Sezono naujienos (II): D lygos varžybų sistema

Tęsiame straipsnių ciklą apie šio sezono GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) naujoves.

Praėjusią savaitę rašėme apie pakitusią C lygos sistemą, o šiandien pakalbėsime apie pakopa žemesnės D lygos pokyčius.

Planuojama, jog šiemet dėl D lygos trofėjaus varžysis 48 komandos, kurios pavasarį kovos trijuose pajėgumo lygiuose  - pajėgiausios ekipos kausis dėl pagrindinio trofėjaus ir trijų medalių komplektų, o visos likusios turės galimybę pakovoti dėl Mažosios ir Iššūkio taurių.

Tad nuo pat sezono pradžios iki pat pavasario kiekvienos rungtynės bus svarbios, o dėl trofėjaus pakovoti galės visos D lygos ekipos.

Pirmajame D lygos varžybų etape pagal pastarųjų penkerių metų SKL reitingą arba burtų keliu (jeigu bus nereitinguotos) bus paskirstytos į 8 grupes po 6 komandas, kuriose viena su kita sužais po vieną kartą (vienas ratas).

Tuomet po tris stipriausias kiekvienos grupės ekipas suformuos naujas II etapo TOP (I, J, K ir L) grupes, o 4-6 pozicijose likusios komandos suformuos naujas BOTTOM (M, N, O ir P) grupes.

Visose grupėse visos komandos viena su kita vėl sužais po vieną kartą (vienas ratas).

Galiausiai, po tris stipriausias I ir K grupių ekipas suformuos III etapo A grupę, o trys pajėgiausios J ir L grupių ekipos suformuos III etapo B grupę. Tuo tarpu 4-6 pozicijose likusios ekipos sudarys naujas C ir D grupes.

Panašiai D lygos dalyvės skirstysis ir BOTTOM divizione, kur pajėgiausios M ir O grupių komandos sudarys III etapo E grupę, stipriausios N ir P grupių ekipos suformuos F grupę, o silpniausios M ir O bei N ir P grupių ekipos sudarys naujas G ir H grupes.

Kaip ir TOP divizione, taip ir BOTTOM naujose grupėse visos komandos viena su kita vėl sužais po vieną kartą (vienas ratas).

Trečiajame varžybų etape įskaitomi visi II etapo rezultatai, o komandos sužais tik su naujai gautomis varžovėmis.

Pasibaigus III etapui paaiškės galutinė D lygos reguliariojo sezono rikiuotė – A ir B grupių komandos išsidalins 1-12 reitingo vietas, C ir D grupės – 13-24 ir t.t.

Toliau po tris stipriausias A ir B grupių ekipas pateks į D lygos aštuntfinalį ir tęs kovą dėl čempionų titulo. Prie šių ekipų dar prisijungs dvi silpniausios C lygos ekipos, kurios išsidalins 5 ir 6 reitingus.

Aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje komandos kovos iki dviejų pergalių, o čempionatą tradiciškai vainikuos finalo ketverto turnyras.

Komandos reitinge užėmusios 15-32 vietas kovos dėl Mažosios taurės, kur aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje bus žaidžiamos serijos iš dviejų rungtynių, o 33-48 reitingo vietose likusios ekipos varžysis dėl Iššūkio taurės, kur visuose etapuose bus žaidžiama „vieno minuso“ principu.

Dvi silpniausios D lygos komandos baigs savo pasirodymą 2023-2024 m. sezone sulig reguliariojo sezono finišu.

Kaip atrodys nauja D lygos varžybų sistema galite pažiūrėti vizualizacijoje:

O jei kils klausimų – visuomet galite skambinti, rašyti SKL direktoriui arba savo nuomonę pareikšti komentaruose.