Sezono finiše - įspūdinga Summer‘C atomazga!

Pirmadienio vakarą oficialiai užsibaigė 2022-2023 m. GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) sezonas, o didele, saldžia vyšnia ant torto tapo Summer čempionato finišas.

Paskutiniuosius medalių komplektus išsidalino dėl Summer‘C taurės kovojusios ekipos, o trečiasis turas, kuriame sprendėsi komandų užimamos vietos, buvo toks intriguojantis, kad jame dalyvavusios ekipos sezono finišą įsimins dar ilgai.

Vakaro kovas pradėjo „Tirola Basketball“ (2-1) ir „PiRENT“ (2-1) ekipos, kurios prieš prasidedant dvikovai turėjo šansų iškovoti aukso medalius.

„Tirola Basketball“ krepšininkų užduotis buvo labai paprasta - jiems tereikėjo pasiekti pergalę ir aukso medaliai būtų jų rankose. Tuo tarpu „PiRENT“ vyrams reikėjo laimėti bent 17 taškų skirtumu arba laukti „Vilko Brolijos“ pergalės antrosiose vakaro rungtynėse.

Rungtynes žymiai geriau pradėjo „vežėjai“, kurie pirmajame kėlinuke išdarinėjo tikrus stebuklus ir sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklį pranašumą (26:11).

Visgi, trumpos pertraukėlės metus „PiRENT“ sugebėjo atgauti šaltą protą ir antrajame kėlinuke pademonstravę kur kas protingesnį žaidimą dar pirmoje susitikimo dalyje pavijo varžovus ir net išsiveržė į priekį (42:40).

Po didžiosios pertraukos „PiRENT“ jau tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose, o lemiamo kėlinuko pradžioje net turėjo 10 taškų persvarą (75:65).

Vis tik, neturintys ko prarasti „vežėjai“ po gauto nokdauno pakilo ant kojų, sėkmingai atsitiesė ir likus žaisti vos kiek daugiau nei minutę vėl buvo priekyje - 90:87!

Nors Juozo Skaros vadovaujama ekipa puikiai suprato, kad situacijos nebekontroliuoja, visgi jie puikiai žinojo, kad pergalės atveju dar ne viskas bus prarasta.

Tad į lemiamą šturmą pakilę „PiRENT“ atstovai po taiklaus Manto Montvilos tolimo metimo išlygino rezultatą (90:90), o likus 15 sek. po to paties gynėjo  dvitaškio išsiveržė į priekį (92:90).

Per likusį dvikovos laiką „Tirola Baskteball“ atstovams pasižymėti nepavyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „PiRENT“ pergalę rezultatu 92:90.

Po šios dvikovos tapo aišku, kad „vežėjai“ tikrai liks be titulo, tuo tarpu „PiRENT“ ekipai teko laukti antrosios, ne ką prastesnės, dvikovos baigties.

Tirola Basketball
PiRENT
Vladislav Piskariov 29 PTS 24 Redas Venclovas
Vladislav Piskariov 10 REB 16 Domantas Pikūnas
Laurynas Zurza 10 AST 8 Domantas Pikūnas

Paskutiniosiose Summer, o tuo pačiu ir viso 2022-2023 m. sezono, rungtynėse susgrūmė „Žalgirio 1410“ (2-1) ir „Vilko Brolijos“ (0-3) ekipos.

Matematika čia buvo paprasta ir negailestinga - pergalės atveju „žalgiriečiai“ būtų tapę čempionais, pralaimėjimo - apskritai liktų be medalių. Tuo tarpu „Vilko Brolija“ įveikusi varžovus būtų pasidabinusi vasaros čempionato bronza.

Nors „Žalgirio 1410“ ekipa kovojo dėl čempionės titulo, tačiau beveik visą rungtynių laiką padėtį kontroliavo Igno Vilkelio vadovaujama ekipa, kuri lemiamo kėlinuko viduryje turėjo net 16 taškų pranašumą (85:69).

Matydami, kaip klostosi rungtynės „Pliusų“ bare sėdintys „PiRENT“ vyrai jau buvo užsakę šampano butelį, tačiau tuomet viskas per kelias akimirkas staiga apsivertė aukštyn kojom.

Tarsi šaltą dušą gavusi „Žalgirio 1410“ ekipa pabudo iš letargo miego, laimėjo kiek daugiau nei dviejų minučių atkarpą rezultatu 12:0 ir įkaitino „N sporto arenos“ atmosferą iki maksimumo (81:85).

Nors „Vilko Brolija“ atgavo amą ir keletą minučių sugebėjo išlaikyti saugų atstumą, tačiau „žalgiriečiai“ dar kartą apkarpė turėtą deficitą ir likus žaisti 18 sek. po Evaldo Bagdžiaus dvitaškio priartėjo iki minimumo (87:88).

Tiesa, kitoje atakoje „Vilko Brolija“ išprovokavo varžovų pražangą, bet Elonas Pokanevič pataikė tik vieną baudos metimą (89:87), tad „Žalgirio 1410“ ekipa dar turėjo saugų variantą metimu iš arčiau bandyti išplėšti pratęsimą.

Lemiamoje atakoje kamuolys buvo patikėtas krepšio link bėgančiam Jovydui Cegeliui, tačiau šis vietoje to kad veržtųsi laisvu koridoriumi ir pelnytų lengvus taškus, švystelėjo itin sudėtingą tritaškį ir... išvedė savo komandą į priekį - 90:89!

Nežinia kiek reikia turėti įžūlumo priimti tokį sprendimą, kuomet sezono metu iš toli atakuoji vos 25% taiklumu, o per rungtynes esi pataikęs vos 1 tritaškį iš 6, tačiau panašu, jog būtent taip turi atrodyti čempioniškas charakteris.

Per likusį susitikimo laiką „Vilko Brolija“ dar bandė sukurti stebuklą, tačiau po minutinės pertraukėlės krepšio link mestas E.Pokanevičiaus tritaškis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovoję „Žalgirio 1410“ vyrai netrukus išgirdo auksinę pergalę paskelbusią finalinę sireną - 90:89.