Moterų lygos lyderė „Gestas“ komanda – apie sunkų darbą ir kitokią komunikaciją aikštėje

Kovo 8-ąją – tarptautinę Moterų solidarumo dieną, arba kitaip – Moters dieną – neabejotinai ir visas Sostinės krepšinio lygos (GEALAN-SKL) dėmėsys į Moterų lygą. Joje šiemet maloniai stebina „Gesto“ komanda, kurios vadovas įsitikinęs – jau laikas kovoti dėl medalių.

„Gestas“ moterų komanda tarptautinę Moters dieną pasitinka kaip lygos lyderė ir viena pagrindinių favoričių triumfuoti, arba bent užimti prizinę vietą šiame sezone.

Geriausiai sėkmingą žaidimą atspindi skaičiai. Per 11 šį sezoną žaistų rungtynių, iškovota net 10 pergalių, patirtas tik vienas pralaimėjimas. Būta pergalių ir 46, ir 45 taškų skirtumais. Taip pat tai daugiausia rezultatyvių perdavimų atliekanti lygos komanda.

„Gestas“ komanda aikštėje komunikuoja kitaip, nei likusios 7 lygos komandos. Čia žaidžia merginos su klausos negalia, o ir komandos pavadinimas sufleruoja, kaip yra priimami sprendimai – būtent gestų kalba.

„Gesto“ komanda sveikina visas SKL bendruomenės Moteris su gražia švente ir turi keturis palinkėjimus.

„Gražios pavasario šventės, sveikatos, stiprybės, pergalių krepšinio aikštelėje“, – šypsodamasis taria komandos vadovas Marius Minkevičius.

Plačiau apie sėkmingą komandos sezoną, augančius lūkesčius, ypatingą komunikaciją aikštėje ir esmines kolektyvo stiprybes – interviu:

Visų pirma, jums šis sezonas tikrai sėkmingas. Kaip manote, kas leidžia iškovoti tiek pergalių?

Merginų komandos „Gestas“ dalyvavimas šioje lygoje ir komandos KK „Patriotės“ dalyvavimas MLKL prisideda prie pasiruošimo Europos ir pasaulio kurčiųjų čempionatams, Kurčiųjų žaidynėms. O pergales leidžia iškovoti merginų nuoseklus ir sunkus darbas treniruotėse, profesionalių trenerių darbas su jomis.

Per 11 rungtynių pasiektos 10 pergalių turbūt ir papildomai motyvuoja? Atrodo, kad galite dar geriau?

Didelis pasiektų pergalių skaičius merginas tikrai džiugina ir papildomai motyvuoja. Nuoseklus darbas duoda rezultatus. Tikimės šiais metais būti ir tarp prizininkų.

Prie SKL komanda prisijungė tik pernai. Tai gana naujas projektas. Kas paskatino dalyvauti šioje lygoje, kodėl nusprendėte, kad jau laikas?

Panašia sudėtimi, tik kitų pavadinimu, KK „Patriotės“, komanda rungtyniauja ir LMKL lygoje. Šioje lygoje merginos žaidžia jau ilgus metus. Atsiradus galimybei dalyvauti SKL, net nekilo abejonių joje nedalyvauti. Kiekvienos rungtynės prisideda prie pasiruošimo Europos ir pasaulio kurčiųjų čempionatams, Kurčiųjų žaidynėms.

Kaip aktyviai merginos renkasi į rungtynes, ar jūsų kolektyvas – gausus?

Sezono pradžioje į rungtynes susirinkdavo 11 – 12 merginų. Šiuo metu mažiausiai 10 merginų. Gal tik vieną kartą buvo 8 merginos. Kaip ir sakėme, pergalės motyvuoja, todėl ir stengiasi susirinkti visos tuo metu esančios sveikos.

Kokios yra jūsų komandos stiprybės?

Komandos stiprybė yra nuoseklus merginų darbas treniruotėse ir varžybose, geras ryšys tarp merginų ir komandos trenerių.

Neatsiejama krepšinio dalis – komunikacija. Jūsų komandoje ji kitokia, gal galite šiek tiek plačiau papasakoti, kaip ji atrodo, kuo ji išskirtinė?

Kadangi mūsų komandoje žaidžia merginos su klausos negalia, tai komunikacijai labai svarbi yra gestų kalba. Komunikacijai palaikyti varžybose nuolat dalyvauja asmuo, padedantis išversti trenerių sakomus žodžius į gestų kalbą. Nemažai gestų, naudojamų krepšininkių pačiose varžybose ar treniruotėse, yra pramokęs ir komandos treneris. Tai itin svarbu kokybiškam darbui.

Pernai užemėte ketvirtą vietą – trūko vieno žingsnio iki medalių. Kokie šio sezono tikslai?

Šio sezono tikslas pasirodyti geriau. Tad sieksime patekti tarp prizininkų.

Kokie yra trys geriausiai jūsų komandą apibūdinantys žodžiai?

Kova iki galo, nieko lengvo, ir tikėjimas pergale.

Kiek svarbu komandoje yra pats kolektyvas, žmonės, esantys šalia, būnantys kartu?

Kiekvienas komandoje esantis komandos narys yra svarbus, kadangi prisideda prie komandos pergalių savo žiniomis, savo ilgamete patirtimi. Visi dirbame link pergalių SKL, LMKL ir tarptautinėje arenoje. Be kolektyvo nebūtų komandos bei pergalių.

Atliekate daugiausia rezulatyvių perdavimų visoje lygoje. Kaip manote, kodėl, kas tai lemia?

Nesitikėjome būti daugiausiai rezultatyvių perdavimų visoje lygoje atliekanti komanda. Tikrai nustebino. Komandinis darbas lemia didelį skaičių perdavimų.

Ką jūsų komanda, jūsų komandos žaidėjos, linki kitoms krepšiniu užsiimančioms moterims Kovo 8-osios proga?

Gražios pavasario šventės, sveikatos, stiprybės, pergalių krepšinio aikštelėje.

Ką jūsų komanda visam likusiam sezonui linki pati sau?

Krepšinio aikštelėse išlikti pergalių kelyje.