Nenugalėti: „Kažkas bus“ nuskynė stipriausios Summer grupės auksą

Trečiadienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer čempionato I diviziono A grupės turnyras, po kurio paaiškėjo stipriausia šios vasaros ekipa.

Ja tapo Vaido Petrulionio suburta „Kažkas bus“ (3-0) ekipa turnyre šventusi visas šešias pergales, o aukso medalius užsitikrinusi įveikdama ambincingą „BC Alaus bokšto“ (1-2) kolektyvą.

Tiesą sakant, šansų, kad „Kažkas bus“ neiškovos pirmos vietos, nebuvo daug. Tam reikėjo arba didžiulio pralaimėjimo paskutiniajame ture, arba pralaimėjimo ir dar „Rybvaldos“ pergalės.

Visgi visiems norisi patiems kontroliuoti savo likimą, tad V.Petrulionio kompanija buvo nusiteikusi rimtai ir paskutinėms rungtynėms surinko bene stirpiausią savo sudėtį.

Tačiau minčių apie gerą finišą turėjo ir kita pusė, tad beveik visą dvikovos laiką aikštėje virė nuožmi kova.

Pirmoje susitikimo dalyje „Alaus bokšto“ atstovai kontroliavo rungtynes, o įpusėjus joms turėjo minimalią persvarą (44:43).

Po didžiosios pertraukos abi komandos kurį laiką dar žengė koja kojon, tačiau netrukus „Kažkas bus“ snaiperiai atidengė savo artileriją, jaunimas keletą kartų grubiai suklydo gynyboje, tad bangą pagavę V.Petrulionio daugai pabėgo į priekį.

Per likusį dvikovos laiką „Alaus bokštas“ dar bandė kabintis, tačiau „Kažkas bus“ vyrai gana ramiai išlaikė pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę - 89:82.

Įdomu tai, jog „Alaus bokšto“ atstovai visas rungtynes mynė varžovams ant kulnų ir išlaikė intrigą nepaisant to, jog pagal komandinius naudingumo balus „Kažkas bus“ tiesiog sutriuškino varžovus (106-67).

BC Alaus bokštas
Kažkas bus
Augustinas Krūminis 27 PTS 21 Kristupas Surgėlas
Martynas Normantas 10 REB 16 Kristupas Surgėlas
Augustinas Krūminis 3 AST 4 Paulius Borkys

Antrosiose vakaro rungtynėse SK „Nemenčinė“ (2-1) kovojo dėl vieno geriausių pasiekimo klubo istorijoje - vasaros čempionato sidabro.

Iki tol Vilniaus priemiesčio atstovai 2011 metai džiaugėsi pavasario čempionato sidabru, o 2017 metais buvo iškovoję antrą vietą tuomet trečiame pagal pajėgumą Summer‘C turnyre.

Norint pasiekti tikslą „Nemenčinės“ atstovams pakako įveikti „Rybvaldos“ (0-3) vyrus bent vieno taško skirtumu. Būtent tą jie ir padarė.

Susitikimą geriau pradėjo „Rybvalda“, kuri  pirmajame kėlinuke puikiai pataikė, neblogai gynėsi prieš varžovų lyderius ir sužaidus dešimt minučių pirmavo 28:21.

Tai - buvo įvarę nerimo „Alaus bokšto“ atstovams, nes „Rybvaldos“ pergalės atveju jie būtų likę be medalių.

Visgi jau antrajame kėlinuke trumpam į Lietuvo grįžusio Martyno Kairavičiaus pastangomis „Nemenčinės“ atstovai spurtavo, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi trapia persvara (45:39).

Po didžiosios pertraukos nemenčiniškiai toliau judėjo aukščiausia pavara ir pamažu tolo nuo varžovų, tad trečiojo kėlinuko pabaigoje jie jau triuškino varžovus (72:53).

Nors lemiamame ketvirtyje „Rybvalda“ pakilo ant kojų ir pakovojo dėl garbės, tačiau tam, kad rungtynėse atgimtų intriga „Nemenčinės“ pranašumas buvo tiesiog per didelis.

Tad nepaisant klaikaus trištaškių pataikymo (26%, 13/50 trit.) nemenčiniškiai išsaugojo dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę - 91:76.