"MRU-Magistrų" pergalė paskutinę sekundę

[nuotrauka1]Antradienį "Švyturio" čempionato C lygoje sužaisti dar 9 susitikimai. Juose net septynias pergales iškovojo aikštės pranašumą turėjusios ekipos.

B grupė

Antrąkart iš eilės aikštelę aukštai pakeltomis galvomis paliko "Baltų tinklo" krepšininkai namuose po sunkios kovos palaužę į svečius atvykusių "Kritulių" pasipriešinimą. Charizmatiškojo Dovydo Lukšo vedami šeimininkai tik paskutinėmis minutėmis įrodė esą stipresni. Susitikimas baigėsi rezultatu 88:80 (15:21, 22:14, 19:23, 32:22).

Didžiąją rungtynių dalį priešininkai žengė koja kojon. Nors trečiajame kėlinyje jau atrodė, kad šeimininkams pavyko atitūkti pasiekus dviženklį pranašumą, svečiai nepalūžo. "Kritulių"ekipa sumaniai panaudojusi spaudimą pasivijo varžovus. Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi D.Lukšas. Jo reidų po krepšiu nesugebėję atlaikyti varžovai turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Vakaro herojaus D.Lukšo sąskaitoje net 37 taškai (15/19 dvitaškių) ir 9 atkovoti kamuoliai. Jam puikiai talkino Simas Litinskas (17 tšk.) ir Martynas Plikusas (16 tšk.).

"Kritulių" komandoje Laurynas Naruševičius pelnė 20 taškų, Vladas Jucevičius pridėjo 18, Martynas Pelenis - 12 taškų.

Antrose grupės rungtynėse intrigos nebuvo. "Alnevinus" komanda net 53 taškų skirtumu parbloškė į svečius atvykusius S4ID krepšininkus. Dėl antrojo taško B grupėje kovoję šeimininkai laimėjo rungtynes rezultatu 93:40 (21:8, 20:12, 28:6, 24:14).

"Alnevinus" ekipai Algirdas Macijauskas pelnė 19 taškų. Komandoje taip pat išsiskyrė Eugenijus Tuskenis (16 tšk.) bei Mindaugas Stoškus (13 tšk.).

S4ID gretose pasižymėjo Karolis Žižys (12 tšk.) ir Evaldas Vasilevskis (10 tšk.).

C grupė

Pirmąją pergalę C grupėje iškovojo "Kumščio" krepšininkai. Jie namuose nesunkiai įveikė "Veikmės statybą" ir pakilo į aštuntąją vietą grupėje. Nuo pirmųjų minučių aiškų pranašumą įgiję šeimininkai nokautavo varžovus rezultatu 65:31 (12:7, 25:5, 17:12, 11:7). Tik viename kėlinyje dviženklį taškų skaičių įmesti sugebėję svečiai neturėjo jokių šansų laimėti.

"Kumščio" gretose Giedrius Mikaila ir Edgaras Laucė pelnė po 12 taškų. Dar 9 pridėjo Tomas Burokas.

"Veikmės statybos" ekipoje išsiskyrė po 8 taškus pelnę Vitalijus Kamenevas ir Vygantas Versockas.

Kitos grupės rungtynės nuo pirmųjų skyrėsi lyg diena ir naktis. Dėl pirmojo taško grupėje kovoję "MRU-Magistrų" krepšininkai vos dviejų taškų skirtumu nugalėjo šeimininkę "Čiančia". Rungtynės, virtusios tikru nervų išbandymu, baigėsi rezultatu 68:70 (10:8, 27:25, 15:24, 16:13).

Pirmąją rungtynių dalį šeimininkai turėjo nežymią persvarą - prieš ilgąją pertrauką jie pirmavo trapiu 4 taškų skirtumu. Tačiau puikiai "magistrų" sužaistas trečiasis kėlinys leido svečiams prieš paskutinę šios dramos dalį turėti 5 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinuke vėl nei viena komanda nesusikrovė didesnio pranašumo. Iki rungtynių pabaigos likus vos kelioms sekundėms vieno taško pranašumą dar turėjo "Čiančia", tačiau aidint finalinei sirenai tritaškį šaltakraujiškai smeigė "MRU-Magistrų" gelbėtojas Tomas Idas, išplėšęs įspūdingą pergalę.

Aistrų ir emocijų kupiname susitikime net dvi techninės pražangos nenuramino įsikarščiavusio Artūro Boikovo. Jam galiausiai buvo skirta diskvalifikacinė pražanga ir aistringajam "Čiančia" nariui teko palikti aikštelę. Dėl tokio išpuolio A.Boikovui teks patušti kišenes - 60 litų atseis dvi techninė pražangos, 100 litų - diskvalifikacinė pražanga.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Tomas Šunskis (19 tšk. ir 12 atk. kam.), Tomas Idas (16 tšk.) ir Mindaugas Kulvinskis (13 tšk. ir 14 atk. kam.).

"Čiančia" gretose Aurimas Guiga įmetė 27 taškus, Mantas Kukulskis į savo sąskaitą įsirašė 22 taškus ir 14 atkovotų kamuolių.

Antrąją pergalę grupėje iškovojo lygos naujokė IVNT ekipa. Ji namuose 10-ies taškų skirtumu privertė pasiduoti "KK Sėklų" vaikinus. Visą susitikimą situaciją kontroliavę šeimininkai pergalę šventė rezultatu 69:59 (16:10, 17:21, 20:13, 16:15).

IVNT ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Deividas Ridikas, pelnęs 20 taškų ir 12 kartų sugriebęs atšokusį kamuolį. Vytauto Kasperavičiaus indėlis į pergalę - 19 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

"Sėklų" komandoje pasižymėjo Andrius Asėjevas (14 tšk.), Viktoras Azarkovas (13 tšk.) bei Turalas Kerimli (12 tšk.).

D grupė

Antrąjį tašką grupėje pelnė ir "Teltonikos" ekipa. Ji išvykoje nepaliko vilčių "Erelių-1" jauniesiems krepšininkams ir laimėjo rungtynes 75:50 (15:22, 11:11, 9:18, 15:24).

"Teltonikos" ekipoje Antanas Šegžda įmetė 19 taškų ir 5 kartus rezultatyviai perdavė kamuolį. Edvardas Grinevičius prie pergalės pridėjo 16 taškų. Gvido Aleksandravičiaus ir Rolando Razgūno sąskaitoje - po 11 taškų.

"Erelių-1" gretose pasižymėjo Julius Kubertavičius, pelnęs 16 taškų. Arnoldas Vagneris pridėjo 12 taškų ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Kitose grupės rungtynėse antrąją nesėkmę patyrė "Pramogų banko" atstovai. Jie išvykoje turėjo pripažinti "Patikimos praktikos" pranašumą. Itin nerezultatyvios rungtynės baigėsi rezultatu 54:41 (13:9, 14:9, 18:10, 9:13).

Nugalėtojams Donatas Tarasevičius pelnė 16, Almantas Šerpatauskas - 13 taškų.

"Pramogų banko" ekipoje pasižymėjo Miroslav Dunec (10 tšk.), Darius Jarašūnas (9 tšk. ir 12 atk. kam.) bei Algimantas Bružas (9 tšk.).

E grupė

Dar vienerios intriguojančios rungtynės vyko E grupėje. Čia "Erelių" komanda namuose turėjo atsilaikyti prieš kur kas vyresnius "KK Maironio" krepšininkus. Išsiaiškinti rungtynių nugalėtoją neužteko pagrindinio laiko. Po finalinės sirenos rungtynių rezultatas buvo lygus - 77:77.

Per pratęsimą fortūna šypsojosi "Ereliams", o paskutines jėgas atidavęs "Maironis" turėjo pripažinti jaunųjų krepšininkų pranašumą. Rungtynės baigėsi rezultatu 93:96 (22:17, 17:15, 18:21, 20:24, 16:19).

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Rokas Ramanauskas (26 tšk.), Tomas Narkun (23 tšk.) ir Skirmantas Letukas (20 tšk.).

"KK Maironio" gretose rezultatyviausi buvo trys žaidėjai pelnę po 19 taškų - Ričardas Vadeiša, Tadas Monkevičius ir Tomas Brazinskas.

Antrą pergalę grupėje iškovojo "Matavimo studijos" krepšininkai. Jie namuose nesunkiai 82:69 (26:11, 22:13, 16:22, 18:23) atėmė tašką iš "Be on" atstovų.

Pirmą rungtynių pusę "matuotojai" susikrovė solidžią persvarą. Tai leido jiems atsipalaiduoti antroje rungtynių dalyje, o varžovams laimėti likusius du kėlinius. Tai didelės reikšmės rungtynių baigčiai neturėjo. Šeimininkai iškovojo puikią pergalę.

"Matuotojams" Andrius Valčiukas pelnė 27 taškus. Dar 14 įmetė Valdas Jakaitis.

Martynas Matulevičius "Be on" ekipoje surinko 32 taškus, Remigijaus Naužemio sąskaitoje - 16 taškų.