Praėjusio sezono finalo pakartojime - triuškinama čempionų pergalė

Trečiadienio vakarą Vilniaus universiteto sporto salėje vyko praėjusio Sostinės A lygos sezono finalo pakartojimas, kuomet susikovė savo aikštėje žaidusi VU (3-1) studentų ekipa ir SK „Ferimstos“ (2-4) kolektyvas.

Nors į salę susirinkę žiūrovai tikėjosi išvysti tikrą krepšinio desertą, tačiau jau nuo pat pirmų minučių tapo aišku, jog ši dvikova tebus tik formalumas. Viso to priežastis - itin trumpas svečių atsarginių suolelis, kurio nešildė visa eilė pagrindinių Stasio Kurmino ekipos žaidėjų.

Pirmajame kėlinuke „Ferimstos“ vyrai dar bandė gainiotis studentus gynyboje ir bandė lėtinti žaidimo tempą puolime, taip tarsi bandydami taupyti jėgas.

Gudri taktika leido ilgą laiką išlikti kovoje, nes sužaidus dešimt minučių VU turėjo kuklią šešių taškų persvarą (20:14), o dvikovos pusiaukelėje Rimanto Kaminsko auklėtiniai pirmavo sąlyginai nedidele 10 taškų persvara (45:35).

Vis tik turint mažą rotaciją anksčiau ar vėliau pavargsi, o būtent tai atsitiko po didžiosios pertraukos, kuomet apsukų nemažinę sudentai pamažu ėmė tolti nuo varžovų, o trečiojo ketvirčio pabaigoje jau mėgavosi triuškinama persvara (71:46).

Lemiamame kėlinuke intrigos jau nebuvo, tačiau atmosfera aikštėje buvo įkaitusi ir tai vienoje, tai kitoje aikštės pusėje vis buvo jaučiamos emocijų kibirkštys lekiančios nuo senų, nesuvestų sąskaitų, likučių.

Rungtynes „Vilniaus universiteto“ atstovai laimėjo daugiau nei įtikinama persvara rezultatu 92:63 ir iškovojo jau trečią pergalę paeiliui prieš „stogdengių“ komandą.

Visgi, vertinant visą šių dviejų legendinių komandų istoriją kol kas akivaizdų pranašumą turi „Ferimstos“ kolektyvas 11-7.