Sezono naujienos (IV): nemokama SKL taurė ir naujas trofėjus

Prieš tai buvusiuose straipsniuose pristatėme pakitusias GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamų čempionatų sistemas, o dabar atėjo metas pristatyti svarbiausią naujieną - pirmą kartą istorijoje nemokamai organizuojamą SKL taurės turnyrą ir visiškai naują trofėjų dėl kurio kovos D lygos ekipos.

Jau eilę metų kartu su pagrindiniais čempionatais yra organizuojami taurės turnyrai. Elitinės A lygos komandos kaunasi dėl prestižinės Alekso Makulavičiaus taurės, tuo tarpu visos kitos nuo 2017 metų turėjo progą papildomai varžytis SKL taurės turnyre.

Vis tik, norint kovoti dėl papildomo trofėjaus reikėjo mokėti papildomą mokestį, tad dėl jo varžydavosi tik ekonomiškai tvirčiausi arba azartiškiausi klubai.

Nuo šio sezono viskas keičiasi. Pakitus C lygos vykdymo sistemai komandoms nežymiai sumažėjo garantuotas rungtynių skaičius, kurį SKL yra pasiruošusi kompensuoti nemokamu SKL taurės turnyru, kuriame dalyvaus visos B ir C lygų komandos!

Iki šiol taurėje dalyvaujančios komandos į poras būdavo paskirstytos burtų keliu, tačiau nuo šiol komandos bus sureitinguotos pagal C lygos I etapo ir B lygos pirmojo rato rezultatus, o vėliau remiantis logišku matematiniu modeliu bus suskirstytos į poras.

Kaip atrodys SKL taurės atkrintamųjų medis galite pamatyti čia:

Panašiu principu bus organizuojamas dar vienas turnyras, kuriame dėl atskiro trofėjaus varžysis D lygos ekipos.

Sužaidus I etapo dvikovas, komandos pagal rezultatus bus išreitinguotos, o vėliau - suskirstytos į poras.

Kaip atrodys D lygos taurės atkrintamųjų medis galite pamatyti čia:

Kalbėdamas apie sezono naujoves SKL direktorius Vaidas Indriliūnas išvardino naujo trofėjaus atsiradimo aplinkybes ir naujos taurių organizavimo tvarkos privalumus: „Nuo pat pirmos savo darbo organizacijoje dienos siekiau, kad SKL čempionatai turėtų kuo daugiau intrigos, o komandos bet kurioje sezono stadijoje galėtų kovoti dėl trofėjų.

Taip pirmiausia žemesnėse lygose atsirado Mažosios ir Iššūkio taurės, o vėliau startavo gerokai didesnę vertę turintys A.Makulavičiaus ir SKL taurės turnyrai.

Visgi, išanalizavus pastarųjų kelių metų tendencijas, matėsi, jog dėl SKL taurės kovoja vis mažiau komandų, o papildomo turnyro norinčios žemesnių lygų ekipos jau pirmuosiuose etapuose patiria skaudžias nesėkmes ir praranda motyvaciją dar kartą varžytis dėl trofėjaus.

Šiame sezone pakeitus C ir D lygų vykdymų sistemas nežymiai sumažėjo rungtynių skaičius, tad norėdamas jį kompensuoti nusprendžiau padaryti nemokamą SKL taurės, dėl kurios varžysis mažiausiai 34 ekipos, turnyrą.

Tikiuosi, jog toks sprendimas dar labiau pakels šio trofėjaus vertę ir paskatins komandas reguliariajame sezone rinktis žaidimą aukštesnėse lygose, kur jos gaus ne tik įdomesnius varžovus, bet ir daugiau reitingo taškų.

Lygiai dėl tokios pat priežasties buvo sugalvotas ir D lygos taurės turnyras, kuris ne tik kompensuos prarastą rungtynių skaičių, bet ir paskatins komandas rinktis aukštesnę lygą, kur jos turės galimybę pakovoti dėl trijų taurių reguliariajame sezone, papildomo trofėjaus ir reitingo taškų, kurie nėra suteikiami E lygos ekipoms.“