Paaiškėjo A.Makulavičiaus taurės turnyro poros

Savaitės pradžioje įvyko dvejos GEALAN-Sostinės A lygos dvikovos po kurių paaiškėjo buvo pasiekta reguliariojo sezono pusiaukelė ir paaiškėjo visos Alekso Makulavičiaus taurės turnyro poros.

Pirmadienio vakarą ginklu surėmė savo aikštėje žaidusi stipriausios miesto lygos debiutantė „Lidl Lietuva“ (2-7) ekipa ir „Nol Semkers-Oaks“ (4-5) krepšininkai.

Nors aikštės šeimininkai buvo surinkę bene stipriausią savo sudėtį, tačiau „nolsemkeriai“ pademonstravo tvirtesnį charakterį, žymiai geresnį pataikymą iš toli ir dvikovos pabaigoje šventė pelnytą pergalę.

Svečiai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (30:20), o įpusėjus dvikovai mėgavosi solidžia 15 taškų persvara (47:32).

Po didžiosios pertraukos „Lidl Lietuva“ pakeitė gynybos sitemą, kuri leido neutralizuoti varžovų lyderius ir atkurti rungtynėse intrigą (49:58).

Vis tik, lemiamame kėlinuke „nol semkeriai“ vėl įvėlė varžovus į sau parankų „bėk ir mesk“ žaidimą, kurio dėka svečiai išsaugojo saugų atstumą ir nuaidėjus finaline sirenai šventė pergalę rezultatu 88:78.

Lidl Lietuva
Nol Semkers
Svajūnas Matulėnas 22 PTS 23 Andrej Tichonov
Kšyštof Lavrinovič 12 REB 13 Robertas Veličko
Domantas Bimba 4 AST 8 Rapolas Raižys

Pirmąjį reguliariojo sezono ratą užbaigė „LKA-Kario“ (3-6) ir SK „Oaks-Tirolos“ (4-5) komandų akistata, kurią rezultatu 76:65 laimėjo pastaroji ekipa.

Dvikovos pradžioje savo aikštėje žaidę kariai šovė į priekį, o sužaidus beveik tris minutes Karolio Bakanausko auklėtiniai pirmavo 12:1.

Vis tik, tai ne pirmas kartas, kuomet „ąžuolai“ prastai pradeda rungtynes, tad netrukus Valdo Paukšto vadovaujama ekipa pakilo ant kojų ir dar pirmajame kėlinuke ėmė alsuoti varžovams į nugaras (11:14).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus beveik visą likusį dvikovos laiką rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, o skirtumas tarp komandų retai kada kirto penkių taškų ribą.

Tad, kaip ir dera, viskas sprendėsi paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes kariai dar buvo priekyje 65:64, tačiau tuomet „ąžuolai“ sukūrė mažą stebuklą, rungtynes baigė neįtikėtinu spurtu 12:0 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse aikštės šeimininkams namų sienos visiškai nepadėjo, nes jie pataikė vos 3 tolimus metimus iš 22 bandymų (13,6%).

Tuo tarpu svečiai net ir ne stebuklingai atakuodami iš toli (9/34 trit., 26,4%) atsigriebė gana padoriu dvitaškių pataikymu (21/35 dvit., 60%), laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (39-37) ir žymiai didesniu rezultatyvių perdavimų kiekiu (21-15).