Pirmadienį - tikrasis „Ferimstos“ veidas ir vėl nuo „Lidl Lietuva“ nusisukusi sėkmė

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje vyko trejos rungtynės, kuriose netrūko įdomių rezultatų.

Antrąją nesėkmę paeiliui patyrė pirmojo rato nugalėtojais tapę „Vėl Tie Patys“ (8-3) vyrai, antrą kartą paeiliui paskutinėmis rungtynių minutėmis pralaimėjo „Lidl Lietuva“ (2-9) atstovai, tuo tarpu „Nol Semkers-Oaks“ (5-5) ekipa palaužė „Vilniaus kolegijos“ (2-8) studentus ir šventė jau trečią pergalę paeiliui.

Labiausiai intriguojanti vakaro akistata vyko NBA Basketball School arenoje, kur susigrūmė stipriausia pirmojo rato ekipa „Vėl Tie Patys“ ir čempionato favoritės statuso vis dar neprarandanti SK „Ferimstos“ (5-5) komanda.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo savo aikštėje žaidę „Vėl Tie Patys“ krepšininkai, kurie demonstravo sau budingą greitą, rezultatyvų žaidimą ir per pirmas dešimt minučių susikrovė dviženklį pranašumą (26:15).

Visgi, trumpos pertraukėlės metu svečių treneris Edvinas Justa savo auklėtiniams davė beržinės košės už jų požiūrį į darbą gynyboje ir tai davė vaisių.

Antrajame kėlinuke „Ferimsta“ ne tik drausmingiau puolė, bet ir žymiai daugiau dėmesio skyrė savojo krepšio prieigų gynybai, o šie pokyčiai leido svečiams ne tik perimti iniciatyvą, bet ir dvikovos pusiaukelėje atkurti intrigą (43:44).

Po didžiosios pertraukos aikštėje vyko apylygė kova, nors rungtynių kontrolė jau priklausė E.Justos auklėtiniams.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamame kėlinuke, kuomet aikštės šeimininkai sužaidė keletą prastų minučių puolime, tuo tarpu aukštesnę pavarą įjungę „Ferimstos“ vyrai atitrūko ir susikrovė dviženklį pranašumą.

Pabėgę į priekį svečiai jau nebesidairė atgal, gana lengvai apsigynė nuo skubotus sprendimus priimdavusių varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 95:81.

Įdomu tai, jog jau po kelių savaičių šios komandos susitiks Alekso Makulavičiaus taurės ketvirtfinalyje, kur iš vienų rungtynių paaiškės, kuri ekipa yra labiau verta bilieto į finalo ketvertą.

Gerbiamieji
SK Ferimsta
Robert Subotkevič 29 PTS 28 Edvinas Ruzgas
Tautvydas Pipiras 10 REB 17 Ignas Juškevičius
Dominykas Zupkauskas 10 AST 13 Andrius Gaidys
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas , SK Ferimsta

Pirmą ratą prisidarėm reikalų, kuriuos teks tvarkyti antram rate. Todėl pergalė prieš būsimus čempionus, po trijų savaičių pertraukos ne tik labai skani, tačiau ir svarbi.

Pavyko pačiupinėti taurės varžovą, paieškoti jo silpnų vietų ir tuo pačiu prasimankštinti savus kaulus. Didelė pagarba Bendziai, Juškei, Ruzgui ir Andriukui atlaikius didelį krūvį ir žaidusiems beveik be keitimų. Lengvo recoverio - nepamirškit, kad niekas taip gerai neatstato kaip bokalas alaus.

Dar vieną karčią piliulę vakar prarijo „Lidl Lietuva“ kolektyvas dvikovoje savo aikštėje nusileidęs „Taupos“ (7-4) vyrams ir patyręs jau aštuntą pralaimėjimą paeiliui.

Nuo pat pirmų minučių aikštės šeimininkai demonstravo gražų, komandinį ir tikrai kokybišką krepšinį, o tai leido „Lidl Lietuva“ atstovams didžiąją dvikovos dalį tvirtai laikyti rungtynių vairą savo rankose.

Iki pat lemiamo kėlinuko pabaigos „LavTwins“ brolių vedama ekipa net nelabai žinojo, ką reiškia būti besivejančiųjų vaidmenyje.

Visgi, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes „Taupos“ ekipa ne tik pavijo varžovus (67:67), bet ir dvikovą pabaigusi įspūdingu spurtu 8:0 šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę - 75:67.

Įdomu tai, kad lygiai prieš savaitę „Lidl Lietuva“ garbingai kovėsi su turnyro lentelės lydere „Vilniaus universiteto“ ekipa ir pralaimėjo jai tik dėl itin nesėkmingai sužaisto ketvirtojo kėlinuko, tad antra, kone identiška nesėkmė iš eilės, turėjo tapti tarsi druska ant dar neužgijusios žaizdos.

Lidl Lietuva
Taupa
Darjuš Lavrinovič 17 PTS 20 Rokas Balbierius
Darjuš Lavrinovič 9 REB 12 Karolis Ražukas
Tomas Tradišauskas 6 AST 3 Simonas Lekys

Lengviausią pergalę pirmadienio vakarą šventė „Nol Semkers-Oaks“ kolektyvas dvikovoje savo aikštėje rezultatu 113:92 palaužęs „Vilniaus kolegijos“ studentus.

Pirmoje susitikimo dalyje abi ekipos žengė koja kojon, o įpusėjus rungtynėms svečiai net buvo priekyje (49:47).

Tačiau, kaip šiame sezone gana dažnai nutinka, po didžiosios pertraukos studentai pritrūko jėgų, o tai atsiliepė tiek jų gynybai, tiek metimų taiklumui.

Tad varžovų silpnybes išnaudoję aikštės šeimininkai tiesiog pasiuto puolime, per antrąją dvikovos dalį pelnė net 66 (!) taškus, o tai leido ne tik perimti iniciatyvą, bet ir įgijus triuškinamą pranašumą dvikovos pabaigoje švęsti lengvą pergalę.

Nol Semkers
Vilniaus kolegija
Rokas Grėbliūnas 24 PTS 15 Povilas Gancevičius
Robertas Veličko 10 REB 9 Mantas Mažeika
Justas Šukelis 9 AST 5 Mantas Mažeika