"Švyturys" palaužė "3Tsistemos" ekipą

[nuotrauka1] "Švyturio" krepšinio komandos svajonė žaisti "Sostinės" pirmenybių B lygos didžiajame finale - ranka pasiekiama. "Švyturio" čempionato pusfinalyje aludariai namie rezultatu 76:59 nugalėjo "3Tsistema-Optilangai" ekipą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Šturmavo krepšį

Tiek žaidėjai, tiek "Lietuvos ryto" krepšinio arenoje susirinkę žiūrovai tikėjosi atkaklios, bekompromisės ir intriguojančios kovos. Taip ir buvo, tiesa, nevisiškai pagal scenarijų.

Rungtynių pradžioje namuose žaidę "Švyturio" žaidėjai tiesiog šturmavo svečių krepšį - taiklūs metimai ir pasiaukojantis darbas gynyboje varė į neviltį svečių komandą.

Aludariai jau pirmosios minutėmis šovė į priekį 5:0, o pirmo ketvirčio viduryje pirmavo 16:4. Svečiai paprašė minutės pertraukėlės, tačiau net ji nepadėjo. "Švyturys" toliau sėkmingai didino pranašumą, o svečių komanda tik skėsčiojo rankomis po nesėkmingų atakų. Po pirmo kėlinuko - 29:8 šeiminkų naudai.

Šio atotrūkio priežastys puikiai atsispindi statistikoje - kovą po krepšiais "Švyturys" laimėjo 15:3, šeiminkai pataikė 9/13 metimų iš dviejų taškų zonos, tuo tarpu svečiai - 3/11. "Švyturio" tritaškių taiklumas - 3/5, svečių - 1/6.

Svečiai nepasidavė

Po pertraukėlės vaizdas kiek pasikeitė. "Švyturys" leido į aikštę ne starto penketo žaidėjus, tuo palengvindamas kvėpavimą "3Tsistemos" krepšinkams. Antrame kėlinuke pagaliau prabilo svečių lyderis Karolis Žukas, pataikydamas du tritaškius iš eilės. Be to, išsilygino kova po krepšiais.[nuotrauka2]

Visgi šeiminkų puolimo mašina nestojo ir "Švyturys" toliau sėkmingai atakavo krepšį. Po dviejų kėlinių - 49:23.

Pertraukos metu "3Tsistema" padarė išvadas. Trečią kėlinuką svečiai pradėjo susikaupę. Darbas gynyboje davė vaisių - pirmų penkių minučių atkarpa laimėta 8:0 ir iki 18 taškų (31:49) aptirpęs deficitas. Šeimininkai atrodė sutrikę - kamuolys slydo jiems iš rankų, o puolime niekaip nepasiekdavo reikiamo žaidėjo.

Tuo puikiai naudojosi "3Tsistema" ekipos gynėjai, kurie sėkmingai perimdavo kamuolius ir siuntė juos į greitą puolimą. Likus vienam kėlinukui iki varžybų pabaigos skirtumas jau nebebuvo toks gąsdinantis - 64:47.

Pabudo iš miego

Ketvirtąjį ketvirtį 3T krepšininkai pradėjo užsivedę. Svečiai tiesiog apgulė varžovų krepšį, tiesiog karaliavo po krepšiais ir pelnydavo lengvus taškus. Tačiau šeiminkai irgi pabudo iš miego.

Supratę, kad atsipalaidavimas gali kainuoti labai brangiai, aludariai suaktyvino veiksmus puolime, pradėjo žaisti tiksliau ir neleido varžovams ištirpdyti skirtumo. Svečiai porąkart buvo priatėję iki 13 taškų (51:64, 57:70), tačiau persilaužimo pasiekti jiems niekaip nepavyko.[nuotrauka3]

Rungtynės baigėsi užtikrinta, tačiau kovos ir prakaito pareikalavusia "Švyturio" komandos pergale - 76:59.

Bus siurprizų

"Buvome labai gerai nusiteikę rungtynėms ir pakankamai užsivedę. 3T krepšininkai - tikrai stiprūs varžovai, bet mes puikiai žaidėme pirmoje rungtynių dalyje ir svečiai labai sutriko, - pasakojo aludarių klubo vadovas Darius Jaloveckas. - Be to, šįvakar rungtyniavome nepaprastomis sąlygomis, nes du kėlinius teisėjavo tik vienas teisėjas. Varžovai dėl to labai širdo ir bandė psichologiškai paveikti arbitrą".

D.Jaloveckas pabrėžė, kad svečiuose aludarių laukia kur kas sunkesnė dvikova.

"Žinome, kad 3T puikiai rungtyniauja savoje aikštelėje, todėl laukiame ir tikimės sunkesnio mūšio. Neabejoju, kad varžovai mums pateiks siurprizų, tačiau ir mes jiems parengsime staigmenų", - tvirtino "Švyturio" krepšininkų idėjinis vadas.[nuotrauka4]

Svečiai perdegė

3T komandos vadovas Andrius Vaitekūnas sakė, kad pralaimėjimą lėmė prastas svečių žaidimas pirmoje rungtynių dalyje.

"Aišku, mus šiek tiek išmušė iš vėžių tai, kad iš pradžių rungtynėms vadovavo tik vienas arbitras. Tačiau esu įsitikinęs, kad ne teisėjai atspindi rezultatą. Tiesiog mes labai prastai rungtyniavome pirmoje rungtynių dalyje, visiškai nepagavome žaidimo ritmo.

Kai kurie žaidėjai nesusitvarkė su jauduliu ir akivaizdžiai perdegė, - apmaudo neslėpė A.Vaitekūnas. - "Švyturys" paliko gerą įspūdį. Tai neblogai sukomplektuota ir gana užtikrintai rungtyniaujanti komanda. Bet mes nesirengiame kapituliuoti ir savo arenoje sieksime revanšo".

"Švyturio" ekipą į priekį vedė Tomas Steikūnas, kuris į varžovų krepšį įmetė 19 taškų ir atidavė 6 rezultatyvius perdavimus. Vytautas Petrauskas prie pergalės pridėjo 15 (1/6 tritaškių), Lukas Baškys - 12 taškų (1/7 tritaškių).

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė trys žaidėjai - Karolis Žukas (16 tšk.), Rolandas Pocius (14 tšk.) ir Arminas Bračas (10 tšk.).

Antrosios pusfinalio serijos rungtynės kitą pirmadienį (04 06) 18:45 val. vyks S.Daukanto vidurinėje mokykloje (Jasinskio g. 11).