Šeštąją kovų savaitę - pirmieji „Summer“ čempionai, likusios intrigos ir nesiliaujantys rekordai

Šeštąją GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer čempionato savaitę buvo sužaistos dar aštuonerios rungtynės, kuriose paaiškėjo pirmieji vasaros lygos aukso medalių savininkai.

Savaitė prasidėjo nuo itin karštos akistatos, kurioje dėl itin svarbaus įskaitinio taško kovojo stipriausioje, I diviziono A grupėje, kovojančios „Rybvaldos“ (0-2) ir „BC Alaus bokšto“ (1-1) ekipos.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo po šešių metų pertraukos atgimusi „Rybvaldos“ komanda, kuri pirmoje dvikovos dalyje pademontravo monstrišką puolimą ir įpusėjus dvikovai pirmavo (52:41).

Vis tik, po didžiosios pertraukos „Alaus bokšto“ jaunimas pradėjo galingu spurtu 13:0, o visą trečią kėlinuką laimėjo rezultatu 18:7, tad likus žaisti dešimt minučių rezultatas buvo lygus 59:59.

Lemiamame ketvirtyje jau vyko įdomi dviejų lygiaverčių varžovų akistata, o drama virė iki pat pagrindinio laiko pabaigos.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „Alaus bokštas“ pirmavo 70:67, o „Rybvalda“ dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito ir traumų liko vos su keturiais žaidėjais.

Visgi Justo Tilviko ir Juozo Naudužo pastangomis per kelias artimiausias atakas „rybvaldiečiai“ sugebėjo sukurti mažą stebuklą ir išsiveržti į priekį (71:70).

Prie sienos priremti „Alaus bokšto“ atstovai likus žaisti 10 sek. nėrė į lemiamą ataką ir du kartus prametė iš po krepšio, tačiau „Rybvalda“ nesugebėjo atsikovoti kamuolio, o tą padaręs jaunimas išprovokavo varžovų pražangą ir po Roko Šivicko dviejų baudos metimų vėl atsidūrė priekyje (72:71).

Per likusį susitikimo laiką „Rybvalda“ dar turėjo progą persverti rezultatą, tačiau Juozo Naudužo dvitaškis skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė „Alaus bokšto“ pergalę.

Rybvalda
BC Alaus bokštas
Juozas Naudužas 20 PTS 19 Augustinas Krūminis
Justas Tilvikas 16 REB 10 Martynas Normantas
Ugnius Stulginskas 5 AST 3 Jurgis Terleckas

Antrosiose pirmadienio rungtynėse susigrūmė „Kažkas bus“ (2-0) ir SK „Nemenčinės“ komanda, o pergalę rezultatu 78:60 šventė pirmoji ekipa.

Šioje dvikovoje „Kažkas bus“ turėjo visus pagrindiniu žaidėjus, tuo tarpu svečiai iš Nemenčinės žaidė be dviejų savo naudingiausių krepšininkų, tad nieko nuostabaus, jog dar pirmajame kėlinuke ėmė ryškėtis skirtumas tarp komandų.

Sužaidus dešimt minučių „Kažkas bus“ turėjo devynių (24:15), o dvikovos pusiaukelėje net devyniolikos taškų persvarą (52:33).

Po didžiosios pertraukos dvikovos favoritai kiek sumažino apsukas, tačiau tai rungtynių scenarijos nė kiek nepakeitė, tad viską, ką „Nemenčinės“ atstovams pavyko padaryti, tai nesileisti sutriuškinamiems ir išsaugoti teorines viltis iškovoti Summer‘B čempionų titulą.

SK Nemenčinė
Kažkas bus
Titas Dabriega 22 PTS 29 Kristupas Surgėlas
Vytenis Šleiteris 8 REB 15 Kristupas Surgėlas
Dovydas Tamošaitis 3 AST 9 Viktoras Azarkovas

Prieš lemiamą turą situacija A grupėje yra ganėtinai įdomi. Didžiausius šansus iškovoti Summer‘B nugalėtojų titulą turi „Kažkas bus“ ekipa, kuri gali sau leisti net pralaimėti „Alaus bokšto“ jaunimui, nes pastarasis norėdamas iškovoti auksą turi įveikti varžovus bent 17 taškų skirtumu.

Tiesa, jei paskutiniajame ture „Nemenčinė“ pralaimi „Alaus bokšto“ ekipai pakanktų tiesiog pergalės prieš „Kažkas bus“ atstovus.

Tuo tarpu sulig šia nesėkme „Nemenčinės“ atstovams užsivėrė durys link čempionų sosto, tačiau jie turi didžiausius šansus iškovoti sidabro medalius. Tam jiems reikia įveikti „Rybvaldą“ ir tikėtis palankaus rezultato kitose A grupės rungtynėse.

Nors II diviziono C grupė finišuos tik kitą savaitę, tačiau jos, o tuo pačiu ir Summer‘D nugalėtojai paaiškėjo jau antradienio vakarą.

Jais tapo „BuzzerBeaterio“ (2-0) garbę ginantys jaunuoliai, kurie antrosiose antrojo etapo rungtynėse rezultatu 82:64 palaužė „Vilko Brolija-2“ (1-1) ir nepriklausomai nuo trečiųjų rungtynių baigties iškovojo čempionų titulą.

Pirmoje dvikovos dalyje abi komandos dar žengė koja kojon, tačiau po didžiosios pertraukos Adomo Kavaliausko vadovaujamas jaunimas įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

Kitą savaitę „BuzzerBeater“ ekipa žais su „Marijampolio“ vyrais, tačiau juos lenkia dvejomis pergalėmis, o prieš komandas, galinčias pavyti taškais jaunimas turi tarpusavio pranašumą.

Tad A.Kavaliausko draugai nebus tie, kurie pirmieji užsikabino medalius, tačiau tapo pirmaisiais, kurie juos užsitikrino.

Įdomu tai, kad praėjusiame sezone „BuzzerBeateris“ iškovojo Summer‘E sidabrą, tad šiemet jaunuoliai pakilo ne tik lygiu aukščiau, bet ir pasidabino geresnės prabos medaliu.

BuzzerBeateris
Vilko Brolija-2
Povilas Čereška 23 PTS 12 Vytautas Repečka
Simas Paliukėnas 9 REB 7 Vytautas Repečka
Adomas Kavaliauskas 5 AST 3 Adas Papartis

Antrosiose antradienio rungtynėse intrigos buvo dar mažiau, o „su vėjeliu“ žaidusi „Lidl Lietuva“ (1-1) ekipa be didesnio gailesčio rezultatu 102:77 sutriuškino „Marijampolio“ (0-2) atstovus.

Dar pirmajame kėlinuke „Lidl Lietuva“ vyrai įgijo dviženklę persvarą (28:18), o įpusėjus dvikovai ją pavertė triuškinama (55:28).

Trečiajame kėlinuke rungtynių scenarijus išliko toks pats, tad likus žaisti dešimt minučių „Lidl Lietuva“ vyrai mintyse jau mėgavosi dominvimo jausmu (82:46).

Nors lemiamame kėlinuke „Marijampolis“ atsibudo ir pademonstravę neįtikėtiną puolimą ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai didesnės įtakos rungtynių baigčiai neturėjo.

Tad pagrindinio laiko pabaigoje pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė triuškinamą „Lidl Lietuva“ pergalę, o tuo pačiu užtikrino „BuzzerBeater“ atstovams Summer‘D čempionato auksą.

Lidl Lietuva
BC Marijampolis
Dovydas Butkus 23 PTS 19 Gediminas Lukšys
Artūras Jankovskis 16 REB 12 Tautvydas Rimgaila
Dovydas Butkus 8 AST 8 Dariuš Ščensnovič

Po gana nuobodžios savaitės pradžios trečiadienį Summer čempionate pagaliau išvydome intrigą!

Pirmosiose vakaro rungtynėse susigrūmė „Tirola Basketbal“ (2-0) ir „Žalgiris 1410“ (1-1) ekipos, kurios antrojo etapo starte šventė pergales, todėl iškovojusios pergalę, teoriškai jau dabar galėjo užsitikrinti čempionės titulą.

Nors „vežėjai“ į paraišką įtraukė septynis krepšininkus, tačiau startavo vos su pekiais ir per likusį laiką prie jų atsarginio suolelio niekas nepasirodė.

Maža to, vienas iš „Tirola Basketball“ krepšininkų buvo visiškas statistas, kurio didžiausias pasiekimas vasaros lygoje - pataikyti vieną tolimą metimą.

Atrodė, jog „Žalgirio 1410“ atstovams viskas padėta ant lėkštutės, bet... sporte taip jau būna, kad favorito statusas slegia.

Pirmajame kėlinuke abi komandos žengė koja kojon, o antrajame į priekį šovė kuklią sudėtį turinti „Tirola Basketball“ komanda, kuri apibėgo varžovus ir dvikovos pusiaukelėje pasiuntė juos į nokdauną (43:28).

Šaltą dušą gavę „žalgiriečiai“ trečiajame kėlinuke atsibudo ir laimėję jį rezultatu 23:9 atkūrė rungtynėse intrigą (51:52).

Visgi, lemiamame ketvirtyje „Žalgirio 1410“ atstovai vietoje to, kad veržtųsi krepšio link, povokuotų vos kvėpuojančius varžovus prasižengti ir išnaudotų savo ilgesnį atsarginių suolelį aktyviai gynybai viską darė atvirkščiai.

Gynyboje „žalgiriečiai“ dažnai nesugaudė varžovų, o puolime rinkdavosi skubotus metimus tiek iš toli, tiek iš vidutinio nuotolio nepaisant to, jog atakai dar būdavo likę nemažai laiko.

Tad „Tirola Basketball“ atstovai pasinaudojo varžovų dovana, per kančias išsaugojo trapią persvarą ir nuidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką ir matyt sau patiems (ne)tikėtą pergalę - 70:68.

Įdomu tai, kad antrojo etapo starte „Žalgiris 1410“ palaužė „PiRENT“ atstovus, nors tikrai nebuvo laikomi dvikovos favoritais, o pergalę lėmė identiškos jų varžovų klaidos - pernelyg skubotas puolimas ir didžiulės skylės gynyboje.

Žalgiris 1410
Tirola Basketball
Evaldas Bagdžius 16 PTS 23 Mindaugas Zalatoris
Donatas Verseckas 14 REB 15 Mindaugas Zalatoris
Valius Klimavičius 5 AST 5 Mindaugas Zalatoris

Antrosiose vakaro rungtynėse intrigos buvo gerokai mažiau, o geriausias vasaros rungtynes sužaidusi „PiRENT“ (1-1) ekipa nepasigailėjo „Vilko Brolijos“ (0-2) įveikė ją rezultatu bei pasiekė revanšą už netikėtą nesėkmę pirmajame varžybų etape.

Dar pirmajame kėlinuke „PiRENT“ atstovai spurtavo ir įgijo dviženklį pranašumą (29:17).

Nors vėliau „Vilko Brolijai“ buvo pavykę stabilizuoti žaidimą, tačiau trečiajame ketvirtyje „palapinių meistrai“ sužaidė dar vieną gerą atkarpą ir praktiškai išsprendė visus svarbiausius vakaro klausimus (80:48).

Tad lemiame kėlinuke abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusios įtikinamą „PiRENT“ ekipos pergalę - 112:81.

Įdomu tai, jog šis rezultatas būtų užtikrinęs „Žalgirio 1410“ ekipai čempionės titulą, jei tik ši būtų sugebėjusi įvekti „Tirola Basketball“ atstovus.

Dabar situacija yra tokia, kad viskas spręsis paskutiniajame ture, kuomet nugalėtojos titulą galės iškovoti net trys ekipos, o patys „žalgiriečiai“ gali apskritai likti be medalių.

Vilko Brolija
PiRENT
Elonas Pokanevič 17 PTS 26 Rytis Meškauskas
Ignas Vilkelis 14 REB 11 Domantas Pikūnas
Edvinas Urkis 5 AST 9 Dovydas Vengalis

Šeštosios savaitės kovos baigėsi su medalių dalybomis, nes ketvirtadienio vakarą paaiškėjo visi Summer‘E čempionato prizininkai.

Pirmosiose vakaro rungtynėse sprendėsi aukso medalių savininkai, o dėl aukščiausios prabos apdovanojimų susikovė „Ginklanešių“ (3-0) ir „Navalnicos“ (2-1) krepšininkai.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo „Ginklanešiai“, kurie sužaidė monstrišką pirmą kėlinuką, o antro pradžioje įgijo 23 taškų pranašumą (30:7).

Visgi, kuomet jau atrodė, kad tarusavyje kaunasi skirtingo pajėgumo komandos ir trys salėje susirinkę žiūrovai intrigos nebeišvys, viskas netikėtai pakrypo kita linkme.

Sportinio pykčio savyje atradę „Navalnicos“ krepšininkai pristabdė įsibėjėjusius varžovus, nuosekliai mažino turėtą deficitą, o lemiamo kėlinuko pradžioje net priartėjo iki pavojingos 7 taškų ribos (42:49).

Visgi tuomet Domantas Jasionis pataikė dvitaškį, po kelių minučių Karolis Kuliūnas švystelėjo taiklų tolimą metimą ir „Ginklanešiai“ galėjo ramiau atsikvėpti (54:42).

Per likusią dvikovos dalį „Navalnica“ pagirtinai kovėsi, vis tik antroje Summer čempionato dalyje formą atradę „Ginklanešiai“ sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę - 62:51.

Ginklanešiai
Navalnica
Domantas Jasionis 16 PTS 18 Edgar Akinis
Domantas Jasionis 19 REB 8 Aliaksandr Martyneuski
Tomas Biekša 8 AST 2 Dzmitry Staravoitau

Iškart po apdovanojimų ceremonijos dėl Summer‘E bronzos medalių susikovė „Experienced“ (1-2) ir „Sezono“ (0-3) ekipos.

Iki tol abi ekipos vasaros turnyre buvo patyrusios po penkias nesėkmes, tad ketvirtadienio vakarą abu kolektyvus motyvavo ne tik medalia, bet ir pirmosios bei tos vienintelės pergalės skonis.

Visgi 10 į salę atvykusių žiūrovų didesnės intrigos neišvydo. Dar pirmajame kėlinuke „Experienced“ parodė, jog varžovams neleis net pagalvoti apie pergalę (16:2), o įpusėjus dvikovai jau drąsiai žiūrėjo į ant stalo gulinčius medalius (46:19).

Po didžiosios pertraukos didesnio stebuklo neįvyko - tiek fizinį, tiek patirties pranašumą turėjusi „Experienced“ ekipa nemažino apsukų, pamažu didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą bronzinę pergalę - 87:45.

Experienced
Sezonas
Irmantas Čičiurka 25 PTS 25 Anton Chernykh
Irmantas Čičiurka 28 REB 11 Vidmantas Turskis
Irmantas Čičiurka 6 AST 4 Titas Kakštys

SAVAITĖS MVP

Naudingiausiu šeštosios savaitės krepšininku tapo Summer‘E čempionato bronzą savo komandai padėjęs iškovoti Irmantas Čičiurka, kuris sužaidė fantastišką dvikovą dėl trečios vietos, kurioje pasiekė net savo 6 karjeros rekordus - pelnė 25 taškus, atkovojo 28 (!) atšokusius kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir rungtynes baigė surinkęs 47 naudingumo balus.