Sezono naujienos (I): C lygos varžybų sistema

Jau 27-ąjį sezoną skaičiuojanti GEALAN-Sostinės krepšinio lyga (SKL) visuomet siekia būti novatoriška ir kiekviename sezone stengiasi pristatyti vieną ar kitą naujovę, tačiau kalbant apie sportinę dalį pokyčiai yra labai reti.

Visgi, išklausę lygos dalyvių pageidavimų šiame sezone iš esmės keičiame žemesniųjų C, D ir E lygų vykdymo sistemą, kuri bus dar azartiškesnė, leis didesniam komandų skaičiui pakovoti dėl trofėjaus ir kurios dėka kiekvienos čempionato rungtynės taps aukso vertės.

Naujos sistemos pristatymą pradėsime nuo C lygos. Planuojama, kad joje dalyvaus 24 komandos, kurios pirmajame varžybų etape pagal pastarųjų penkerių metų SKL reitingą arba burtų keliu (jeigu bus nereitinguotos) bus paskirstytos į 4 grupes po 6 komandas, kuriose viena su kita sužais po vieną kartą (vienas ratas).

Tuomet po tris stipriausias kiekvienos grupės ekipas suformuos naujas II etapo Top1 ir Top2 grupes, o 4-6 pozicijose likusios komandos suformuos naujas Bottom1 ir Bottom2 grupes. Visose grupėse visos komandos viena su kita vėl sužais po vieną kartą (vienas ratas).

Galiausiai, po tris stipriausias Top1 ir Top2 ekipas suformuos III etapo A grupę, 4-6 vietas Top grupėse užėmusios komandos suformuos B grupę, trys stipriausios Bottom1 ir Bottom2 ekipos žais C grupėje, o likusios komandos kovas tęs III etapo D grupėje.

Trečiajame varžybų etape įskaitomi visi II etapo rezultatai, o komandos sužais tik su naujai gautomis varžovėmis.

Pasibaigus III etapui paaiškės galutinė C lygos reguliariojo sezono rikiuotė – A grupės komandos išsidalins 1-6 reitingo vietas, B grupės – 7-12 ir t.t.

Toliau dvi stipriausios C lygos ekipos pateks tiesiai į ketvirtfinalį, kuriame taip pat žais dvi silpniausios B lygos ekipos, o 3-10 reitingą turinčios komandos kovos įkrintamųjų etape, kuriame bus žaidžiama dviejų rungtynių serija.

Ketvirtfinalyje komandos kovos iki dviejų pergalių, o čempionatą tradiciškai vainikuos finalo ketverto turnyras.

Komandos, kurios pralaimės įkrintamųjų seriją ir 11-22 reitingą turinčios ekipos tęs kovą C lygos Mažosios taurės turnyre, kur aštuntfinalio ir ketvirtfinalio etapuose bus žaidžiama dviejų rungtynių serija, o keturios stipriausios komandos sezoną baigs finalo ketverto turnyre.

Kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šiemet dvi silpniausios C lygos komandos tęs kovą D lygos atkrintamosiose, kur prie likusių ekipų prisijungs nuo aštuntfinalio etapo.

Kaip atrodys nauja C lygos varžybų sistema galite pažiūrėti naujos sistemos vizualizacijoje:

O jei kils klausimų – visuomet galite skambinti, rašyti SKL direktoriui arba savo nuomonę pareikšti komentaruose.