„Taupa“ šventė dramatišką pergalę, „Ferimsta“ turėjo vargo su „Sanit“

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose pergales šventė savo aikštėse žaidusios ekipos.

Pastaruoju metu itin permainingą formą demonstruojanti „Taupos“ (6-7) iškovojo svarbų tašką kovoje dėl vietos pirmajame ketvirtį, kuomet itin dramatiškoje dvikovoje įrodė pranašumą prieš SK „Oaks-Tirola“ (10-5) vyrus.

Praėjusiame ture „Taupa“ buvo priversta pripažinti VU pranašumą, tad pergalės Igno Pagalio auklėtiniams reikėjo lyg oro, tad nieko nuostabaus, jog Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir gana greitai įgijo trapią persvarą.

Visgi, svečiai neleido varžovams atitrūkti, tad beveik visą dvikovos laiką aikštėje tvyrojo įtampa, o komandas skyrė vos kelių taškų persvara.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes priekyje buvo „Oaks-Tirola“ ekipa (59:57), tačiau tuomet iniciatyvos ėmęsis „Taupos“ puolėjas Karolis Bielskis penė net 5 taškus paeiliui ir išvedė savo komandą į priekį (62:59).

Maža to, netrukus „ąžuolai“ suklydo, Steponas Žilakauskis realizavo baudos metimą, o K.Bielskis netrukus pridėjo dar du taškus ir likus 36 sekundėms aikštės šeimininkai įgijo 6 taškų persvarą (65:59).

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Svečiai išprovokavo dvi varžovų pražangas, Giedrius Giedra ir Justas Maceikis be klaidų pataikė baudas, o „Oaks-Tirola“ priartėjo iki pavojingos 2 taškų ribos (63:65).

Maž to, kamuolį perėmusi svečių komanda galėjo išsiveržti į priekį, tačiau G.Giedros tolimas metimas skriejo pro šalį.

Per likusį dvikovos laiką komandos apsikeitė taikliais baudų metimais, likus 3 sekundėms S.Žilakauskis padidino persvarą iki trijų taškų (68:65), o per likusį laiką „ąžuolai“ nespėjo suorganizuoti sėkmingos atakos, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė ramatišką „Taupos“ pergalę - 68:65.

Iškovojusi šeštąją pergalę I.Pagalio treniruojama ekipa tęsia kovą dėl ketvirtosios vietos turnyro lentelėje, kuri suteiktų namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje.

Tuo tarpu penktąją nesėkmę patyrusi „Oaks-Tirola“ itin sukomplikavo savo galimybes tapti reguliariojo sezono nugalėtoja, tad dabar „ąžuolai“ bandys išlikti kovoje dėl antrosios vietos.