Pirmoji "Lėtų ir įsiutusių" pergalė ir dar viena rekordinė "Riešės" dublerių dvikova

Antradienio vakarą įvyko dvejos GEALAN-SKL organizuojamo SUMMER čempionato akistatos, kuriose kovėsi B ir C divizionų ekipos. Silpnesnės grupės komandų dvikovoje triumfavo "Lėtų ir įsiutusių" kolektyvas šventęs pirmąją pergalę vasaros pirmenybėse, tuo tarpu stipresniųjų pusėje "Riešės" dubleriai nepasigailėjo "Black Salami" jaunimo.

Prieš keletą savaičių SK "Nemenčinės" (0-1) ekipa buvo įveikusi "Lėtus ir įsiutusius" (1-0), tačiau antrajame varžybų etape B ir C divizionų dalyvėms viską reikia įrodinėti iš naujo.

Dvikovos pradžia sėkmingiau susiklostė svečiams iš Nemenčinės, kurie žaidė protingą, deriniais paremtą žaidimą ir pamažu tolo nuo varžovų, kol antrojo ketvirčio viduryje susikrovė didžiausią rungtynėse 15 taškų persvarą (41:26).

Vis tik, atotrūkę į priekį "Nemenčinės" krepšininkai kiek stabtelėjo ir kaip parodė vėlesni įvykiai tai - buvo didžiausia jų klaida.

Varžovų atsipalaidavimu pasinaudoję "Lėti ir įsiutę" pelnė keletą lengvų taškų, atgavo pasitikėjimą savo jėgomis ir lyg iš natų sužaidę trečiąjį kėlinuką apkarpė turėtą deficitą iki keturių taškų (56:60).

Nors toks šaltas dušas turėjo pabudinti "Nemenčinės" krepšininkus, tačiau lemiamame ketvirtyje jie vis dar priminė savo pačių šešėlį, tad "Lėti ir įsiutę" sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir patys įgyti apčiuipiamą 6 taškų pranašumą (71:65).

Prie sienos priremta "Nemenčinės" ekipa atsigavo ir pagrindio laiko pabaigoje surengusi galingą spurtą (11:5) sugebėjo išplėšti pratęsimą (76:76).

Nors papildomų penkių minučių atkarpą geriau pradėjo "Nemenčinės" atstovai (81:76), tačiau vėliau jie vėl stabtelėjo, o tuo pasinaudojusi "Lėtų ir įsiutusių" ekipa parodė išskirtinį charakterį, atsitiesė ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė labai ilgai lauktą pergalę rezultatu 93:88.

"Lėti ir įsiutę": Artur Biriulin 36, Nikita Arkušin (10 atk.kam.) 22, Mindaugas Dūda 15.

"Nemenčinė": Rytis Žarkauskas (11 atk.kam., 31 naud.balas) 29, Julius Plytnykas (16 atk.kam., 34 naud.balai) 26.

Beje, rungtynių didvyriu tapęs nugalėtojų komandos gynėjas A.Biriulin pasiekė tris karjeros rekordus: perimtų kamuolių (4), blokuotų metimų (1) ir išprovokuotų pražangų (9). Dar du asmeninius rekordus pagerino jo kolega N.Arkušin atlikęs daugiausiai rezultatyvių perdavimų (4) ir blokavęs daugiausiai metimų (2).

O štai antrosiose vakaro rungtynėse intriga nė nekvepėjo. Tiksliau, ji laikėsi vos 20 min., būtent tiek, kiek varžovams dažniausiai malonės suteikia "Riešės" klubo komandos.

Susitikimo pradžioje "Black Salami" jaunimas rodė dantis, kovojo dėl kiekvieno kamuolio ir tik dėl patirties stokos buvo priversti alsuoti varžovams į nugaras.

Vis tik, po didžiosios pertraukos "Riešės-2" ekipa įjungė aukštesnę pavarą ir trečiąjį kėlinuką pradėjusi įspūdingu spurtu 9:0 beregint pastatė ambicinguosius varžovus į vietą (56:37).

Į nokdauną pasiųstas jaunimas pakilo ant kojų, tačiau deramai kovos tęsti nebesugebėjo, tad apsukų nemažinę "Riešės" dubleriai antroje susitikimo dalyje pelnė net 91 (!) tašką ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 138:77.

Šioje dvikovoje "Riešės-2" ekipa pakartojo KK "Riešei" priklausantį per kėlinuką pelnytų taškų (50) rekordą, taip pat pagerino SUMMER B grupės rezultatyvumo (138) rekordą ir pasiekė naują SUMMER čempionato komandinių naudingumo balų rekordą (207).

Nugalėtojų komandos vadovas Ervinas Stankevič davė trumpą komentarą, kuriame negailėjo komplimentų jaunimo ekipai: "Iš tikrųjų tiek pirmose, tiek antrose rungtynėse prieš "Black Salami" ekipą, sunkai įsivažiavom, nors šįkart puikiai žinojome, kad šiame etape kiekviena pergalė svarbi kaip oras ir negali pralaimėt."

"Taigi šią dvikovą irgi prastokai pradėjom bei užtrukom kol išsijudinom. Gal sutrukdė tai, kad rotacijos daug nebuvo, bet jau vėliau kaip "užsikūrėm" tai kaip bėgom taip ir nubėgom."

"O šiaip jaunimas, šaunuoliai, yra vienas kitas neblogas žaidėjas, tegu tobulėja, nusiima psichologinį stresą ir ateityje tikrai pasieks gražių pergalių."

"Riešė-2": Deimantas Pavlovskis (11 atk.kam., 8 rez.perd., 51 naud.balas) 42, Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas (12 atk.kam., 5 rez.perd., 43 naud.balai) 37, Rokas Balbierius (9 rez.perd., 36 naud.balai) 24.

"Black Salami": Titas Januševičius (4/22 trit.) 36, Daniel Baslyk (12 atk.kam.) 16.

Įdomu tai, kad jaunimo komandos lyderis T.Januševičius išmetė net 41% (41/100) komandos metimų. Tiesa, tą darė ne visai sėkmingai krepšį "iš žaidimo" atakuodamas kukliu 36,5% (15/41) taiklumu.