„Oaks-Tirola“ užsitikrino vietą A.Makulavičiaus taurės finalo ketverte, „VILNIUS TECH“ galingai atsitiesė

Šią savaitę įvyko dvejos GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) stipriausios grupės rungtynės, po kurių paaiškėjo pirmoji Alekso Makulavičiaus taurės turnyro finalo ketverto dalyvė.

Ja tapo pirmąjį ratą be pralaimėjimų užbaigusi SK „Oaks-Tirola“ (6-0) ekipa, kuri trečiadienio vakarą palaužė „Vilniaus universiteto“ (3-2) ekipą ir tapo vienvalde A lgos lydere.

Dar vienos dėmesio vertos rungtynės vyko pirmadienio vakarą, kuomet antrojo rato kovas pradėjo „VILNIUS TECH“ (5-2) ir „Taupos“ (3-3) ekipos, o pergalę net 20 taškų skirtumu šventė studentų komanda.

Nors „Oaks-Tirola“ ekipa surinko ne pilną sudėtį, o sužaidus nepilną minutę traumą gavo starto penkete rungtynes pradėjęs snaiperis Ernestas Umbra, tačiau tai nepalaužė „ąžuolų“ kovinės dvasios.

Pirmajame kėlinuke svečiuose žaidę Valdo Paukšto auklėtiniai dar atrodė kiek sutrikę ir leido varžovams diktuoti žaidimo sąlygas (16:20), tačiau po trumpos pertraukėlės A lygos lyderiai atsakė atkarpa 21:9 po kurios dvikovos pusiaukelę pasitiko turėdami solidžią persvarą - 37:29.

Antroje susitikimo dalyje VU studentai atsigavo bei kibo varžovams į atlapus, tačiau svečių ekipa atsilaikė, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė jau šeštą pergalę iš eilės - 79:70.

Po šios dvikovos paaiškėjo, jog „Oaks-Tirola“ vyrai tapo stipriausia pirmojo rato ekipa A lygoje, o tai reiškia, jog „ąžuolai“ tapo pirmąją A.Makulavičiaus taurės finalo ketverto dalyve.

Pagal šio sezono taisykles likusios šešios komandos burtų kelių bus suskirstytos į poras, kur kovos dėl likusių trijų kelialapių į pusfinalį.

Įdomu tai, kad svarbiausiais pergalės kalviais tapo buvę Vilniaus universiteto studentai. Dar pernai VU garbę gynęs Kipras Davidonis pasižymėjo įmesdamas 18 taškų ir surinkdamas 22 naudingumo balus.

Tuo tarpu prieš tris metus kartu su „Vilniaus universiteto“ atstovais A lygos bronzą iškovojęs Domantas Pikūnas pridėjo 12 taškų ir 18 naudingumo balų.

Vilniaus universitetas
SK Oaks-Tirola
Tautvydas Rimkus 22 PTS 17 Kipras Davidonis
Dovydas Rimkus 9 REB 11 Redas Venclovas
Dovydas Rimkus 4 AST 5 Justas Maceikis

Lygiai prieš savaitę savo aikštėje žaidusi „VILNIUS TECH“ komanda patyrė triuškinamą pralaimėjimą prieš „Oaks-Tirola“ atstovus (73:96), tačiau panašu, jog šaltas dušas atgaivino Gintaro Šerkšno auklėtinius, kurie visą savo pyktį pirmadienį išliejo ant „Taupos“ vyrų.

Susitikimą geriau pradėjo Igno Pagalio treniojama „Taupos“ komanda, kuri sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą pranašumą (22:15).

Tačiau vėliau dar vienas fantastiškas rungtynes sužaidusio Igno Bilinsko vedamio aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo antrąjį kėlinuką rezultatu 25:10 ir įpusėjus dvikovai jau patys mėgavosi pirmaujančiųjų vaidmeniu (40:32).

Po didžiosios pertraukos „Taupa“ kurį laiką dar išliko rungtynėse ir alsavo varžovams į nugaras, tačiau lemiamame kėlinuke kur kas geresnį fiziškumą pademonstravę studentai sužaidė dar vieną puikią dešimties minučių atkarpą (24:13), pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę - 84:64.

Nors studentai kiek prasčiau už varžovus atakavo iš trijų taškų zonos, tačiau pataikė daugiau tritaškių, taikliau metė baudas bei dvitaškius ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių.

Be to, šioje dvikovoje G.Šerkšno auklėtiniai brangino kamuolį ir dvikovos metu suklydo vos 7 kartus.