Svečių vakaras

[nuotrauka1]Trečiadienį (12 09) tęsėsi mūšiai "Sostinės" taurės B lygoje. Iš keturių įvairaus žanro kovų trys baigėsi svečiuose žaidusių komandų pergalėmis. Svarbią pergalę pasiekė "ŠMKA I-Lavus", nugramzdinusi dugnan "Martono veteranus". "Alnevinus-Rospo" - vienintelė šeimininkų komanda, vakar apgynusi savo namų sienas.

Parodė nagus

Rungtynės tarp "Alnevinus-Rospo" ir "Geoteros" komandų turėjo atsakyti į klausimą: kaip jaučiasi pastaroji ekipa po itin skaudaus nokdauno varžytuvėse su JBR?

Vos penkiese į rungtynes susirinkę svečiai, parodė tvirtą charakterį pirmajame kėlinuke. Pasiaukojančios gynybos dėka, aikštelės šeimininkai per pirmą ketvirtį sugebėjo įmesti vos 9 taškus (9:16).

Dviejų minučių pertrauka pažadino "Alnevinus-Rospo". Sėkmingai maitindami kamuoliais Mindaugą Stoškų šeimininkai antrajame kėlinuke įjungė penktą pavarą, pavijo varžovą ir iki didžiosios pertraukos įgijo nežymią persvarą (30:27).

Antroje rungtynių dalyje šeimininkai nemažindami apsukų šovė į priekį ir po trijų kėlinukų jau turėjo dviženklę persvarą (55:43). Kai jau atrodė, kad rungtynės prarado intrigą, "Geotera" parodė nagus, sumažindama atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus. Tačiau pavojingai priartėti taip ir nesugebėjo. Galutinis rezultatas svečiams gėdos nedaro - 73:65 (9:16, 21:11, 25:16, 18:22).

"Alnevinus-Rospo" tvirtai tūno trečioje C grupės pozicijoje ir dar turi teorinius šansus pakovoti net ir dėl pirmos vietos grupėje. Tuo tarpu "Geotera" atsiduria ant bedugnės krašto. Jiems belieka tikėtis pergalės paskutinėse rungtynėse su "Ekskomisarų biuro" atstovais ir laukti JBR nesėkmių.

Nugalėtojų gretose visa galva išsiskyrė M.Stoškus, surinkęs net 37 naudingumo balus (31 tšk. ir 10 atk. kam.). Eugenijus Tuskenis pridėjo 14 taškų.

"Geoteros" gretose Tomas Žitkevičius atliko dvigubą dublį (17 tšk. ir 12 atk. kam). Justinas Jauniškis buvo rezultatyviausias savo komandos žaidėjas – 21 taškas.

Repeticija

Šeimininkų komandos žaidžiantysis vadovas neturėjo daug ką pasakyti: "Pamatę, kad varžovai vos penkiese susirinko į rungtynes, pamanėm, kad užmėtysim kepurėmis. Tačiau per didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir noras sužaisti labiau efektingai nei efektyviai atsisuko prieš mus. Dėl to sugebėjome pralošti pirmą kėlinuką. Antrajame ketvirtyje susikaupėm ir perrėmėm žaidimo kontrolę. Reikia nusiteikti kiekvienoms varžyboms. Tebūnie tai pamoka mums. Norėjau pasidžiaugti Mindaugu Stoškumi demonstruojančiu puikią fizinę formą. Be to džiaugiuosi, kad su silpnesniu varžovu pavyko parepetuoti derinukus, kurie, manau, pravers ateityje".

Naudingiausias rungtynių žaidėjas "Geoteros" gretose Tomas Žitkevičius negalėjo neprisiminti skaudaus pralaimėjimo JBR komandai: "Sunku šiandien buvo išlaikyti gerą tempą ir žaidimo kokybę, kai ateini į rungtynes vos penkiese. Mūsų aukštas žmogus greitai gavo tris asmenines pražangas, todėl buvo priverstas saugotis gynyboje. Tai palengvino puolimą varžovui. Šitas sezonas mums - kaip užkeiktas. Dėl traumos praradom pagrindinį įžaidėją, po to tas nelemtas pralaimėjimas JBR komandai. Tikimės, kad pavyks pakovoti paskutinėse rungtynėse su ekskomisarais. Nors jie ir "Rumida" mūsų grupėje yra aukštesnio lygio nei likusios komandos, viltis miršta paskutinė".

Kitose grupėse

A grupės rungtynėse itin svarbią pergalę iškovojo ŠMKA I-Lavus jaunieji krepšinio virtuozai, "Būti ar nebūti" rungtynėse svečiuose po dramatiškos kovos palaužę "Martono veteranus" 63:61 (22:12, 18:22, 10:16, 15:15).

"ŠMKA I-Lavus" gretose rezultatyviausias Vilius Daubaris su 16 taškų. Darius Monkus surinko – 11.

"Martono veteranų" gretose iš paskutiniųjų "spardėsi" Robertas Brazys, pelnęs 24 taškus. Valdo Liegaus sąskaitoje - 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

B grupės rungtynėse svarbią pergalę iškovojo ir įsitvirtino ketvirtoje vietoje "Dailės akademijos" komanda. Ji jau antrą kartą šiame sezone įveikė "Teo" krepšininkus 79:58 (11:14, 23:10, 25:16, 20:18). Pastarieji tupi vos vienu laipteliu aukščiau.

Dailininkus į pergalę vedė Vytas Rakauskas (17 tšk. ir 7 atk. kam.), Paulius Lukšys (16 tšk. 8 atk.kam.) bei Valdas Redecki (14 tšk. ir 4 rez. perd.).

"Teo" ekipoje Saulius Daukša įmetė 13 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Tadas Jucys pridėjo 10 taškų.

D grupėje tęsiasi "United Sharks" krepšininkų beviltiški pralaimėjimai. Šį sykį juos "apkramtė" VU TVM komanda nepadoriu rezultatu 104:68 (26:16, 21:14, 40:21, 17:17). Studentai – vienvaldžiai savo grupės lyderiai. Tuo tarpu "rykliai" pasmerkti kautis dėl išlikimo B lygoje.

VU TVM nesulaikomas buvo Donatas Kojala, pelnęs 32 taškus ir 9 kartus atkovojęs kamuolį. Tomas Buckus "prišaudė" 16 taškų. Arno Repečkos sąskaitoje - 12 taškų ir net 9 rezultatyvūs perdavimai.

"United Sharks" naudingiausiai žaidė Juozas Sargūnas, pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 17 kamuolių. Po 17 taškų pridėjo Rytis Kriūnas bei Remigijus Golubevas.