Tęsiasi ikisezoninių rungtynių maratonas

[nuotrauka1]"Švyturio" krepšinio čempionato dalyviai ikisezoninėse rungtynėse derina paskutiniąsias žaidimo stygas ir nekantriai laukia varžybų starto.

Palaužė čempionus

Pasirengimą artėjančiam sezonui oficialiai pradėjo"Sostinės" čempionato B lygos dalyviai "FKK Spartako" krepšininkai. Pademonstravę neblogą krepšinį ukmergiškiai palaužė C lygos čempionus "Dailės akademijos" krepšininkus -76:62 (23:13, 21:16, 12:14, 20:19).

Rezultatyviausiai "Spartako" gretose rungtyniavo Vitalijus Širokinas - 16 taškų. Edgaras Petrovas įmetė 13, o Karolis Pukas - 11 taškų.

Praimėjusių komandoje pasižymėjo Edgaras Kordiukovas ir Algirdas Markauskas, pelnę atitinkamai 16 ir 13 taškų.

"Tikimės, kad iki B lygos čempionato pradžios dar spėsime sužaisti 4-5 draugiškas rungtynes", - sakė "FKK Spartako" vyriausiasis treneris Marius Taparauskas.

Ukmergiškiai artimiausiu metu planuoja pasitikrinti jėgas su "KK Žaibo" ir "SK Širvėnos" krepšininkais.

Triuškinanti nesėkmė

"Ekspertize.com" komanda namuose žaidė antrąsias draugiškas rungtynes artėjančio C lygos sezono pasirengimo cikle, su S4ID komanda ir patyrė triuškinamą pralaimėjimą rezultatu 75:90 (9:22, 19:20, 18:28, 29:20).

Pirmas kėlinys prasidėjo Karolio Žižio tritaškiu bei Jono Saliečio dvitaškiu, kuris išvedė svečių komandą į priekį 5:0. Šeimininkai netruko atsakyti tolimu metimu: Arnas Kazlauskas pataikė tritaškį, tačiau paskui "Ekspertize.com" žaidėjai tarsi sustojo. Gynyboje leisdami pelnyti lengvus taškus, patys niekaip nesugebėdavo pataikyti net iš patogių padėčių. Situaciją aikštelėje gelbėjo tik komandos naujoko Ryčio Ignatavičiaus individualūs prasiveržimai po krepšiu. Fiziškai stipresni ir labiau susižaidę S4ID komandos nariai dominavo pirmajame kėlinyje - 9:22.

Antrame ketvirtyje žaidimas šiek tiek išsilygino. Šeimininkai bandė vytis - Martyno Pikturnos tritaškis bei įžaidėjo pelnyti pirmieji taškai suteikė vilties, kad šeimininkai perims žaidimo kontrolę, tačiau netrukus sekė kelios sėkmingos S4ID atakos, keletas "Ekspertize.com" klaidų ir rezultatas toliau augo svečių komandos naudai. Po dviejų kėlinių - 28:42.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo tradiciškai - šeimininkų bandymu vytis varžovus ir pastarųjų greitu atsaku. Į komandos naujoko Pavel Laurs bei A.Kazlausko taškus atsakė svečių komandos žaidėjai J.Salietis ir Jonas Kupinas. Netrukus, šeimininkų komandos treneris Almantas Indriliūnas pakeitė žaidimo schemas ir gynybos sistemą, o varžovai netruko tuo pasinaudoti. Po trijų kėlinių jau beviltiškas "Ekspertize.com" atsilikimas - 46:70.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai pabandė spausti varžovus, žaidimas pagreitėjo, tarsi pabudo įžaidėjas Arminas Beniušis, kuris ketvirtajame kėlinyje surinko 11 iš savo 13 taškų. S4ID akivaizdžiai nespėdavo apsiginti nuo greitų "Ekspertize.com" išpuolių. Po kelių greitų atakų rezultatas buvo sumažėjęs iki 13 taškų - 63:76, 65:78, tačiau kelios klaidos gynyboje sužlugdė bet kokias šeimininkų viltis pavyti varžovus. Galutinis rungtynių rezultatas - 75:90.

"Gaila, kad rungtynėse nebuvo kelių starto penketuko žaidėjų, kurių mums labai trūko. Be to, jautėsi, kad kai kurie žaidėjai dar neranda vietos aikštėje. Tačiau reikia pripažinti ir tai, kad šiai dienai S4ID yra daug geriau susižaidusi, todėl jiems pavyko pasiekti pelnytą pergalę", - po rungtynių aiškino S4ID treneris A.Indriliūnas.

Šeimininkams A.Kazlauskas įmetė 17 taškų ir buvo rezultatyviausias "Ekspertize.com" gretose. Darius Kiaulakis pridėjo 15, o A.Beniušis - 13 taškų.

Nugalėtojams 24 taškus surinko J.Salietis 24. J.Kupino sąskaitoje - 17, o K.Žižio - 14 taškų.

Įveikė lygos naujokę

Kitose rungtynėse tarp dviejų "Švyturio" čempionato C lygos ekipų "Teltonikos" krepšininkai svečiuose 48:37 palaužė lygos naujokę "Statybos" komandą.

Nugalėtų gretose rezultatyviausiai žaidė ir 13 taškų pelnė Jaroslavas Šiško. Edvardas Grinevičius prie pergalės pridėjo 12, Rolandas Razgūnas - 10 taškų.

"Statybos" ekipoje išsisikyrė A.Kovalevskis (8 tšk) ir E.Sučenukas (6 tšk.).

"Per vasarą sustriprėjome nebent morališkai bei kaip komanda, tačiau ryškių asmenybių nusprendėme nekviesti. Netgi praradome rezultatyviausią žaidėją - Vytautas Petrauskas nusprendė žaisti "Švyturio" klube", - pasakojo "Teltonikos" vadovas Antanas Šegžda.[nuotrauka2]

Užtikrinta lazdyniečių pergalė

Dviejų "Švyturio" čempionato C lygos naujokų akistatoje stipresni buvo "Lazdynų" krepšininkai, savo arenoje 95:75 (21:20, 19:22, 43:20, 12:13) lengvai nugalėję artėjantiems Seimo rinkimams besirengiančius "Liberalų sąjudžio" atstovus.

Aikštelėje du kėlinius virė atkakli kova, tačiau trečiajame ketvirtyje aikštės šeimininkai surengė įspūdingą spurtą ir dešimties minučių atkarpą laimėjo 43:20. Solidžios persvaros "Lazdynai" nebeišvaistė ir iškovojo užtikrintą pergal.

Daugiausiai taškų nugalėtojams įmetė Marius Šeibokas - 22. Liudvikas Rukšėnas prie pergalės pridėjo 21, o Dinas Stasiūnas - 15 taškų.

Politikų gretose rezultatyviausias buvo Algimantas Akulavičius - 21 taškas.

"Yomayo" įveikė "KK Maironį"

Pirmasis blynas neprisvilo ir C lygos debiutantė "Yomayo" ekipa varžovų aikštelėje po pratęsimo 84:81 (19:16, 16:29, 21:19, 23:15, 5:1) palaužė garsaus lietuvių rašytojo Jono Mačiulio-Maironio poezijos gerbėjus - "KK Maironio" krepšininkus.

Rungtynių pradžią geriau sužaidęs "Yomayo" penketukas išsiverže į priekį 17:8. Tada iniciatyvos ėmėsi aikštės šeimininkų vidurio puolėjas, kurio paeiliui pelnyti 8 taškai padėjo "KK Maironiui" pasivyti į priekį pabėgusius varžovus. Po pirmojo kėlinuko rezultatas 16:19 "Yomayo" naudai.

Į antrąjį rungtynių kėlinį atvyko visi vėlavę šeimininkų žaidėjai. Tuo metu "Yomayo" vidurio puolėjas Dovydas Petrauskas "užsidirbo" antrąją asmeninę pražangą ir po svečių krepšiu atsirado didžiulių skylių. Palaikydami greitą varžybų tempą ir išnaudodami tai, kad "Yomayo" komandai atstovavo tik 8 žaidėjai, aikštės šeimininkai šovė į priekį ir po dviejų kėlinukų pirmavo 45:35.

Po ilgosios pertraukos vyko apylygis žaidimas. Aikštės šeimininkų persvara tai sumažėdavo iki 6 taškų, tai vėl išaugdavo iki dviženklės persvaros. "KK Maironis" puikiai išnaudojo visas greitas atakas, kuriose trečiajame kėlinyje pelnė 8 taškus iš 19. Sužaidus 30 min. rezultatas 64:56.

Ketvirtasis kėlinys neatskleidė, kuri komanda yra geriau pasiruoši nenuvaldomai artėjančiam sezonui. Aktyvia ir kibia gynyba pradėję ketvirtąjį kėlinį, "Yomayo" krepšininkai prisivijo varžovus, o po 6 iš eilės D.Petrausko taškų išlygino rezultatą. Likus trims minutėms Žilvino Bendoraičio taiklus tritaškis metimas persvėrė rezultatą svečių naudai - 72:75.

Iki ketvir2io pabaigos likus 30 sekundžių kamuolys buvo svečių rankose, kurie tuo metu pirmavo 2 taškais. Pergalę įtvirtinti galėjusi ataka baigėsi klaida, o per likusį laiką šeimininkai pelnė du taškus iš po krepšio - 79:79. Pratęsimas.

Dėl laiko stokos pratęsimas buvo žaidžiamas tik 3 minutes. Jau pratęsimo pradžioje penktąją pražangą gavo vienas rezultatyviausių "Yomayo" žaidėjų Ž.Bendoraitis, kuris iš viso pelnė 16 taškų.

Pratęsimo metu buvo demonstruojamas gynybinis krepšinis. Pirmieji spaudimo neatlaikė aikštės šeimininkai, kurių gynėjas užsidirbo techninę pražangą. Tuo pasinaudojęs "Yomayo" penketukas laimėjo pratęsimą rezultatu 5:1 ir šventė galutinę pergalę - 84:81.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 22 taškus pelnęs aukštaūgis D.Petrauskas. Po 16 pridėjo Tadas Miškelevičius ir Ž.Bendoraitis.

"KK Maironio" krepšininkai dėl asmeninių priežasčių nepanoro atskleisti savo pavardžių.

Pasirengimo etape "Yomayo" dar laukia draugiškos varžybos su grėsmingai nusiteikusiomis "KK Kritulių" ir KB komandomis.