„Nol Semkers-Oaks“ staigmena A.Makulavičiaus taurėje ir lengva „Oaks-Tirola“ pergalė A lygoje

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko vienerios rungtynės, o dar vienos buvo sužaistos Alekso Makulavičiaus taurės turnyre.

Būtent taurės akistatoje buvo užfiksuota nedidelė staigmena, kuomet svečiuose žaidusi ir žemesnį reitingą turėjusi „Nol Semkers-Oaks“ ekipa gana lengvai palaužė „Taupos“ kolektyvą.

Tuo tarpu A lygos akistatoje nepilna sudėtimi žaidęs „Lidl Lietuva“ (2-13) kolektyvas buvo priverstas pripažinti pastaruoju metu neblogą atkarpą žaidžiančios SK „Oaks-Tirola“ (7-7) ekipos pranašumą.

Dar praėjusių metų lapkritį „Taupos“ ekipa nepasigailėjo „nolsemkerių“ kuriuos savo aikštėje sutrypė net 36 taškų skirtumu (112:76).

Vis tik, per kelis mėnesius Karolis Kuliūnas padarė išvadas ir jau prieš kelias savaites vykusioje akistatoje parodė, kad „Nol Semkers-Oaks“ kolektyvas turi aštrius dantis, kuomet „Taupa“ buvo parklupdyta rezultatu 87:81.

Tad prieš pirmadienį vykusią A.Makulavičiaus taurės ketvirtfinalio akistatą abi komandos turėjo didžiulę motyvaciją pasiekti pergalę.

Dvikovos pradžioje atrodė, kad rungtynėms geriau pasiruošę aikštės šeimininkai, kurie susitikimo pradžioje puikiai žaidė tiek puolime, tiek gynyboje, o pirmojo kėlinuko pabaigoje mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (22:13).

Tačiau po trumpos pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom. Varžovų žaidimą perkandę ir išvadas gynyboje padarę „nolsemkeriai“ perėmė iniciatyvą ir dar pirmoje susitikimo dalyje atkūrė intrigą (33:34).

Atrodytų, kad toks varžovų akibrokštas turėjo išbudinti „Taupos“ vyrus, tačiau rungtynių kontrolės praradimas tik dar labiau palaužė aikštės šeimininkus, kurie trečiajame kėlinuke priminė savo paties šešėlį ir leido varžovams atitrūkti (45:51).

Lemiamame ketvirtyje savo sąlygas jau diktavo „Nol Semkers-Oaks“ vyrai, kurie puikiai tvarkėsi su varžovais gynyboje, išnaudojo susikurtas progas puolime ir gana greitai įgijo dviženklę persvarą (57:46).

Nors aikštės šeimininkai dar bandė gelbėtis, tačiau kieta varžovų gynyba ir tuščiais šoviniais (4/29 trit., 13,7%) šaudę snaiperiai neleido jiems net pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

Tuo tarpu šaltakraujišką žaidimą demonstravę „Nol Semkers-Oaks“ vyrai gana nesunkiai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bilietą į pusfinalį atnešusią pergalę rezultatu 69:58.

Taupa
Nol Semkers
Rokas Balbierius 17 PTS 17 Justas Šukelis
Karolis Ražukas 12 REB 11 Steponas Markus
Rokas Balbierius 2 AST 4 Rapolas Raižys
KOMENTARAI
,
Karolis Kuliūnas, „Nol Semkers-Oaks“

Žinojom, jog norint laimėti rungtynes turėsime žaisti labai fizišką ir gal ne patį gražiausią krepšinį žiūrovams.

Šias rungtynes laimėjome dėka puikios gynybos, o kalbant apie puolimą tai žaidėme disciplinuotą krepšinį neskaitant kelių žioplų klaidų, kurias galėčiau nurašyti nuovargiui.

Bet visa kita gavosi, pavyko pasinaudoti varžovų silpnom pusėm ir juos paversti taškais. Didžiausia pagarba Domantui ir Steponui, kurie dviese atstovėjo prieš vieną stipriausių A lygos priekinių linijų.

Tuo tarpu A lygos reguliariojo sezono akistata, kurioje susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Lidl Lietuva“ ir SK „Oaks-Tirola“ praėjo gerokai ramiau.

Be brolių bei dar kelių svarbių žaidėjų rungtyniavę aikštės šeimininkai pirmajame kėlinuke dar prešinosi varžovams (24:28), tačiau vėliau pradėjo nepataikyti, nespėti gynyboje ir dvikovos pusiaukelėje jau atsiliko dviženkle persvara (41:53).

Trečiajame kėlinuke „Lidl Lietuva“ ekipa dar buvo atkūrusi intrigą (51:57), bet netrukus „Oaks-Tirola“ vyrai įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų ir po kelių minučių jau mėgavosi triuškinama 15 taškų persvara (69:54).

Įgiję dviženklį pranašumą svečiai pradėjo rotuoti žaidėjus, tad „Lidl Lietuva“ ekipa kartas nuo karto priartėdavo, tačiau „ąžuolai“ neleido varžovams peržengti raudonos linijos, iki pat pagrindinio laiko pabaigos išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 97:84.

Tai buvo jau trečios laimėtos „ąžuolų“ rungtynės paeiliui, tuo tarpu „Lidl Lietuva“ išgyvena tikrą košmarą pralaimėdama jau 12 rungtynes iš eilės.

Lidl Lietuva
SK Oaks-Tirola
Svajūnas Matulėnas 16 PTS 19 Domantas Pikūnas
Deimantas Pavlovskis 7 REB 10 Vytautas Ubartas
Tomas Tradišauskas 4 AST 6 Domantas Pikūnas
KOMENTARAI
Valdas Paukštas , SK Oaks-Tirola

Kažkiek buvo nerimo prieš rungtynes, nes keletas žaidėjų negalėjo dalyvauti ir iki galo nebuvo aišku kokią sudėtį turėsim. Bet rungtynės gavosi lengvesnės nei tikėjausi.

Nedidelę persvarą turėjom visų rungtynių metu, bet perskubėjimas ir klaidos neleido tureti didesnės persvaros. Po pertraukos susidėliojom akcentus kur turim persvaras, išnaudojom jas ir ramiai užbaigėm rungtynes.

Sveikinimai komandai, vis daugiau atsiranda užtinkrintumo, tarpusavio supratimo ir kokybės žaidime, tas džiugina. O varžovams sėkmės ateityje.