Sunki "VU Fizikų" pergalė

[nuotrauka1]"Švyturio" krepšinio čempionato C lygoje po įtempto savaitgalio rungtynių maratono įsivyravo štilis. Vienuoliktosios savaitės pradžioje sužaistos ketverios rungtynės. Dvejose iš jų B ir C grupių lyderiai šventė eilines pergales.

Trukdė nuovargis

Po sekmadienį įtikinamai iškovotos pergalės prieš "BC Šeškinę" Vilniaus universiteto fizikų komanda kitos dienos vakarą vėl turėjo stoti į kovą. Nuovargio kamuojami C grupės favoritai šįkart dėl pergalės turėjo labiau pasistengti. Savo aikštelėje fizikai vos keturių taškų skirtumu nugalėjo "Yglės" komandą - 55:51.

Visą susitikimą nė per žingsnį nuo varžovų neatsilikę "Yglės" krepšininkai prieš lemiamą kėlinį dar turėjo trijų taškų pranašumą. Tačiau fizikai, matyt, supratę, jog gresia antras pralaimėjimas, kiek susikaupė ir kėlinuką laimėję rezultatu 18:11 iškovojo dešimtąją pergalę grupėje.

Komandai dėl kojos traumos padėti negalėjęs "VU fizikų" lyderis Karolis Gulbinas teigė, jog tokiam rezultatui įtakos turėjo dieną prieš tai vykusios rungtynės. "Po gana sunkaus sekmadienio mačo krepšininkai buvo pavargę. Galbūt trūko ir nusiteikimo. Daug metimų iš po krepšio skriejo pro šalį, be to mūsų aukštaūgis dėl pražangų turėjo ilgą laiką praleisti ant suolelio".

"Šiandien galėčiau pagirti mūsų įžaidėją Gražvydą Girniukaitį, kuris lemiamu momentu labai padėjo komandai", - pridūrė K.Gulbinas.

"Yglės" komandos vadovas Nikita Koposovas, kuris dėl kojos lūžio tai pat priverstas stebėti rungtynes nuo atsarginių žaidėjų suolelio, gyrė varžovų žaidimą, bet nenuvertino ir saviškių: "Sėkmingai kaitaliojama gynybos sistema padėjo išlaikyti apylygį žaidimą. Visgi ketvirtajame kėlinuke buvome užklupti spaudimo, dėl to praradome keletą svarbių kamuolių. Belieka tik pagirti varžovus už sumanų ir puikiai sustyguotą žaidimą".

Nugalėtojams G.Girniukaitis pelnė 23 taškus. Dar 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių prie pergalės pridėjo Darius Vitonis.

"Yglės" komandoje rezultatyviausias buvo Julius Alekna, pelnęs 16 taškų ir 18 kartų sugriebęs kamuolį.

Favoritų pergalės

Kitose C grupės rungtynėse nesunkią pergalę iškovojo "B tribūna". Savo aikštelėje "Lietuvos ryto" gerbėjai sutriuškino "Veikmės statybos" vyrus rezultatu 90:64.

Prie septintosios pergalės daugiausiai prisidėjo Remigijus Indrašius, kurio indėlis - 22 taškai. "Veikmės statybos" gretose nesustabdomas buvo Vygantas Versockas, komandai pelnęs 24 taškus.

Vienintelėse B grupės rungtynėse C lygos favoritais laikomi "Grigiškių SK" krepšininkai toliau pateisina savo sirgalių lūkesčius. Vakarykštėse rungtynėse grigiškiečiai be vargo sudorojo lentelės apačioje tūnančią "A komandą". Susitikimas baigėsi rezultatu 108:54.

Vitalijus Rancovas nugalėtojams pelnė 33 taškus. Dar 17 pridėjo Vladimiras Ablajevas (16 atk. kam.).

"A komandą" į priekį tempė Andrius Likša, kurio sąskaitojem - 28 taškai.

Patirtis laimėjo

Antrąja pergale D grupėje džiaugtis galėjo "BC Charazay" krepšininkai. Svečiuose jie rezultatu 85:74 privertė pasiduoti jaunuosius Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinius.

Susitikimo pradžioje vyresni ir fiziškai stipresni "BC Charazay" vyrai iškart ėmėsi iniciatyvos. Greitos atakos, taiklūs metimai ir gražūs, nors ne visuomet tikslūs, Vytenio Namajūno perdavimai lepino tiek svečių suolelį, tiek salėje susirinkusius žiūrovus. Pirmą kėlinuką charazay.com svetainės gerbėjai laimėjo užtikrinta persvara - 21:12.

Po trumpos pertraukėlės žaidimas išsilygino - krepšinio mokyklos auklėtiniai pradėjo žaisti komandinį krepšinį, geriau matyti aikštę, tačiau niekaip nesugebėjo priartėti. Po dviejų kėlinukų vis dar solidi svečių persvara - 35:26.

Trečiame kėlinuke atrodė, kad viskas kardinaliai pasikeis - pirmame kėlinyje pro šalį šaudęs Vilniaus KM-VI įžaidėjas Gytis Grinius (1/12 dvitaškių metimų) po pertraukos apsiramino ir aikštelėje tiesiog atliko įžaidėjo pareigas. Tuo tarpu darbo ėmėsi Luko Šebelskio ir Kristupo Sabeikio tandemas, tad įpusėjus kėlinukui rezultatas ištirpo iki minimalios svečių persvaros. Visgi paskutinėmis kėlinuko minutėmis po keleto chaotiškų šeimininkų atakų svečių persvara tapo kiek saugesnė - 58:52.

Ketvirtame kėlinuke šeimininkų treneris Raimundas Kairys pradėjo eksperimentuoti sudėtimi. Tuo netruko pasinaudoti varžovai, kurie sugebėjo pabėgti į priekį ir persvarą išsaugoti iki pat rungtynių pabaigos.

"BC Charazay" komandai Karolis Griziūnas pelnė 21 tašką ir 15 kartų atkovojo kamuolį. Vytenio Namajūno nuopelnas - 14 taškų.

Vilniaus KM-VI ekipoje išsiskyrė po 15 taškų įmetę Lukas Šebelskis ir Povilas Dobrodziejus.