Nenugalima: lygių sau C lygoje neradusi „Naresta“ iškovojo antrą iš eilės čempionės titulą!

Sekmadienio vakarą finišo tiesiąją pasiekė azartiškiausias GEALAN-Sostinės C lygos turnyras, kuriame kovą dėl nugalėtojų titulo rudenį pradėjo 24 komandos.

Nuo pat sezono pradžio favoritės statusą turėjusi „Narestos“ komanda staigmenos nepataikė ir turnyro finale šventė lengvą pergalę įveikusi pirmą kartą medalius iškovojusią „Kiemento“ ekipą.

Bronza pasidabino „SKM-Gorilų“ ekipa palaužusi „Teltonikos“ vyrus, kurie jau trečiame finalo ketverte lieko be pergalių.

Pusfinalyje „Naresta“ buvo per plauką nuo kone didžiausios sezono sensacijos, kuomet tik dėka netaiklaus varžovų metimo išplėšė bilietą į finalą.

Vis tik jame favoritės statusą turėjusi komanda jau nebejuokavo, nuo pat dvikovos pradžios pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę - 83:71.

Dar pirmajame kėlinuke „Narestos“ ekipa įgijo dviženklį pranašumą (21:10), kurį dvikovos pusiaukelėje dar labiau padidino (42:29), o trečiajame kėlinuke pavertė triuškinamu (65:35).

Nors „Kiementas“ nesudėjo ginklų ir parodę pavyzdinį kovingumą ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda istorinį sezoną C lygoje sužaidusiai Giedraičių komandai.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų komandos aukštaūgis Marius Tenikaitis, kuris finale pelnė 20 taškų, atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir surinko 24 naudingumo balus.

Jam atiteko net puikus Sportcup.lt pagamintas trofėjus, tačiau ir puiki SKL rėmėjos „GEALAN Baltic“ įsteigta dovana.

Tai buvo pirmasis „Narestos“ iškovotas C lygos auksas ir antrasis iš eilės, jei skaičiuotume nutrauktą 2019-2020 m. sezoną, kuriame komandai atiteko čempionės titulas pagal tuo metu buvusią turnyro rikiuotės padėtį.

Tuo tarpu „Kiemento“ vyrai gali pelnytai džiaugtis sidabro medaliais, nes iki šiol geriausias jų pasiekimas C lygoje buvo 1/4 finaloe tapas, o nutrauktame sezone - jie užėmė vos 17-ąją vietą ir buvo pripažinti C lygos Mažosios taurės laimėtojais.

Naresta
Kiementas
Marius Tenikaitis 20 PTS 34 Šarūnas Putna
Marius Tenikaitis 10 REB 6 Šarūnas Putna
Remigijus Sugintas 5 AST 4 Šarūnas Putna
KOMENTARAI
Artūras Minevičius, „Naresta“

Pirmiausia - sveikinimai visai komandai ir ją palaikančiam kolektyvui! Džiaugiamės laimėję didžiausią komandų skaičių turinčią C lygą, kurioje visą sezoną kopėme kaip į kalną, kol galų gale pamatėme panoramą, kurios ir siekėme :)

Tai mūsų pirmasis tikrasis titulas, neskaitant tų „covidinių“. Dėkoju komandai už atsidavimą, kuri laikėsi kaip kumštis visą sezoną, ir tikrai nelengviausiu keliu nuėjo iki finalo, kur pusfinalyje jaunimas kovojęs iki paskutinės sekundės nepasidavė ir vos nesugadino savaitgalio veteranams (pagarba jiems).

Ačiū Sostinės krepšinio lygos vadovams už puikų organizavimą, teisėjams už kantrybę ir profesionalumą, ir bendrai visai sistemai, kuri puikiai funkcionuoja ne vieną sezoną.

Nors mūsų amžiaus vidurkis apie 40 ir kitais metais būsime dar vyresni, tikimės išsilaikyti šiame lygyje, ir siekti apginti titulą ir kitais metais.

Laurynas Putna, „Kiementas“

Džiaugiamės, kad komandos metraščiuose šių metų irašą spausdinsim sidabro raidėmis. Sezone netrūko bangų - sausį norėjome kabinti sportbačius ant vinies, o šį savaitgalį jau kabinomės medalius. Sugebėjome sau įsiteigti ir įrodyti, kad su dideliu noru ir koncentracija esame pajėgūs kovoti su visomis lygos komandomis.

Kalbėjom, kad finalo diena nenusisekė, nes nekartojome šeštadienio dienos ritualų - kas ne tuo maršrutu atvyko į rungtynes, kas laiku nenuėjo į tualetą ir panašiai, tas persikėlė ir į aikštelę. Žinoma, „Naresta“ labai rimtas varžovas, jų patirtis padarė savo ir nutraukė puikų mūsų žygį. Galbūt buvome ir kiek emociškai išsikrovę, nes jau nugalėjus „Danske“ bei „Teltonika“ džiaugsmas buvo milžiniškas.

Ačiū lygai, komandai bei varžovams už sezoną ir iki pasimatymo rudenį. Vietos kilti dar liko.

Giedraičiai, this is for you!

Trečiąją vietą iškovojo Arvydo Gronskio treniruojama „SKM-Gorilų“ ekipa mažajame finale 78:70 palaužusi „Teltonikos“ vyrus.

Jaunimas nuo pat pirmų dvikovos minučių griebė jautį už ragų, išsiveržė į priekį ir nė akimirkai neleido varžovams atsidurti priekyje.

Nors „Teltonikos“ vyrai bandė visus turimus ginklus, tačiau nė vienas jų neveikė, tad „SKM-Gorilų“ ekipa gana nesunkiai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę.

Įdomu tai, kad pastarąjį kartą jaunimo ekipa C lygoje medalius iškovojo dar 2015 m., kuomet finale žaidė „Vilniaus KM-97-II“ komanda.

Tuo tarpu SKM komandoms tai buvo apskritai pirmas medalis SKL organzuojamuose turnyruose.

Tuo tarpu „Teltonikos“ ekipai finalo ketverto turnyras yra tarsi blogas sapnas - jame Antano Šegždos vadovaujama ekipa prieš tai žaidė 2011 m. ir 2014 m. ir abu kartus užėmė ketvirtąsias vietas.

Tiesa, klubo istorijoje yra vienas bronzos medalis, tačiau jis nebuvo iškovotas, o atiteko „Teltonikai“ nutrauktame 2019-2020 m. sezone pagal karantino paskelbimo dieną buvusią padėtį turnyro rikiuotėje.

SKM-Gorilos
Teltonika
Paulius Velutis 22 PTS 23 Antanas Šegžda
Mindaugas Ralys 9 REB 6 Mantas Vanagas
Paulius Velutis 4 AST 4 Žilvinas Rubliauskas
KOMENTARAI
,
Mykolas Mankevičius, „Teltonika“

Bendrai vertinant šiuos metus - vasaros lygos 2 vieta, rudens taurės čempionai, Įmonių lygos čempionai, C lygos finalinis ketvertas - rašome teigiamą vertinimą.

Gaila, kad sezono pabaiga nepavyko, visgi kartėlio dėl to nejaučiame. Žvelgiant su kokia aptrupėjusia ir išretėjusia sudėtim atvykom į finalinį ketvertą - rezultatas dėsningas.

Gaila,kad leidome „Kiementui“ sužaisti fantastiškas varžybas, manau pusfinalyje buvo „Golden State Kiementas“. Tritaškiai 46% ir baudų metimai 27/31? Fantastika.

O antrą dieną prieš jaunuolius jau pritrūko kvapo. Džiaugiuos, kad kovojom iki paskutiniųjų, bet tiesiog gynyboj pritrūkom darbo, o puolime - meistriškumo.

Planuojam gerai pailsėti ir kitą sezoną grįžti su naujom emocijom. Iki kito sezono!

Šeštadienį vykusiuose pusfinaliuose nestigo įdomių momentų. Galingai dvikovą pradėjusi „Naresta“ greitai pasiuntė jaunimą į nokdauną (28:15), tačiau kovingieji A.Gronskio auklėtiniai nesudėjo ginklų.

Anaiptol, lemiamą kėlinuką pradėję turėdami 13 taškų deficitą (55:68) jaunieji SKM auklėtiniai sugebėjo pavyti varžovus ir būti per vieną metimą nuo finalo.

Likus žaisti tris sekundes SKM ekipa atsilko dviem taškais (83:85) ir turėjo teisę į lemiamą ataką.

Jaunimas puikiai įvykdė trenerio nurodymus, apgavo varžovus ir susikūrė progą metimui, tačiau Mindaugo Ralio tritaškis tikslo nepasiekė, o netrukus nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką „Narestos“ pergalę - 85:83.

Naresta
SKM-Gorilos
Marius Tenikaitis 22 PTS 29 Paulius Velutis
Otas Majeras 11 REB 5 Naglis Šadreika
Otas Majeras 6 AST 10 Paulius Velutis

Antrajame pusfinalyje viskas klostėsi pagal labai panašų scenarijų - nuo pat pirmų susitikimo minučių „Kiementas“ pabėgo į priekį, o antrojo ketvirčio viduryje Giedraičių miestelio atstovai net buvo įgijė dviženklę persvarą (50:38).

Tačiau „Teltonika“ sugebėjo rasti savyje jėgų ir parodžusi išskirtinį kovingumą sugebėjo atkurti rungtynėse intrigą.

Likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės A.Šegždos vadovaujama ekipa išlygino rezultatą (80:80), tad atrodė, jog reikia žengti dar vieną žingsnį ir mūšis bus laimėtas.

Tačiau prie sienos priremti „Kiemento“ krepšininkai laiku susiėmė, netrukus susigrąžino trapią persvarą ir drausmingiau sužaidę rungtynių pabaigą šventė pelnytą pergalę - 95:86.

Teltonika
Kiementas
Antanas Šegžda 17 PTS 30 Šarūnas Putna
Žilvinas Rubliauskas 13 REB 9 Karolis Staniokas
Ernestas Palskis 5 AST 6 Šarūnas Putna