Penktąją Summer savaitę - įspūdingi rekordai ir anksčiau laiko užsitikrinti medaliai

Šią savaitę įsibėgėjo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo Summer čempionato antro etapo kovos, kuriose ir paaiškės keturių pajėgumo grupių prizininkai.

Pirmadienio vakarą buvo sužaisti du susitikimai, kuriuose varžėsi I diviziono B grupės ekipos.

Pirmojoje dvikovoje ginklus surėmė turbūt gausiausią sudėtį šią vasarą surinkusi „Tirola Basketball“ (1-0) ekipa ir vos penkis krepšininkus delegavusi „Vilko Brolija“ (0-1), kuri daugelį nustebino savo puikiu pasirodymu čempionato starte.

Susitikimą geriau pradėjo „Tirola Basketball“ atstovai, kurie sužaidus kiek mažiau nei pusantros minutės pasiuntė varžovus į nokdauną - 9:0, o kėlinuko viduryje vis dar spardė gulinčiu varžovus - 20:6.

Vis tik, tuomet vilkai pakilo ant kojų, iššiepė dantis ir laimėję kelių minučių atkarpą rezultatu 14:0 sugebėjo išlyginti rungtynių rezultatą - 20:20!

Tačiau, kaip parodė vėlesni įvykiai, tai buvo viskas, ką „Vilko Brolijos“ penketukui pavyko padaryti pirmadienio vakarą.

Greitai atsitokėję „vežėjai“ beregint susigrąžino turėtą persvarą, po spurto antrajame kėlinuke pabėgo į priekį ir antroje dvikovos dalyje jau mėgavosi krepšiniu jausdami, jog turi tiesiog per didelį pranašumą.

Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą „Tirola Basketball“ pergalę rezultatu 113:89 ir beveik užtikrino logistikos kompanijos atstovams vieną iš trijų medalių komplektų.

Įdomu tai, kad čempionato starte „Vilko Brolija“ taip pat patyrė triuškinamą nesėkmę, kuomet 56:96 nusileido „Kažkas bus“ ekipai, tačiau vėliau Igno Vilkelio auklėtiniai įsivažiavo ir buvo per plauką nuo patekimo į stipriausiąją grupę.

Tad reikia tikėtis, kad per likusias dvejas rungtynes „Vilko Brolijos“ atstovai dar patriušmaus ir sukurs intrigą kovoje dėl Summer‘C medalių.

Tirola Basketball
Vilko Brolija
Julius Kubertavičius 30 PTS 35 Elonas Pokanevič
Julius Kubertavičius 11 REB 11 Arnoldas Vabalas
Laurynas Andriuškevičius 6 AST 5 Adas Papartis

Gerokai įdomiau klostėsi antrosios pirmadienio rungtynėse, kuriose „Žalgiris 1410“ (1-0) vyrai pateikė staigmeną palauždami čempionato starte viena iš visos vasaros lygos favoričių laikytą „PiRENT“ (0-1) komandą ir iškovodami pirmąją pergalę Summer pirmenybėse.

Beveik visą rungtynių laiką aikštėje vyko įdomi ir permaininga kova. Pirmojoje susitikimo dalyje priekyje buvo tai viena, tai kita komanda, tačiau didžiausias skirtumas tarp jų retai kada viršyjo 5 taškų ribą.

Pirmoji solidesnę persvarą įgijo „Žalgiris 1410“ ekipa, kuri antro kėlinuko pabaigoje sužaidė sėkmingą kelių minučių atkarpą ir atitrūko (39:30).

Nors toks akibrokštas išjudino „PiRENT“ vyrus, kurie kėlinuką baigė atkarpa 9:1 ir dvikovos pusiaukelėje beveik atstatė pusiausvyrą (39:40), tačiau panašu, kad kraujo skonis leido „žalgiriečiams“ įgyti pasitikėjimą savo jėgomis.

Todėl nereikėtų stebėtis, jog po didžiosios pertraukos „Žalgiris 1410“ žaidė taip, tarsi nuoširdžiai tikėtų pergale - kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro, metė sudėtingus metimus ir negailėjo savęs gynyboje.

Tuo tarpu „PiRENT“ atstovai toliau priminė savo pačių šešėlį, kuomet pramesdavo iš pirmo žvilgsnio paprastus metimus, o gynyboje dažniau skėsčiojo rankomis po rezultatyvių varžovų reidų, nei džiaugdavosi apgynę savo krepšio prieigas.

Tad nepaisydami jokių autoritetų „Žalgirio 1410“ vyrai gana ramiai kontroliavo rungtynes, sugebėjo išsaugoti įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmą pergalę Summer pirmenybėse - 76:67.

PiRENT
Žalgiris 1410
Redas Venclovas 17 PTS 19 Evaldas Bagdžius
Mantas Montvila 8 REB 12 Matas Jonuška
Mantas Montvila 5 AST 4 Andrius Plytnikas

Žiūrint iš pirmo žvilgsnio antradienio vakaras buvo pats neįdomiausias per visą šių metų Summer čempionatą, nes abejos dvikovos pasibaigė didžiuliu taškų skirtumu.

Visgi net ir tokiose akistatose intrigos buvo, nes abejose rungtynėse buvo kėsinamasi į naujus SKL visų laikų rekordus, o vienoje akistatoje jis galiausiai buvo pasiektas!

Kuomet 2016 metų vasarį „LEU-Šviesos“ garbę tuomet gynęs Gediminas Povilauskas akistatoje su „Legionu“ atkovojo 41 atšokusį kamuolį atrodė, jog šis rekordas yra sunkiai pakartojamas ir daugiau nei 7 metus niekas dorai net nepriartėjo prie šio pasiekimo.

Visgi, sportininkų tarpe yra posakis, kad: „visi rekordai yra pasiekiami tam, kad kažkas juos pagerintų“, o būtent taip atsitiko vakar, kuomet Domantas Jasionis užbrėžė naują ribą kažkam, kas norės būti įrašytas į SKL istorijos metraščius.

Akistatoje su „Sezono“ (0-1) ekipa „Ginklanešių“ (1-0) garbę gynęs aukštaūgis jau per pirmus du kėlinukus atkovojo net 24 atšokusius kamuolius, po trijų ketvirčių savo sąskaitoje turėjo 40 ir jau lemiamo kėlinuko pražioje pasiekė naują visų laikų SKL rekordą.

Per likusį dvikovos laiką D.Jasionis pernelyg nesiplėšė, tačiau vis tiek paskutinę dvikovos sekundę sugebėjo atkovoti 50-ą atšokusį kamuolį ir nubrėžti naują ribą rekordų knygose.

Įdomu tai, kad kaip ir prieš 7 metus kuomet G.Povilauskas buvo atkovojęs sunkiai protu suvokiamą kamuolių kiekį, taip ir dabar naujas rekordininkas baigė rungtynes surinkęs trigubą dublį.

Beje, šias rungtynes rezultatu 110:56 laimėjo rekordininko vedama „Ginklanešių“ komanda, kuri antrojo etapo starte įveikė „Sezono“ atstovus ir beveik užsitikrino vieną iš trijų Summer‘E medalių komplektų.

Ginklanešiai
Sezonas
Tomas Išaras 28 PTS 22 Nikita Ananjev
Domantas Jasionis 50 REB 10 Vidmantas Turskis
Domantas Jasionis 12 AST 8 Nikita Ananjev

Antrojoje antradienio akistatose, kurioje „Vilko Brolija-2“ (1-0) rezultatu 122:78 įveikė be lyderio žaidusią „Marijampolio“ (0-1) ekipą taip pat buvo kėsintasi į SKL visų laikų rekordą, vis tik buvo apsiribota ties geriausiais šio sezono Summer pasiekimais.

Įpusėjus dvikovai „Vilko Brolijos“ dubleriai buvo įmetę net 17 tritaškių metimų, tad atrodė, jog per likusias dvidešimt minučių tikrai įmes dar 9 ir taip pasieks naują SKL rekordą.

Visgi, po didžiosios pertraukos „vilkai“ iš toli atakavo gerokai rečiau, be to tą darė ne taip taikliai, o kadangi taškus sekėsi rinkti atakuojant iš arti sekėsi ne ką prasčiau, tai greitai tapo aišku, jog laikas dar vienam rekordui dar neatėjo.

Įdomu tai, kad tuščiomis „Vilko Brolijos-2“ krepšininkai aikštės vis tiek nepaliko, nes įmetę 122 taškus ir atlikę 37 rezultatyvius perdavimus jie pasiekė naujus šio Summer čempionato rekordus.

BC Marijampolis
Vilko Brolija-2
Valerij Rybak 23 PTS 23 Povilas Vilkas
Tautvydas Rimgaila 19 REB 12 Mantas Bielinskas
Valerij Rybak 8 AST 7 Edvinas Urkis

Po rekordinio antradienio trečiadienį, galima sakyti, buvo štilis, nes abejos rungtynės pasibaigė dideliais skirtumais, bet be didesnių išskirtinumų.

Tiesa, pačios dvikovos viena nuo kitos, skyrėsi lyg diena ir naktis. Pirmojoje akistatoje grūmėsi stipriausio Summer diviziono stipresnė grupė, o joje dėl įskaitinių taškų kovojo SK „Nemenčinės“ (1-0) ir „Alaus bokšto“ (0-1) atstovai.

Nors nemenčiniškiai geriau pradėjo dvikovą, tačiau jau antrajame kėlinuke, dėl traumos, prarado savo lyderį Ernest Naruševičių, tad atrodė, jog talentingasis „Alaus bokšto“ jaunimas pasinaudos proga pasiekti pergale.

Vis tik, viskas buvo atvirkščiai. Išskirtinį kovingumą parodę „Nemenčinės“ krepšininkai ne tik sugebėjo išlaikyti iniciatyvą savo rankose, bet ir sužaidę nepriekaištingą lemiamą kėlinuką įgijo solidžią persvarą bei šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 87:71.

Nors svečiai iš Nemenčinės iš toli metė vos 31,2% (10/32 trit.) taiklumu ir pataikė tik tis baudas (3/4 baud.), tačiau triuškinama persvara (61-40) laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir atliko dvigubai daugiau (18-9) rezultatyvių perdavimų nei varžovai.

BC Alaus bokštas
SK Nemenčinė
Augustinas Krūminis 23 PTS 24 Titas Klevinskas
Rokas Šivickas 8 REB 14 Deividas Markauskas
Linas Savickas 3 AST 5 Daniel Bojarun

Kitose trečiadienio rungtynėse ne į savo lygį antrame varžybų etape patekę „Ginklanešiai“ (2-0) šventė antrą triuškinamą pergalę per dvi dienas, kuomet 101:69 palaužė „Experienced“ (0-2) vyrus ir tapo pirmąja komanda oficialiai užsitikrinusia Summer čempionato medalį.

Antrą dieną paeiliui žaidę „Ginklanešiai“ galingai pradėjo rungtynes (13:1), tačiau netrukus „patyrę“ atsakė tuo pačiu ir sužaidus kiek mažiau nei penkias su puse minutės komandas skyrė vos vienas taškas (13:12).

Visgi, toks „Experienced“ išsišokimas buvo išmti iš taisyklės. Netrukus „Ginklanešiai“ dar kartą įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų ir per likusią rungtynių dalį neleido jiems net pagalvoti apie pergalę.

Įdomu tai, jog šioje dvikovoje pasižymėjo visi aštuoni aikštėje pasirodę „Ginklanešių“ žaidėjai ir tik vienas jų nesurinko dviženklio naudingumo balų skaičiaus.

Experienced
Irmantas Čičiurka 19 PTS 18 Tomas Biekša
Mažvydas Žilionis 9 REB 19 Domantas Jasionis
Paulius Kapšys 2 AST 8 Karolis Kuliūnas

Pernelyg didele intriga nepasižymėjo ir ketvirtadienio akistatos. Pirmojoje susitiko stipriausioje I diviziono grupėje besivaržančios „Kažkas bus“ (1-0) ir „Rybvaldos“ (0-1) komandos, o pergalę rezultatu 106:80 šventė pirmoji ekipa.

Nors Vaido Petrulionio vadovaujama ekipa kelios valandos prieš rungtynes dorai nežinojo ar surinks penkis krepšininkus, vis tik surinko visus septynis, o jų pilnai pakako tam, kad vieni iš turnyro favoritų pasiektų lengvą pergalę.

Sužaidus 10 minučių „Kažkas bus“ turėjo dviženklį pranašumą (29:14), o įpusėjus dvikovai V.Petrulionio auklėtiniai jau triuškino varžovus (61:35).

Po didžiosios pertraukos abi komandos žaidė daugiau savo malonumui, tad skirtumas augo lėtesniais tempais, o lemiamame kėlinuke „Rybvalda“ net kiek apkarpė turėtą deficitą.

Kelią pergalės link „Kažkas bus“ vyrai nusitiesė pataikę net 74,4% dvitaškių metimų (32/43 dvit.), o tai - naujas šio Summer čempionato rekordas.

Be to, vieni iš čempionato favoritų daugiau nei įtikinama persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (54-31).

Kažkas bus
Rybvalda
Paulius Borkys 20 PTS 15 Povilas Gancevičius
Matas Mankevičius 10 REB 8 Justas Tilvikas
Ernestas Palskis 9 AST 8 Vilius Bauras

Antrosiose ketvirtadienio vakaro rungtynėse „Navalnica“ (2-0) be didesnio vargo 80:37 patiesė „Sezono“ (0-2) atstovus ir užsitikrino mažiausiai antrąją vietą Summer‘E taurėje.

Dvikovos pradžioje „Sezonas“ dar bandė kabinti į rungtynes, tačiau trečiajame kėlinuke „Navalnicos“ ekipa įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 22:6 ir pasiuntė varžovus į nokdauną (53:27).

Lemiamame kėlinuke „Sezono“ vyrai toliau atrodė blankiai tiek puolime, tiek gynyboje, tad tuo pasinaudoję jų varžovai dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė mažiausia sidabro medalį jiems užtikrinusią pergalę.

Sezonas
Navalnica
Titas Kakštys 11 PTS 17 Aleksandr Strelchik
Nikita Ananjev 11 REB 12 Aliaksei Adamovich
Gytis Grachauskas 3 AST 4 Dzmitry Staravoitau

SAVAITĖS MVP

Turbūt labai nenustebinsime pasakydami, jog penktosios Summer čempionato savaitės MVP titulą iškovoja „Ginklanešių“ lyderis Domantas Jasionis, kuris per dvejas rungtynes vidutiniškai pelnė po 22 taškus, atkovojo po 34,5 atšokusio kamuolio, atliko po 6,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 57,5 naudingumo balo.