Kundelis - 22, J.Karosas - 20 (3/10 tritaškių), M.Želnys - 12);

"Baltikums draudimas" - "Statyba-Montuotojas" 91:80 (K.Liekis - 22, J.Molis - 21, T.Šatas - 16 (14 atk. kam.);

C grupė

"Gestas" - "Steel Land" 70:66 (J.Skakun - 21 (12 atk. kam.), Š.Šiukčius - 17, E.Krukonis - 12/M.Miciukevičius - 28, D.Šaulys - 15, A.Dveilys - 7);

"Geležinis vilkas" - "Švyturys" 55:75 (D.Dudėnas - 20 (11 atk. kam.), R.Gužas - 13, A.Sirvydis - 8/L.Paškevičius - 22, L.Baškys - 17, M.Lastauskas - 12);

"Alstama-Avalonas" - "Albikonas" 64:69 (A.Vinciūnas - 16, S.Slabačiauskas - 13, O.Mickus - 11/L.Lingė - 20, P.Kaminskas - 16 (12/12 baudos metimų), J.Skliuzmantas (11 atk. kam.) ir M.Žilinskis - po 12);

C lyga

B grupė

Vilniaus KM-III - "Kortas" 58:50 (S.Liepinaitis - 17, E.Moroz - 12 (10 atk. kam.), E.Venskus - 9/M.Čereškevičius - 18, N.Butkevičius - 12 (11 atk. kam.), M.Šima (18 atk. kam.) ir V.Milius - 9);

"Baltų tinklas" - "Darner" 59:80 ();

C grupė

"Autodina" - "Ignis" 69:74 (E.Romanovas - 19, R.Uzelka - 15, T.Matukas - 19/A.Ramaška - 32, E.Kalinauskas - 22, P.Tamulionis - 14).